Biały Dom i okolice

46. prezydent USA Joseph Biden podpisał w czasie pierwszych 100 dni urzędowania dużo więcej dekretów niż poprzednicy: dwa razy więcej niż Donald Trump i 2,5 razy więcej niż Barack Obama. Czy ilość przeszła w jakość? Niech to ocenią Amerykanie.

Na razie ponad 70 proc. z nich popiera działania Białego Domu w walce z COVID-19, w tym – uwaga! – blisko połowa wyborców republikanów. Wynikać to może z poparcia mediów dla Bidena, ale też w jakiejś mierze z szacunku dla demokracji jako takiej: na nowego prezydenta zagłosowała rekordowa liczba obywateli – ponad 80 mln. Biden ma więc silny mandat demokratyczny, ale niemal równie silny miał Trump (74 mln głosów, drugi wynik w historii), co akurat kwestionowali ci sami, którzy teraz pieją o wyborczym poparciu dla obecnego lokatora Białego Domu.

Poza tym bez zmian: Twitter całkiem oszalał, blokując konta tych, którzy przekazują tweety z zawieszonego konta Trumpa, a u republikanów toczy się walka między trumpistami a antytrumpistami. Reprezentująca tych drugich Liz Cheney straciła 13 maja stanowisko szefowej Konferencji Republikanów w Izbie Reprezentantów. Nas to tylko może cieszyć: zastąpi ją mająca polskie korzenie Elise Stefanik z Nowego Jorku.

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (19.05.2021)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

09-06-2021 [20:03] - u2 | Link:

"Twitter całkiem oszalał"

Po polsku "twit" oznacza "durnia" :

https://pl.bab.la/slownik/angi...