Świat, śmierć, statystyka...

Czytam właśnie tragiczną statystykę przyczyn zgonów na świecie w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 19 kwietnia br. Liczby dotyczą wszystkich kontynentów. Malaria była przyczyną 117 tysięcy zgonów, grypa 146 tysięcy. Samobójstwo popełniło 318 tysięcy, a w wyniku wypadków drogowych zginęło 401 tysięcy ludzi. Równo pół miliona pochłonąć miał HIV/AIDS. Alkohol to powód śmierci 743 tysięcy, a COVID-19 aż 1 miliona 184 tysięcy. Więcej jeszcze zgonów odnotowano z powodu chorób związanych z paleniem - milion 485 tysięcy. Rak pochłonął 2 miliony 439 tysięcy przypadków śmiertelnych. Śmierć z głodu(!) to powód zgonu 3 milionów 321 tysięcy (dotyczy to oczywiście głownie Afryki). Jednak największe śmiertelne żniwo zebrało zabijanie dzieci w lonach matek czyli mówiąc językiem eufemistycznym tzw. aborcja – 12 milionów 654 tysięcy! Nie będę komentował tych statystyk przedstawionych przez Life Issues Institute na podstawie danych z Worldometers. Myślę, że każdy wyciągnie z tej „czarnej listy” odpowiednie wnioski, zgodne z własnym rozumem i sumieniem. „W mądrej głowie dość po słowie” – jak mówi staropolskie powiedzenie wzięte z łacińskiego: „Sapienti sat”.

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (05.05.2021)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

11-06-2021 [15:02] - u2 | Link:

Jednak największe śmiertelne żniwo zebrało zabijanie dzieci w lonach matek czyli mówiąc językiem eufemistycznym tzw. aborcja – 12 milionów 654 tysięcy!

Warto jednak przedstawić te dane w rozbiciu na kontynenty. Z tego co pamietam to w USA 'aborcja na życzenie' jest legalna prawie pół wieku i zabito poprzez aborcję wiele milionów nienarodocznych dzieci :

https://pl.wikipedia.org/wiki/...
https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Co wskazuje, że nawet w wysoko rozwiniętych krajach aborcja na życzenie zbiera spore "żniwo". Podejrzewam, że duża jest ciemna liczba nielegalnych aborcji, których się nie ujmuje w oficjalnych statystykach.

 

Obrazek użytkownika Pers

11-06-2021 [15:23] - Pers | Link:

//COVID-19 aż 1 miliona 184 tysięcy//

Ciekawe kto i jak to liczył?
Znam osobiście ciekawy przypadek gdy facet nie został natychmiast operowany na wyrostek bo czekali na wynik testu.
Zmarł. Na covida oczywiście.

Obrazek użytkownika Ptr

11-06-2021 [22:46] - Ptr | Link:

To ważne , głos sumienia w polityce. A jak zapobieżecie rozbiorowi Polski , do którego niechybnie dązą Niemcy ze swoim rewizjonizmem. Czesi wezmą tylko Turów, bo i tak nie bedzie Polski. Jak zabezpieczycie się na ataki na obiekty strategiczne i ludzi poki co ? Myślę ,że atak na elitę państwową może się powtórzyć. To są uderzenia w wiarę , nie w gospodarkę. Następują w święta religijne i państwowe. 

Obrazek użytkownika J z L

12-06-2021 [11:55] - J z L | Link:

Ponoć jak się przyłoży łyżeczkę do miejsca szczepienia, to ciężko ją oderwać, bo trzymają ją nanocośtam.
Trzymają się wam te łyżeczki?