Jarosław Kaczyński, czyli Doktor Jekyll i Mr.Hyde

Jarosław Kaczyński:" Zlikwidujemy Izbę Dyscyplinarną w tej postaci, w jakiej funkcjonuje ona obecnie i w ten sposób zniknie przedmiot sporu. To będzie też sprawdzian, czy w UE jest choć pozór próby pokazywania dobrej woli czy taka zasada, że w Polsce mają rządzić ci, których organy unijne wskażą. Sprawa jest gotowa i była gotowa na długo przed wyrokiem TSUE, ale jest pewien porządek wprowadzania projektów z Polskiego Ładu."

Nie wiem jak komu, ale mi wypowiedź Kaczyńskiego skojarzyła się natychmiast ze słynnym wałęsowskim " stłucz pan termometr, a nie będziesz miał gorączki." Jednocześnie okazuje się, że polityczna hipokryzja tych dwóch panów, którzy w najnowszej historii Polski odegrali ogromną i wpływową rolę, jest porażająca. Ten sam Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Gazety Polskiej", mówiąc o kompromisie ws. budżetu UE ocenił, że Polsce udało się wynegocjować mocne zabezpieczenia swojej wolności i uzyskać rekordowe fundusze: " Nie ma takich pieniędzy, za które można by się pozbyć suwerenności"

Okazuje się że i są takie pieniądze i co więcej, istnieją mechanizmy przed którymi prezes PiS zmyka tchórzliwie do mysiej dziury, razem ze swoją doktryną, że nikt w Europie ze słabymi nie rozmawia poważnie. A jeszcze w lipcu 2018 Kaczyński w TVP Info mówił: " Komisja Europejska nie złamie polskiej woli dokończenia reformy, bo to jest albo-albo; jeśli nie zreformuje się sądownictwa, inne reformy mają mały sens, gdyż prędzej czy później zostaną przez takie sądy, jakie mamy, zanegowane." Dziś, po zapowiedzi likwidacji Izby Dyscyplinarnej można śmiało zacytować klasyka: z reformy sądownictwa zostało c***, dupa i kamieni kupa. Kaczyński z Morawieckim mogą oczywiście ( co zresztą czynią ) robić ekstremalne wygibasy słowne na temat ID, ale nikt, kto ma odrobinę oleju w głowie i śladowe ilości zdrowego rozsądku tego nie kupi, chociaż nie wykluczam "pełnego zrozumienia" dla prezesa ze strony rasowych lemingów pisowskich. Dla mnie w każdym razie, jako wspierającego od 2007 roku PIS i stojącego dotąd po tej samej stronie co Kaczyński, ostatnie jego wypowiedzi oznaczają coś, co nazwać można tylko jednym słowem: zdrada. Mało tego: sądzę, że w ogóle elektorat przekonany o potrzebie i słuszności "dobrej zmiany", patrząc na obecne działania Jarosława Kaczyńskiego, już nigdy mu nie zaufa. Koniec. "Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić!” – tak jak do członków rządu Ignacego Daszyńskiego zwrócił się Józef Piłsudski, można odnieść słowa Marszałka do całej formacji kulturowo-politycznej zwanej Zjednoczoną Prawicą. Zwłaszcza w odniesieniu do polityki zagranicznej, w której rządy ZP naprzemiennie rozkładają nogi, albo nadstawiają tyłka przed każdym, kto trochę fuknie i pogrozi palcem. 

