Szósty rok z rzędu będę patronem meczów reprezentacji Polski

Nasza kadra żużlowa obrała na zgrupowanie miasto Tomka Golloba czyli Bydgoszcz. Nowy trener czyli Rafał Dobrucki nie tylko otworzył kadrowe drzwi  dla juniorów – i dobrze! – co raczej nie dziwi, skoro przez lata był coachem  reprezentacji wielokrotnych mistrzów świata i Europy w tej kategorii – Biało-Czerwonych. Dzięki niemu do kadry wrócili zawieszeni wcześniej przez Marka Cieślaka, a potem obrażeni na niego Maciej Janowski i Przemek Pawlicki. I super, bo są potrzebni. Jak co roku byłem zaproszony na konferencję prasową reprezentacji, ale  tym razem wyjątkowo musiałem być za granicą. W związku z tym ograniczyłem się do nagrania, w którym podkreśliłem, że takie zgrupowanie, jak to w mieście nad Brdą, służy nie tylko do wspólnych treningów, ale również do budowanie „team-spirit”, który przecież jest niezbędny do wygrywania.       
 
Powiedziałem też o tym, że mamy nie tylko silną kadrę, ale bardzo silnego sponsora, bo przecież Orlen to potęga – tak jak potęgą nr 1 w sportach nieolimpijskich jest speewdway. No i przypomniałem historię, która działa się nie tylko na moich oczach, ale również z moim udziałem.
 
Sponsorem  reprezentacji najpierw została spółka-córka Orlenu – Anwil. Ogłosiliśmy to, pamiętam jak dziś, w maju 2019 roku na konferencji prasowej w siedzibie PAP w Warszawie. Potem Orlen przekonał się do sponsorowania Bartka Zmarzlika, co ogłosił, również – jak w przypadku Anvilu – z  moim udziałem na konferencji prasowej  w Rybniku jesienią 2019 na zakończenie sezonu reprezentacyjnego: kadra wówczas odjechała zwycięski  mecz z „Resztą Świata”. Było to zresztą po zdobyciu pierwszego tytułu mistrza globu przez dzielnego Bartosza z gorzowskiej „Stali”. No i jak powiedziałem w moim przesłaniu: „od rzemyczka do koziczka”, od Anwilu do Orlenu…
 
To zresztą logiczne, że wielka firma paliwowa wspiera sport, który z paliwa korzysta. Super, że udało się do tego doprowadzić.  Przy okazji parę słów pochwały dla Bydgoszczy, która w zeszłym roku była gospodarzem kilku turniejów i zawodów pod moim patronatem honorowym, a teraz gości zgrupowanie kadry, konferencję prasową na murawie stadionu Polonii – tak jak prze rokiem analogiczna konferencja z moim udziałem odbywała się na Motoarenie w Toruniu – i zorganizuje kolejne i zawody, również pod moim patronatem.
 
Reasumując: Rafał Dobrucki korzysta z telemetrii, a ja oficjalnie życzę Biało-Czerwonym, aby w końcu ,po jednym medalu brązowym i dwóch srebrnych, zdobyli w  Speedway of Nations medal złoty. W tej nowej formule drużynowych Mistrzostw Świata jeszcze „Mazurka Dąbrowskiego” nie usłyszeliśmy, za to hymn rosyjski – i owszem…   
 
To dla mnie prawdziwy zaszczyt już szósty rok z rzędu (2016-2021) być Patronem Honorowym meczów żużlowej Reprezentacji Polski.
 
 
*tekst ukazał się na portalu interia.pl (13.05.2021)

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

17-05-2021 [12:50] - u2 | Link:

Powiedziałem też o tym, że mamy nie tylko silną kadrę, ale bardzo silnego sponsora, bo przecież Orlen to potęga – tak jak potęgą nr 1 w sportach nieolimpijskich jest speewdway.

Ale, ale. Co na takie dictum Greta Thunberg ? Dlaczego Orlen, dlaczego speedway ? Przecież to żyć nie daje dla nastolatki, która woli wagarować w proteście, niż uczyć się. Ba, inne nastolatki idą w jej ślady. Też im się nie chce uczyć. Po co nauka ? Aby zaiwaniać na tych, którzy je trują i żyć  nie dają ?