Prorocza trylogia Mrocznego Rycerza

Czytając tekst księdza prof. Dariusza Oko w najnowszej Gazecie Polskiej, przypomniałem sobie Nolanowską trylogie Mrocznego Rycerza. 
Klimat ogarniętego szaleństwem Gotham, w którym za sprawą Jokera, nikt nie może czuć się bezpieczny, jakże bliski jest naszym czasom, w których sami rewolucjoniści postępu nie nadążają za trendami poprawności politycznej. A sądy  przypominają trybunały ludowe stworzone przez Bane’a w ostatniej części trylogii.
Kim jest w tym świecie konserwatysta, czy po prostu człowiek, chcący kierować się rozsądkiem? Jest Batmanem. Obrońcą ładu, musi uciekać i ukrywać się, bo nie ma dla niego miejsca we współczesnym świecie. Kiedy świat pogrążony jest w szaleństwie, on podejmuje partyzancką walkę w imię sprawiedliwości, moralności, samemu przez to skazując się na banicję. Czy to nas czeka?  A może to już się dzieje? Jeżeli tekst naukowy jest powodem do wydawania wyroku, grożenia aresztem, nakładania kar finansowych? Gdzie są ci wszyscy obrońcy nauki, która miała ich zdaniem, przez wieki być kneblowana przez Kościół?
Może przypomnę co takiego strasznego napisał ksiądz Darius Oko.
Otóż stwierdził, że za większość przypadków pedofilii w Kościele odpowiadają homoseksualiści, a wręcz mafia, którą stworzyli. Przedstawia zresztą konkretne argumenty na poparcie tej tezy. Ale kto by dyskutował na argumenty. Lobby homoseksualne samo się ujawniło, jak w powiedzeniu o stole i nożycach. Nie potrafiło podjąć dyskusji. Miało za to sądy, a raczej  trybunały rewolucyjne. 
Marsz przez instytucje przyniósł efekty. Ludzie, kierujący się rozsądkiem, zasadami prawa Rzymskiego, moralnością Chrześcijańską, czy logiką, nie maja tutaj czego szukać. W starciu sił dobra i zła przegrywamy, ale czy możemy się poddać.
Wierzę, że nie, że jeszcze spotkamy się przy lampce wina w śródziemnomorskiej kawiarence, tak jak kończy się mroczna opowieść o Batmanie w wizji Christophera Nolana.

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Julia Ad

04-08-2021 [17:27] - Julia Ad | Link:

Lubię takie klimaty :)
I witam nowego blogera 

Obrazek użytkownika Jan1797

04-08-2021 [21:51] - Jan1797 | Link:

Problemem jest delikatność konstrukcji naszego społeczeństwa, rabowanego i ogłuszanego chamstwem.
Przecież zgarbieni PRL-em, kulą się i cichną. Jedni jak dziwer inni czem mem cudaczni, niewiele rozumieją.

Obrazek użytkownika angela

05-08-2021 [17:53] - angela | Link:

Wpuścić homoseksualistę  do seminarium, to jak mężczyznę do zakonu  żeńskiego.
Wymyslili sobie, ze dobrze sobie poużywają życia, a przy okazji rozsadzą Kościół od środka.
Bronią się, bo zyje im sie dobrze, praca lekka, bo celibat to nie ich problem, wierni utrzymają  dopoki sie nie zorientują, a lud podburzony przez prasę  krzyczy, ze ksiądz homo.
Tylko ze, to nie ksiadz homo, ale homo wdarło się na ksiedza, i oszukuje wszystkich.
Jedyne  wyjscie, to wywalic wszystkich, jesli  jest choć cień podejrzeń , zobligowac biskupow, i nie musi ksiądz Oko walczyć.