Można by się z tego pośmiać i tworzyć szydercze memy, ale sprawa jest poważna. Znów wypada się odwołać do wcześniejszych słów prezesa: " Tutaj nie należy używać określenia federalizacja. Tu, w gruncie rzeczy, chodzi o centralizm, o konstrukcję już nie tylko związku państw europejskich, ale także społeczeństw europejskich, która będzie prowadziła do, po pierwsze, pełnej degradacji roli państw, a przynajmniej państw mniejszych i słabszych. Po drugie, będzie podważała całą europejską tradycję. Po trzecie, będzie likwidowała to, co jest ogromnym bogactwem Europy, czyli jej różnorodność, odmienność różnych kultur, różnych obyczajów, także różnych typów kultury politycznej, różnic ustrojowych" – mówił Kaczyński o planach UE. Jak wiadomo, na dziś - jak oficjalnie mówią o tym  politycy brukselscy - mamy tzw. moment hamiltonowski. Czyli ten element historii USA, gdzie kluczowym zwrotem dla uformowania się państwa federalnego była decyzja o wspólnocie finansów poszczególnych stanów. I takim momentem jest decyzja o wspólnocie finansów UE, w odniesieniu do Funduszu Odbudowy. Po raz pierwszy na taką skalę Unia może zaciągać dług, który jest gwarantowany przez poszczególne państwa narodowe. Drugim symptomem jest przyznanie Komisji Europejskiej możliwości nakładania podatków. Całość jest ściśle związana z suwerennością wszystkich słabszych państw UE i kto się na to godzi, godzi się na pozbawienie suwerenności właściwie w stopniu całkowitym. Jeżeli jeszcze w odniesieniu już tylko do Polski ( i Węgier), dołożymy wprowadzenie mechanizmu "praworządność za pieniądze”, w którym Jourova interpretuje ten zapis w sensie rozszerzająco- agresywnym, to mamy pełny obraz de facto utraty niepodległości przez Rzeczpospolitą.

Nie mam pojęcia, skąd w Kaczyńskim wziął się syndrom Mr.Hyde'a i Doktora Jekyll. Pisanie, że to wpływ bankstera i unijnego technokraty Morawieckiego, to pisanie, że ogon kręci psem. Może tak jest, ale to temat bardziej dla psychologów niż komentatorów politycznych. W każdym razie Kaczyński z roku 2021 to zupełnie inny człowiek i polityk, niż ten choćby z roku 2015. Kaczyński kiedyś dla telewizji wPolsce.pl.: " Podstawą funkcjonowania mechanizmu demokratycznego jest wolność słowa, dlatego jej trzeba bronić w szczególności. Musi być tak, żeby każdy, kto podniesie rękę na wolność, wiedział, że poniesie tego konsekwencje." Dziś Kaczyński straszy Polaków antyszczepionkowym KGB i Narodowym Program Szczepień: " Odmowa szczepienia to nie jest kwestia wolności jednostki. Osoby, które powołują się na wolność w kontekście szczepień, może nieświadomie, odwołują się do tezy, iż człowiek człowiekowi wilkiem. To skrajny egoizm. Granicą wolności są prawa innych ludzi". Nie chce mi się tego nawet komentować, niech symbolem egoizmu i pandemii a'la Kaczyński będzie jego samotna ( w otoczeniu funkcjonariuszy SOR ) wycieczka na cmentarz, kiedy wszyscy Polacy zamknięci byli w domu, pod rygorem surowych kar. Istnieje takie indiańskie powiedzenie, które mówi, że "nie usłyszysz węża, ale usłyszysz cały las, który cię o nim poinformuje”. Bardzo podobnie jest dziś z Jarosławem Kaczyńskim. "Las" właśnie powiadamia, że z wielkiego polityka, patrioty i państwowca, pozostały jakieś marne strzępy kłamcy, manipulatora i hipokryty. Nie ma już Doktora Jekyll, widać tylko twarz Mr. Hyde'a.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2021 [12:11] - Pers | Link:

Ajajaj...
Od czasu usunięcia pani premier Szydło (rano kwiaty i laudacja a wieczorem kop w 4litery) jest już oficjalnie wiadomo, że pan prezes Kaczyński jest jedynie słupem.
Ja to wiedziałem od zawsze ale teraz mamy to jak na dłoni.
Pisowskim lemingom świat się zawali.

 

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-08-2021 [12:28] - Tezeusz | Link:

Pers a co by na twoją wypowiedź odpowiedzieli prawnicy Pana Prezesa Kaczyńskiego ? Masz dowody na twoją wypowiedź co do " słupa"

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2021 [12:40] - Pers | Link:

@tezeusz
//co by na twoją wypowiedź odpowiedzieli prawnicy Pana Prezesa Kaczyńskiego ?//
Spytaj się prawników Pana Prezesa Kaczyńskiego.
Masz przecież kontakty z najwyższymi czynnikami w państwie.

Na temat notki nie masz nic do powiedzenia?
Czemu mnie to nie dziwi...

