Jeżeli kasa, to tylko w spółkach samorządowych

Jeżeli „kasa” to tylko w spółkach samorządowych, w Gdańsku w szczególności ale nie tylko

Najpierw wajcha była nastawiona na Daniela Obajtka, GW zagrała pobudkę i media głównego nurtu rzucili się na prezesa, skąd on ma tyle nieruchomości? Daniel Obajtek położył karty na stół, przedstawił  zarobki z ca. 20 lat pracy zawodowej  (chociaż nie miał takiego obowiązku), ponadto złożył pozwy przeciwko osobom i podmiotom go oczerniającym i sprawa ucichła.

Potem harcownicy rzucili się na PMM skąd on ma tyle nieruchomości, jakby nie zauważając, że PMM był bodajże przez 8 lat prezesem dużego banku, gdzie zarabiał ca. 300 tys. zł.

Tyle się mówi o zarobkach osób  pełniących odpowiedzialne i kierownicze stanowiska w instytucjach bankowych, spółkach giełdowych, itd. ale jakaś cisza panuje nad zarobkami i majątkami osób , które są dyrektorami w samorządowych spółkach komunalnych, gdzie   w myśl zasady „hulaj dusza piekła nie”czerpie się frukty pełnymi garściami.

Proszę sprawdzić ile mieszkań miał śp. Adamowicz, z pensji prezydenta miasta, proszę zobaczyć ile mieszkań ma poseł Kropiwnicki (9) , których dorobił się będąc samorządowcem w Legnicy, czy dziwnie tanio kupione nieruchomości przez posła Sowę, nie wspominając posła Budkę. Poseł Lubnauer też nie można nazwać biedną.

Moim zdaniem posłowie i senatorowie  zarabiają za mało, ale gdy w sejmie zaistniał consensus o podwyżce uposażeń dla posłów i senatorów, to Budce nagle się coś odwidziało i główny zarządzający Senatem Borysław je zablokował.

Posłowie i senatorowie mogą z zazdrością spoglądać na zarobki dyrektorów spółek komunalnych, powiem więcej, z zazdrością na te zarobki mogą spoglądać PAD i PMM.

Oto kilka przykładów  z Małej Sycylii ale w linku są podane również z W-wy, tak że  samorządowcy łupiąc kasę miasta, sobie nie żałują.

Prezesi gdańskich spółek komunalnych, sądząc po zarobkach, można zaliczyć do menadżerów z najwyższej półki. Prezes Wod-Kan w 2020 r. zarobił 354 tys zł, ZKM-346 tys zł., a MTG-343 tys zł ( tyle zarabiają rocznie) .Tak wygląda samorządowa redystrybucja społecznych pieniędzy. Sycylia. Dzień dobry.
TYLKO U NAS. Tam to się żyje! W Gdańsku rok 2020 na bogato (wpolityce.pl)
https://www.gazetaprawna.pl/wiadomosci/kraj/artykuly/8173154,dyrektorzy-warszawski-ratusz-zarobki-premier-prezydent.html
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-06-2021 [11:18] - Marek Kudła | Link:

Ci z PO żyją cały czas w kłamstwie ! W latach 2007-2015 czerpali z tego korzyści, wielu czerpie korzyści również obecnie, szczególnie w samorządach.  A ich wyborcy, obecnie około 15 %, którzy są najgłupszymi wyborcami na świecie nie lubią wysiłku umysłowego.  Jeśli ktoś zmusza ich do refleksji, jest dla nich natrętem, i reagują natychmiast agresją, np. Centrystka !
 

Obrazek użytkownika sake3

08-06-2021 [13:55] - sake3 | Link:

@Marek Kudła......Pani Centrystka(nie wiadomo zresztą którą z 56 płci reprezentuje) nie ma zleconego wysiłku umysłowego tylko jak najbardziej jadowite ataki personalne.

Obrazek użytkownika Andy51

08-06-2021 [18:08] - Andy51 | Link:

Po prostu żmijka plujka.

Obrazek użytkownika Andy51

08-06-2021 [18:07] - Andy51 | Link:

Ja ich olewam.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

08-06-2021 [12:30] - AŁTORYDET | Link:

Niestety, reforma samorządowa jest konieczna. W tej chwili, mamy samorządowy powrót do I Rzeczpospolitej. Bezhołowie, bez kontroli i bez ograniczeń. Trzeba samorządy odchudzić, zredukować liczbę radnych, zlikwidować sejmiki wojewódzkie i urzędy marszałkowskie, zmniejszyć liczbę powiatów, stworzyć województwo środkowo pomorskie, zlikwidować opolskie i kujawskie, nadać realne uprawnienia kontrolne RIO. Tylko kto to zrobi i kiedy? 

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-06-2021 [12:50] - Marek1taki | Link:

Faktycznie nie widać tego w żadnej z perspektyw. Nie zrobią tego ci, którzy wierni ideałom IIIRP produkują Dzienniki Ustaw na metry.

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2021 [13:14] - Jabe | Link:

Bezhołowie, bez kontroli i bez ograniczeń. – Ogólniki. Prawda jest taka, że obecnie rządzący mają ciągotki centralizacyjne, a prezes nie cierpi innej władzy niż jego własna, więc szczekaczki, a za nimi poprawni blogerzy obsrywają samorządy (podobnie jak sądy czy prezesa NIK).

Tymczasem samorządy mają za mało władzy. Co właściwie od nich zależy? Głównie to, kto kontrakt lub dotację dostanie, a tak wykonują zlecenia ministrów. Nic dziwnego, że jest, jak jest.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

08-06-2021 [16:18] - AŁTORYDET | Link:

Żabe, daj sobie spokój. Burmistrz w średniej wielkości mieście, jest bardziej wpływowy, niż poseł. Kontrakt czy dotacja? To wszystko? Dawno nie byłeś w Polsce. 

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2021 [17:35] - Jabe | Link:

Burmistrz to może być i wpływowy, w końcu ma wpływ, kto zarobi, a kto nie, ale samorząd może stanowić o niewielu sprawach, jest zaledwie dodatkiem do urzędów centralnych.

Obrazek użytkownika Andy51

08-06-2021 [18:09] - Andy51 | Link:

Zgoda coś z samorządami trzeba zrobić, żeby szef spółki komunalnej zarabiał więcej niż Prezydent lub Premier, to nie uchodzi.

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2021 [18:44] - Jabe | Link:

Czemu?

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2021 [13:08] - Jabe | Link:

Nie nowina to, że na wspólnym, czyli niczyim, można się utuczyć. Tylko że samorządy nie są wyjątkiem.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

08-06-2021 [15:41] - Marek Kudła | Link:

Mamy 2 lata do następnych wyborów.  Co jest do roboty ?!
Trzeba się pozbyć tego wrogiego, rozkładającego Polskę od 25 lat elementu? To bardzo trudne zadanie. I należy je przeprowadzić wieloetapowo. Po pierwsze,  muszą być odsunięci od samorządów złodzieje z PO i wszyscy desygnowani przez nich ludzie.   PO prawdopodobnie sama się szybko zlikwiduje, bo jest to partia władzy, stanowisk, korupcji i kręcenia lodów. A możliwości tego właśnie się wyczerpują. 
Po drugie, trzeba się pozbyć tego, co ja nazywam Układem i Systemem (sądownictwo, media, uczelnie wyższe, nauczyciele szkół średnich, samorządy i urzędnicy odmawiający posłuszeństwa Państwu). Musimy  odzyskać samorządy !  Widać już światełko w tunelu.  To dobry prognostyk na przyszłość !!!  Dopiero wtedy wyrwiemy się z tego postkomunistycznego potrzasku i rozpoczniemy odbudowywać siłę własnego Państwa.
W  sejmie trzeba zbudować taką siłę, najlepiej jedno-partyjną, lecz w ostateczności również koalicję, by można dokonać zmiany Konstytucji. Wyraźnie określić republikański charakter Polski, oznaczyć nietykalne, strategiczne sektory państwa  i wyraźnie określić, że podmiot – obywatel, jest najwyższą władzą i państwo musi dbać o jego dobro. Państwo jest bogate bogactwem swoich obywateli – to też musi być w nowej konstytucji. Jak i też stanowcze podkreślenie prawa własności, by w końcu przerwać to haniebne rozkradanie Polski i Polaków. Tylko wtedy odzyskamy suwerenność i zbudujemy swoją siłę i potęgę. Potencjał przecież mamy. Temu chyba nikt nie zaprzeczy.
Obyśmy mieli dostateczną wolę dokonania tego !
 

Obrazek użytkownika Andy51

08-06-2021 [18:11] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Tobą, wiele rzeczy trzeba zrobić, ale oni mają na pasku sędziów i w tym jest problem.

Obrazek użytkownika Tomaszek

09-06-2021 [10:59] - Tomaszek | Link:

@ Kudłaty
To nie światełko w tunelu , to robal z gówna wylazł i świeci . 

Obrazek użytkownika u2

08-06-2021 [17:18] - u2 | Link:

"Oto kilka przykładów  z Małej Sycylii ale w linku są podane również z W-wy, tak że  samorządowcy łupiąc kasę miasta, sobie nie żałują."

Nieprzypadkowo wybuchła afera oczyszczalni Czajki, najdroższej oczyszczalni na świecie. Osoby z nadania HGW nie dopełniły swoich obowiązków, ale pensje pobierają nadal astronomiczne.

Obrazek użytkownika Andy51

08-06-2021 [18:17] - Andy51 | Link:

Nominanci PO dobro wspólne mają gdzieś, chcą się sami nachapać przy okazji chcą dać zarobić różnym szwagrom i pociotkom.

Obrazek użytkownika Jabe

08-06-2021 [19:20] - Jabe | Link:

Czym różnią się nominaci PO od nominatów innych partii? To problem systemowy.

Obrazek użytkownika J z L

08-06-2021 [22:22] - J z L | Link:

EPL kierowana przez Tuska grozi Komisji Europejskiej zaskarżeniem jej do TSUE, jeśli nie zablokuje Polsce Funduszu Odbudowy w związku z „łamaniem praworządności”. Można pomyśleć, że Tusk już przekroczył wszelkie granice w ataku na Polskę, ale nie.
Skąd w tym suk***ynu jest taka podłość?

Obrazek użytkownika Andy51

09-06-2021 [10:02] - Andy51 | Link:

Nie łudź  się, Tusk to tylko pacynka, w rękach Niemców.