„Drewniane szable” ludzi Gowina

Siłę ugrupowań politycznych mierzy się tzw. „szablami”, tzn. ilu posłów jest w danej formacji politycznej i ilu głosuje za tą czy inną ustawą.

Okazuje się, że ZP ma ponad 230 „szabel” co wystarczy do przegłosowania różnych uchwał. Jak wiadomo, ZP składa się z trzech podmiotów, ( Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro, Porozumienia Jarosława Gowina i Prawa i Sprawiedliwości).

O ile chodzi o Funduszu Odbudowy to ugrupowanie Zbigniewa Ziobry od początku mówiło , że będzie przeciwko temu funduszowi, to Porozumienie  Jarosława Gowina głosuje jak daszek Gowina się skrzywi.

Niektóre głosowania posłów Porozumienia są niezrozumiałe, powiem wręcz wrogie ZP.  Tak było z propozycją przełożenia wyborów prezydenckich w czym pomógł opozycji w wymianie fatalnej „Prawdziwej Prezydent” na Trzaskowskiego, niezrozumiały był wyjazd  Gowina ostatnio do Brukseli, z kim i o czym rozmawiał nie wiadomo.    

Ostatnio 9 „ szabel” Gowina było przeciwko kandydaturze Lidii Staroń na RPO, a popierało prof. Wiącka, przypominam temu profesorowi, który napisał pozytywną opinie dla Gowina w sporze w europosłem Bielanem w sprawie wątpliwości statutowych w statucie partii, stąd nie dziwi ta „miłość”.

Należy przypomnieć, że z 17 szabel, które miał Gowin, ostało mu się 9. Moim zdaniem wierzyć Gowinowi, to tak jak spać z kobrą pod kołdrą i wierzyć w to, że nie ukąsi.

Wydaje mi się, że Gowin ze swoimi ludźmi  jest słabym ogniwem wZP i najlepiej by było wywalić go z rządu wraz z jego ludźmi, ale nie tylko z rządu, ale i z ZP.

Te tzw. szable Gowina są bardziej drewniane czy plastikowe i przypominają tombak w porównaniu ze złotem.

Chciałbym również przypomnieć, że Gowin startując z ostatniego miejsca na liście krakowskiej, ledwo się przeczołgał do sejmu.    
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [14:31] - Jabe | Link:

Jak niby Jarosław Gowin miał pomóc opozycji w zmianie kandydata? Było to możliwe, gdyż rząd zapomniał przeprowadzić wybory. Pan Gowin próbował ratować sytuację.

Warto zwrócić uwagę, że mało kto, startując z ostatniego miejsca, przeczołgałby się do sejmu.

Obrazek użytkownika angela

18-06-2021 [14:55] - angela | Link:

Jabe, jak zwykle w ' głupa leci'.

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [15:07] - Jabe | Link:

Nie wszystko, czego Pani nie rozumie, jest głupie.

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2021 [15:48] - Andy51 | Link:

Standard.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-06-2021 [15:36] - Niezalogowany | Link:

"Pan Gowin próbował ratować sytuację."

"Pan Gowin" nie chciał niczego ratować. "Pan Gowin" ze wszystkich sił stara się szkodzić Polsce w najbardziej krytycznych momentach. Po prostu agenturalny kret. Przyciśnięty przez polityka PiS pytaniem dlaczego głosuje przeciwko ważnym dla Polski posunięciom, odpowiedział, jak jakiś idiota, że... nie wie.

https://niezalezna.pl/396223-p...

Człowiek, który nie umie wyjaśnić dlaczego głosuje jak głosuje jest albo chory na głowę, albo zdalnie sterowany.

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2021 [15:49] - Andy51 | Link:

Głosuje głosuje tak jak mu karze prowadzący, to zdrajca.

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [15:52] - Jabe | Link:

To prawda, że pan Gowin często głosował „na smutno”. Natomiast trudno mi się zgodzić z tym, że „stara się szkodzić Polsce w najbardziej krytycznych momentach”. W każdym razie nie przypominam sobie, by szkodził bardziej, niż wymagał od niego pan Kaczyński. Mam tu na myśli rozbudowę państwa guwernantki i inne socjalistyczne pomysły, zwane plusami. Pan Gowin jest zdeklarowanym konserwatystą, a konserwatystom flaki się wywracają na myśl o regierkizacji Polski i „budowie państwa dobrobytu”. Inna rzecz, że kręgosłup to on ma wyjątkowo giętki i do wszystkiego może się dopasować.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-06-2021 [16:01] - Niezalogowany | Link:

"rozbudowę państwa guwernantki i inne socjalistyczne pomysły, zwane plusami"

Powyśze to dokładnie to, czego Polsce i Polakom potrzeba. Od 1945 roku byliśmy nękani i wykorzystywani, najpierw przez kacapskie władze okupacyjne PRL, później przez neokomunistyczną ("liberalną") nomenklaturę III RP.
A już ostatnią rzeczą, jakiej nam potrzeba, jest pasożytniczy kapitalizm w stylu XIX-wiecznym, który na tak zwanym Zachodzie skutecznie napędza poparcie skrajnym lewackim grupom, a do którego tak wzdychają lub wręcz samogwałcą się gimnazjalni i starsi wyznawcy agenta wpływu Korwina, nie mający najmniejszego pojęcia o relacjach między rzeczywistością polityczną, gospodarczą a narodową.

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [16:16] - Jabe | Link:

No właśnie o to chodzi, że PiS i jego zwolennicy są tak przeżarci lewicowością, że wolność obywatelska budzi w nich lęk. Niech za ilustrację posłuży cytat: „pasożytniczy kapitalizm w stylu XIX-wiecznym, który na tak zwanym Zachodzie skutecznie napędza poparcie skrajnym lewackim grupom”. Oto po latach dominacji socjalistów, a nawet komunistów, drapieżny kapitalizm napędza tam lewicę – coś tu nie gra!

Prawda jest taka, że już od przewrotu majowego byliśmy nękani i wykorzystywani (my – tubylcy) przez apodyktycznych przedstawicieli ludu w postaci każdorazowej szajki rządzącej, dla naszego do dobra, naturalnie. Wielu nie wyobraża sobie innego życia.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-06-2021 [19:35] - Niezalogowany | Link:

"drapieżny kapitalizm napędza tam lewicę – coś tu nie gra!"

Zgadza się, coś nie gra. Jak mawiał Lenin, kapitaliści sprzedadzą nam sznur, na jakich ich powiesimy.
I to właśnie się dzieje. Bezmyślny, pasożytniczy kapitalizm nabija tylko kabzy wąskim "elitom", a cała reszta ludzi jest popychana w ręce skrajnego lewactwa. To właśnie obserwujemy w Ameryce. Tę beczkę prochu łatwo jest podpalić, co wykorzystuje Kreml rozręcając hece typu Black Lives Matter czy inne podobne nagonki.

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [19:35] - Jabe | Link:

W innym komentarzu napisał Pan:

Gdyby ktokolwiek gdziekolwiek spróbował "zrobić kapitalizm" szybko przekonałby się, że mu nie wolno.

Czyli kapitalizmu nie ma, a szkodzi. Hmm?

Po pierwsze, kapitalizm jest naturalnym efektem wolności. To jest zjawisko, więc jest bezmyślne jak inne zjawiska. A pasożytniczy? Zaczekam z tym na uzasadnienie.

Większość kapitalistów stanowią drobni przedsiębiorcy. Ci, których wiceprezes z wicepremierem postanowili przydusić „składkami”. Oczywiście tacy kułacy stanowią element obcy w docelowym systemie sprawiedliwości społecznej. Podstawą państwa – jak za Piłsudskiego i Gierka – ma być aparat, a dalej rodziny i totumfaccy – ludzie zależni. Reszcie przeznaczono rolę dokarmianego proletariatu.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-06-2021 [21:01] - Niezalogowany | Link:

"Czyli kapitalizmu nie ma, a szkodzi. Hmm?"

Zgadza się. Rzecz nazywana kapitalizmem jest placem zabaw wąskich elit. Szerokie masy nie mają żadnych praw do uczestniczenia w tej zabawie.

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [21:13] - Jabe | Link:

Proszę uporzątkować terminologię, którą się Pan posługuje, bo tak się nie da rozmawiać. Jak już powiedziałem, mnie interesuje wolność, której kapitalizm – jak ja rozumiem to słowo – jest rezultatem.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-06-2021 [21:02] - Niezalogowany | Link:

"Większość kapitalistów stanowią drobni przedsiębiorcy"

Nie. Nie są żadnymi kapitalistami, ale ciułaczami. Nie mają najmniejszych szans zgromadzić liczącego się kapitału, bo te wielkie żerowiska są zastrzeżone dla "elit".

Obrazek użytkownika Andy51

18-06-2021 [21:18] - Andy51 | Link:

Chyba elyt.

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [21:19] - Jabe | Link:

Kto żerowiska zastrzegł dla elit? Co właściwie Pan rozumie przez żerowisko? Chodzi o państwowe „spółki”? Chodzi o korporacje, którym władza płaci, żeby budowały u nas zakłady? Chodzi o wielomiliardowe dopłaty do nich pod pretekstem kowida? Zamówienia rządowe dla swoich? No bo drobnicę władza właśnie rozkułacza.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-06-2021 [22:40] - Niezalogowany | Link:

"Co właściwie Pan rozumie przez żerowisko?"

Wszystko. Dosłownie, Świat.
Proszę mi pokazać choćby jednego kapitalistę. Choćby jednego, jedynego, nie będącego wykonawcą szemranych planów pozostających w cieniu mocodawców. Czyli chociażby jednego "wolno biegającego" posiadacza wielkiego kapitału, który operuje tym kapitałem z motywacją czysto ekonomiczną, pozbawioną dziwnych elementów ideologicznych czy wręcz totalitarnych. Czyli nie Sorosy, Bezosy, Gatesy i im podobni.
Nie da pokazać się ani jednej takiej osoby. Mamy tylko ciułaczy i "elity". Nic pośrodku.

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [22:11] - Pers | Link:

niezalogowany
No brawo!
Jakbym Trockiego Bronsztajna czytał :)))

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [22:13] - Jabe | Link:

Zawsze można tak dobrać terminologię, żeby było tak, jak Pan mówi. Ja jestem zwolennikiem wolności i przeciwnikiem tych, którzy chcą mnie i innym ją odebrać (choćby chodziło o wolność raczenia się piwem na łonie natury).

Obrazek użytkownika Niezalogowany

19-06-2021 [07:42] - Niezalogowany | Link:

"Ja jestem zwolennikiem wolności i przeciwnikiem tych, którzy chcą mnie i innym ją odebrać"

A to chyba bardziej libertarianizm niż kapitalizm?

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [22:50] - Jabe | Link:

Proszę: właściciel warzywniaka za rogiem. (Choć on to być może lubi.)

A o to, żeby nie było niczego pośrodku dbają m.in. Pańscy pupile.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

19-06-2021 [08:43] - Niezalogowany | Link:

"Proszę: właściciel warzywniaka za rogiem."

To ciułacz, nie kapitalista. Jego pieniądze nie dają mu żadnej mocy sprawczej, może w każdej chwili stracić wszystko, tytułem kaprysu urzędasa z teczką w IPN albo sędziego z nadzwyczajnej kasty.

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [16:24] - Pers | Link:

niezalogowany
Kapitalizm ci się nie podoba?
No oczywiście, ty wolisz socjal od PiS. Na dykte ci starczy i pracować nie trzeba.

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-06-2021 [19:09] - Niezalogowany | Link:

"Kapitalizm ci się nie podoba?"

Jakby gdziekolwiek kiedykolwiek zaistniał, to na pewno by mi się podobał. Nie mogę się go doczekać.

Ale istnieje tylko w książkach z teoriami ekonomicznymi, a w praktyce "kapitalistami" są tacy panowie jak kolekcjoner zegarków Nowak, złodzieje kamienic w Warszawie, "zmarły" Kulczyk, multiaferzysta Krauze, agenturalny chłopiec na posyłki Czarnecki i inne typy z mianowania służb. A na zachodzie takie typy jak Zuckerberg czy inne kukły na sznurkach Bilderbergów czy innych klubów szaleńców. Naiwne wyobrażenie kapitalizmu, które agent wpływu Korwin sprzedaje gimnazjalistom, nigdzie nie istnieje i nigdy nigdzie nie istniało. Gdyby ktokolwiek gdziekolwiek spróbował "zrobić kapitalizm" szybko przekonałby się, że mu nie wolno.

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [18:34] - Pers | Link:

niezalogowany
//Powyśze to dokładnie to, czego Polsce i Polakom potrzeba.//
Nie tym, którzy pracują i utrzymują to państwo.
Rozdawnictwo podoba się głównie nierobom.
Należysz do sortu nierobów?

Obrazek użytkownika Niezalogowany

18-06-2021 [19:30] - Niezalogowany | Link:

"Rozdawnictwo podoba się głównie nierobom."

Gdyby wyznawcy Korwina mieli w swoich rozgorączkowanych łebkach choćby ślad mózgu, odkryliby, że tak znienawidzone przez nich "plusy", czyli "rozdawnictwo" to oddawanie przez rząd Dobrej Zmiany podatków ludziom (w nomenklaturze korwniniątek "nierobom"), którzy te pieniądze następnie wydają w firmach tych biednych przedsiębiorców, tak narzekających na to "rozdawnictwo". Ale takie proste prześledzenie drogi pieniędzy to zbyt wiele dla tych geniuszy biznesu, nękanych przez "komunistyczny" rząd PiS.

Obrazek użytkownika tricolour

18-06-2021 [16:17] - tricolour | Link:

@Andy

Tusk ponoć wraca. A prezes ponoć odchodzi. A Gowin zostaje.

Nadchodzą ciekawe czasy.

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [19:42] - Pers | Link:

tricolour
//A prezes ponoć odchodzi//
Nie gadaj...
To grozi falą seppuku i harakiri!

Obrazek użytkownika Pers

18-06-2021 [18:30] - Pers | Link:

Bardzo dobre podsumowanie mocy dobrej zmiany.
Autor zapomniał tylko o nowych koalicjantach czyli Lewicy i Kukizie.

Kiedyś złośliwcy mówili, że pan prezes nie jest "koalicyjny" a tu proszę!
Na jedno skinienie ma tyle szabel ile chce.
No geniusz, po prostu geniusz! (ten bon mot to nie mój, Czerepacha z Wilkowyj :)
Tylko patrzeć jak wyłuska .Nowoczesną z KO i Donek Tusek padnie trupem :)))))))))))

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

18-06-2021 [20:17] - NASZ_HENRY | Link:

A mnie nurtuje jedno pytanie kto tego nicponia na listy wyborcze PiSu wciągnął☺☻

Obrazek użytkownika Jabe

18-06-2021 [21:21] - Jabe | Link:

Proszę się nie czepiać, bo wtedy nicpoń był dobry, bo nasz.

Obrazek użytkownika sake3

18-06-2021 [21:20] - sake3 | Link:

Pan Gowin będzie pierwszym który w głebokich ukłonach powita kwiatami Tuska na białym koniu Giertychu.Od razu bez czekania na Sejm w Senacie ustanowią Giertycha jako niezależnego,apolitycznego RPO.

Obrazek użytkownika Andy51

19-06-2021 [08:25] - Andy51 | Link:

Wypisz wymaluj, tak będzie.

Obrazek użytkownika J z L

19-06-2021 [08:05] - J z L | Link:

Świetny prezent na urodziny prezes dostał od zaprzańców.
Po nowelizacji ustawy wybierze sobie RPO

Obrazek użytkownika Andy51

19-06-2021 [08:26] - Andy51 | Link:

Zaprzańcy widzą czubek swojego nosa, nic dalej, z RPO tak będzie jak piszesz.

Obrazek użytkownika Jan1797

19-06-2021 [23:39] - Jan1797 | Link:

https://www.youtube.com/watch?...
Trzymam kciuki, pozdrawiam serdecznie.