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-08-2021 [13:01] - Tezeusz | Link:

No wiesz Persie nie jestem hobbystą sądowym !

Obrazek użytkownika Pers

08-08-2021 [13:22] - Pers | Link:

@tezeusz
//nie jestem hobbystą sądowym !//
"Hobbysta sądowy"?
Kto to taki?

Temat notki jest bardzo ciekawy ale wy uparliście się go strollować.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-08-2021 [15:00] - Tezeusz | Link:

Pers uczymy się szybko od ciebie !

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-08-2021 [13:03] - Tezeusz | Link:

Pers zanim coś napiszesz przemysl.Takie cechy rocznika 1965

Obrazek użytkownika Ryan

08-08-2021 [12:39] - Ryan | Link:

persik
stłucz  termometr, a nie będziesz miał gorączki.

Obrazek użytkownika Jabe

08-08-2021 [13:09] - Jabe | Link:

A może raczej Jarosław Kaczyński zawsze był hipokrytą, a tylko teraz odsłonił się nieco?

Wygląda na to, że został wynajęty na proroka, który przeprowadzi ciemny konserwatywny lud do ziemi obiecanej nowego ładu.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-08-2021 [14:59] - Tezeusz | Link:

Jebe skąd ta twoja wiedza...z wykopalisk

Obrazek użytkownika sake3

08-08-2021 [19:27] - sake3 | Link:

@Jabe......Ciemny konserwatywny lud,biomasa z kaprawymi oczami i krótkimi szyjami leżąca w rowach.....Ileż tego na NB mozna się o sobie dowiedzieć jeśli jest się konserwatystą.

Obrazek użytkownika Jabe

08-08-2021 [20:15] - Jabe | Link:

Nie chodzi o zapatrywania. Jeśli w telewizorze sugeruje się ludziom, że rządzący zajmują podobne stanowisko, a oni wierzą w ciemno, to są ciemnym ludem. PiS-owi powiedzie się to, czego nie potrafiła Platforma, właśnie dzięki tym pelikanom.

Obrazek użytkownika Ryan

08-08-2021 [13:17] - Ryan | Link:

autor

Zbyt szybko ferujemy wyroki. Za prędkie mamy języki. Głosowanie na PiS to nie jest ankieta za lub przeciw tej lub innej sytuacji losowej, to odpowiedzialność za Polskę, przed historią, przed sobą i przed naszymi dziećmi
Każdy myślący obiektywny człowiek wie, że innej drogi nie ma i całym sercem wspiera działanie tego Rządu.

Ja popieram na 100 %

Obrazek użytkownika Ryan

08-08-2021 [13:21] - Ryan | Link:

Grupa Child Guard Unit Poland zatrzymała kolejnego pedofila tym razem 45-letniego Roberta-Wrocław/Krotoszyn.
Pedofil miał na sobie koszulkę z napisem "JBĆ PIS" takie same okrzyk było można usłyszeć na festiwalu nienawiści Owsiaka.

https://youtu.be/OTpHyWCcSWM

 

Obrazek użytkownika Trotelreiner

08-08-2021 [15:02] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Teraz Kemirze widzisz,co zostalo z portalu załozonego przez P.Targalskiego? Nic!!! Chyba tylko regulamin,który został na papierze ...
Wracam do Kaczynskiego,to co ten człowiek przeżyl po 2010,tego nikomu nie życze....fala nienawiści.."ŻE KURWA NIE POLECIAŁ "cytat...gabinet Tuska.
To że pozwolil Dudzie rozp***ć rząd...to juz był zwiastun...wzięcie Morawieckiego,Gowina i Glińskiego...to zaczyn klęski.

W tej chwili Kaczyński ma 72 lata...zdrowie szwankuje...otoczyli go doradcy typu Niedzielski i diaspora izraelska...oraz zdrajcy i mendy,których juz nie może "wyciać".

Ja zawsze negowałem "geniusz" Jarosława,Lech był motorem bliźniaków...

Jak powiadał Don Corleone---każdego można zabić...Jarek juz wie,że to prawda.
Ciao

Obrazek użytkownika Jan1797

08-08-2021 [15:19] - Jan1797 | Link:

„Wartbruki i Wyporożce"z Auta2, Johna Lassetera i Brada Lewisa, tu w scenariuszu pełne dossier
i wszystko o planowanej przyszłości; koligacje, źródła energii, plan dominacji. „Planeta singli"-
zapożyczone od naszej Elig, raczej też zrozumiesz.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-08-2021 [15:16] - Jan1797 | Link:

@Kemir,To pamiętam;
„Gdyby chodziło tylko o reputację Kaczyńskiego, nie warto byłoby o tym pisać”.
Mam odmiennie zdanie, uważam to; mrWhite polityki i dystansuję się od mocno
krytycznych „top opinii na czasie". Nawet nie sprawdzam top, czas wystarczy.
Mieszkam tu, pracuję tu, staram się, jak każda myślę świadoma mrówka, aby
tu łącznie ze mną Ziomale przetrwali nowe rozdanie bezpiecznie z szansą na
rozwój a krajowe zwroty polityczne, globalną politykę czy fabryki Muska
odbieram trochę inaczej niż przed rokiem.

Obrazek użytkownika Ryan

08-08-2021 [16:06] - Ryan | Link:

Kemir
Polecam

Polska jest Państwem Poważnym!

https://www.salon24.pl/u/tedcruz/1156406,polska-jest-panstwem-powaznym

Obrazek użytkownika J z L

08-08-2021 [18:40] - J z L | Link:

ryan

Bardzo dobra notka

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-08-2021 [17:14] - NASZ_HENRY | Link:

Lenina @Kemir nie czytał  - Шаг вперёд, два шага назад ☺☻
 

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-08-2021 [17:16] - Marek Kudła | Link:

Jarosław Kaczyński lider PiS, to jeden z największych patriotów polskich, najlepszych i najmądrzejszych polityków i strategów politycznych w Polsce, w Europie i na świecie.  Być dobrym strategiem to znaczy znać lub przewidzieć ruch przeciwnika, wyprzedzając jego zamiary.  Jeśli Kaczyński cofa się o krok do tyłu, to za chwilę da 3 kroki do przodu !  To właśnie co zrobił z Izbą Dyscyplinarną to kolejny majstersztyk polityczny !!!  Najpierw skasujemy pieniądze od UE, a następnie zlikwidujemy immunitety prawnikom i powołamy Izbę o nazwie „Izba miłości dla prawniczych zajobów” i tam będziemy tych niesfornych „dyscyplinować” !!!
 To Jarosław Kaczyński uratował Polskę w 2015 roku przed komunistyczną zarazą i lewackimi szajkami i to on uratuje Polskę przed lewacko-liberalnymi zajobami z UE ! 
 
Jesteśmy z tobą  Prezesie Kaczyński !!!
 

Obrazek użytkownika juur

08-08-2021 [19:28] - juur | Link:

Bardzo dobra notka i niestety w punkt.
Bardziej jestem rozczarowany sobą niż Kaczyńskim.
Po raz kolejny dałem się nabrać. Pewnie nie chciałem tego widzieć, że to manipulator i krętacz.
Przykre to co nas czeka. Kolejny raz zdradzeni i sprzedani.

Obrazek użytkownika Tezeusz

08-08-2021 [20:11] - Tezeusz | Link:

Jutro jesteś sprzedany  i nabrany przez kogo ? Manipulator i krętacz o kim to ?znam takiego komentatora na NB.

Obrazek użytkownika Ryan

09-08-2021 [06:59] - Ryan | Link:

Ja jestem przekonany, że już teraz Polska dysponuje środkami, które zmusiłyby Brukselę, a de facto Berlin do poważnego traktowania. A to dlatego, że ze względów politycznych i gospodarczych to właśnie Berlin nie może sobie pozwolić i nie pozwoli na wypchnięcie Polski z UE
Można, i trzeba już teraz grać ostro nie unikając środków "atomowych" łącznie z groźbą wstrzymania składek itp. Nie ma brukselskiego salonu pięknoduchów. Jest brudny brukselski wrestling. To trzeba przyjąć do wiadomości i wlazłszy między wrony, krakać jak i one

Obrazek użytkownika Jan1797

09-08-2021 [21:38] - Jan1797 | Link: