Zespół Delbrücka prezydenta Trzaskowskiego

Jeżeli ktoś nie wie co to „ Zespół Delbrucka” już wyjaśniam: to patologiczna zdolność do wprowadzania innych osób w błąd, kłamania, przeinaczania faktów, opowiadania zmyślonych historii przy jednoczesnym stawianiu własnej osoby w bardzo dobrym świetle. Te cechy jak najbardziej pasują do mitomana Trzaskowskiego.

W historii  byli już „mistrzowie” kłamstwa tacy jak Goebbels, szef propagandy III Rzeszy, który mówił min. kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą, a domorosły polski goebbelsik Palikot specjalista od świńskiego łba czy plastikowego fallusa mówił, tylko kłamstwem opozycja może wygrać z obecnie rządzącą koalicją.

Do tych zasad przychylił się Trzaskowski , który niczym Papkin  „Lew Północy” przypisuje sobie cudze zasługi i opowiada, jak wiele zdziałał w ramach walki z pandemią  w  wywiadzie dla Atlantic Council przypisuje sobie cudze zasługi i opowiada, jak wiele zdziałał w ramach walki z pandemią.

To, że wszystkie obietnice mówiąc delikatnie traktuje bardzo lekko, czego najlepszym przykładem są publicznie składane obietnice nadania jednej z ulic nazwy byłego prezydenta min W-wy Lecha Kaczyńskiego, ale jak można wierzyć temu nierobowi i kłamcy?

Ten człowiek  ma coś w genach po swojej mamie TW Justynie, stąd może nie dziwić jego takie a nie inne zachowanie, a puentą jego działania jest zdanie „po co nam lotnisko w W-wie, skoro mamy w Berlinie”.

Trzaskowski nie jest przyzwyczajony do pracy, ale brylowaniu na salonach, stąd wydaje mi się że stanowisko prezydenta W-wy go męczy, on najchętniej widziałby się , co nie daj Boże, jako prezydent RP.

https://www.wnp.pl/parlamentarny/ludzie/dworczyk-trzaskowski-przypisuje-sobie-cudze-zaslugi-najwiecej-w-walce-z-pandemia-zawdzieczamy-medykom,140710.html
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

14-05-2021 [11:10] - Trotelreiner | Link:

Ten kto wierzy w obietnice polityków przedwyborcze ....jest kretynem!
Obiecanki,cacanki,a głupiemu stoi :-))
Promette e rimane sciocco
 

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [13:34] - Andy51 | Link:

Ja nie piszę o obietnicach ja piszę o kłamstwach.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [16:21] - Pers | Link:

Andy51
Czy zapowiedź 1 000 000 elektrycznych samochodów albo 100 000 tanich mieszkań jest obietnicą czy kłamstwem?
Trzeba by Pinokia spytać...

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [11:33] - sake3 | Link:

Panie Andy! Takie zachowania,monstrualne kłamstwa i taki brak wiedzy nie jest wyłącznie przypisany Trzaskowskiemu.Wystarczy posłuchać pana Hołownię lidera partii i o zgrozo kandydata na przyszłego prezydenta jak pieprzy dyrdymały na temat armii.Wyobraża Pan ich sobie jak przejmują władzę w Polsce?Opozycję cechuje jedno-brak wiedzy,zdolności zastępują arogancją i chamstwem czy jak Sikorski nadmiernie wybujałym wyobrażeniem o sobie.Nawet trudno takich cymbałów jak oni wyobrazić sobie w dyskusjach,rozmowach,spotkaniach międzynarodowych.Jak można powaznie traktować te ich obietnice?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [12:33] - Imć Waszeć | Link:

A przez kogo jest ta opo... czy w ogóle politycy bez łba na karku pompowani, skoro sami nie mają wiedzy i zdolności? Zastanawiała się Pani na tym ewenementem światowym? Jak to jest, że akurat w naszym nieszczęśliwym kraju ludzie zdolni, mądrzy, patriotyczni (chodzi mi o patriotyzm polski, a nie tej drugiej narodowości z dudowskiego "państwa dwóch narodów") od 80 lat nie mogą dostać się na szczyty władzy? Każdy kto tam w bełkocie mediów dociera musi już być w czymś umoczony, na przykład mieć właściwą żonę albo splagiatować magisterkę.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [13:04] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć.....Idąc tym tropem-własciwa żona,podejrzana magisterka czy dyplom kupiony,albo liczba odznaczeń i niemieckich medali musielibyśmy wziąć pod lupę kazdego indywidualnie.Ale nie tylko szczyty są przez kogoś tam wspierane czy forsowane.Warto się więc zastanowić nad osobowością tych co są na pierwszym czy drugim planie jako posłowie ,senatorzy,doradcy i eksperci.Co sobą reprezentują,co potrafią,jak się zachowują jak rozmawiają?I tu czarna dziura,bo traktują społeczeństwo jak grupę idiotów którym można wpierać wszystko.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

14-05-2021 [17:37] - Imć Waszeć | Link:

@sake3 , odpowiedziałem na ten temat pod innym artykułem. W sumie chodzi o to, że - przepraszam za bezceremonialne nazywanie rzeczy takimi jakie są - PIS nie zdołał wykształcić kultury politycznej, nie miał na to czasu i ludzi, i dlatego teraz są wszędzie kłopoty. Nie można sztabu doradców zastępować działaczami, bo będą oni tylko jak echo powtarzać myśli Naczelnika, "udoskonalając" je w celu podlizania. Wszystko to, co teraz uwiera, było do obejścia, ale trzeba było chcieć i nad tym popracować. Nadal jest do obejścia mimo kata Banasia i wkurzonego prokuratora Ziobry, tylko trzeba wreszcie zacząć to robić. Wprowadzić ustawę nie o sytuacji nadzwyczajnej, ale konkretnie o pandemii, z modyfikacjami i wytycznymi dotyczącymi wyborów, lockdownów, kwarantanny, mandatów, tarcz i polityki zagranicznej. Na przykład można tam wydłużyć terminy na zorganizowanie wyborów, a także zaplanować sprawy techniczne (vide koperty, głosowanie, liczenie itp.). Przepisy takie byłyby związane tylko ze stanem pandemii, którą ogłasza WHO, a nie rząd. A jeśli Szwabska Banda spróbuje to storpedować, to należy im w oczy walić ich własnymi pomysłami z maja ur.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [18:12] - sake3 | Link:

@Imć Waszeć.....Nie możemy na wszystko patrzeć pod kątem pandemii,w tym na kulturę zachowań.Jak Pan pisze PiS nie wykształcił kulturę polityczną na żadnym z poziomów,więc chyba warto spytać dlaczego.I nie sądzę że przyczyną są nieodpowiedni doradcy werbowani spośród działaczy.To wśród kogo mamy ich werbować,przecież doradcami są nasze kadry naukowe

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [13:37] - Andy51 | Link:

Przez kogo są pompowani, pytanie retoryczne, wiadomo przez kogo.

Obrazek użytkownika Pers

14-05-2021 [18:51] - Pers | Link:

Imć Waszeć
//Każdy kto tam w bełkocie mediów dociera musi już być w czymś umoczony, na przykład mieć właściwą żonę albo splagiatować magisterkę.//
 Tak to już jest, niestety. Stajemy się "Palestyńczykami" we własnym kraju.
Sprawa w tym, żebyśmy się w końcu obudzili i pogonili to szemrane, talmudyczne towarzystwo.

Do zarządzania Polską wystawiani są ludzie umoczeni albo siedzący w starych, jeszcze komuszych układach. "Magdalenka" jest takim symbolem ale to sięga jeszcze czasów "Puławian" i "Natolijczyków".

Nie bez powodu odbywa się teraz desant na NB. Jedni odwracają uwagę cepeliowskim "patriotyzmem" a drudzy jątrzą, żeby skłócić trzeźwo myślących Polaków.
Taki proceder odbywa się na wszystkich, medialnych poziomach.
 

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [13:34] - Andy51 | Link:

No cóż mogę tylko potwierdzić co piszesz.

Obrazek użytkownika u2

14-05-2021 [11:51] - u2 | Link:

Tylko osoba o wyjątkowo złej woli może obiecywać i nie spełniać obietnicy. Ale w przypadku prezydenta Trzaskowskiego to nawet lepiej. Ludzie przejglądają na oczy co to za resortowy potwór.

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [13:36] - Andy51 | Link:

Racja to co piszesz, ale do warszawskich słoików to nie dociera.

Obrazek użytkownika Czesław2

14-05-2021 [13:57] - Czesław2 | Link:

Dlatego, że migracja do warszawki to negatywna selekcja.

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [16:15] - Andy51 | Link:

"Emigracja" do W-wy z okolicznych wsi i miasteczek, spowodowała, że ci "emigranci" poczuli  się "warszawiakami" pełną gębą , a co?

Obrazek użytkownika u2

14-05-2021 [15:01] - u2 | Link:

@Andy51

Lepiej jednak, że wygrał wybory na prezydenta Warszawy, niż by wygrał wybory na Prezydenta RP :-)

Warszawa to specyficzne miasto od czasów PRL. Tutaj zameldować się graniczyło z cudem. Tylko sprawdzeni 'towarzysze' mogli się osiedlać w czerwonych osiedlach.

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [16:16] - Andy51 | Link:

Słusznie prawisz, ale ten typ nie powinien być ani prezydentem W-wy , ani Polski.

Obrazek użytkownika u2

14-05-2021 [16:51] - u2 | Link:

O mały włos by został Prezydentem RP. Takie są realia. Polacy nie wierzą żadnej władzy. Wolę jednak zdecydowanie PAD, niż mówiącego z uśmiechem PRT jak on wszystko zlikwiduje, jak dojdzie do władzy :-)

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [17:29] - Andy51 | Link:

Otóż to.

Obrazek użytkownika u2

14-05-2021 [17:57] - u2 | Link:

Tacy osobnicy jak mówią, że coś zrobili, albo zrobią to na pewno tego nie zrobili, ani nie zrobią. Ten typ tak ma. Pewnie w fachowej literaturze są opisani jako mitomani, czyli kreują swój własny mit.

Obrazek użytkownika Marek1taki

14-05-2021 [16:33] - Marek1taki | Link:

Z tego "kłamstwo powtórzone..." nie wynika, że Goebbels był kłamcą patologicznym tylko cynicznym. Trzaskowski to rzeczywiście fenomen ale charakteru jego kłamstw nie umiem określić. To, że Berlin jest dla niego pępkiem świata to nie kłamstwo tylko dowód siły związków z Polską. On to mówił szczerze. Jak kłamał w sprawie nadania ulicy imienia Lecha Kaczyńskiego to kłamał nam w twarz cynicznie. Mogę się mylić ale sądząc na podstawie jego wypowiedzi on chyba nie jest psychopatycznym kłamcą tylko wręcz szczerym antypolakiem. Natomiast czy taka gorliwa antypolskość może nie wynikać z psychopatii to jest do zastanowienia. Nie mam tyle empatii by się w tym połapać.

Obrazek użytkownika angela

14-05-2021 [17:20] - angela | Link:

Nie mial odwagi leń,  paplać tych dyrdymałow  do Polaków, bo bał się nawet tych politycznie poprawnych hiennikarzy, w koncu bezczelność ma tez swoje granice. 

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [18:31] - J z L | Link:

Małe polityczne BUM!!!
Nieoficjalnie: Platforma wyrzuca z partii dwóch posłów - Ireneusza Rasia i Pawła Zalewskiego.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [18:41] - sake3 | Link:

@JzL......Paweł Zalewski to którą partię zaszczyci po tym wyrzuceniu?A może Budka tylko ich postraszył i skruszeni pokornie się dostosują?Paweł Zalewski był posłem PiS-u ,z szumem przeszedł do PO nadając na PiS ile wlezie.

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [19:16] - Andy51 | Link:

No cóż neofitów w PO traktują z "buta".

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [19:15] - Andy51 | Link:

Już oficjalnie.

Obrazek użytkownika sake3

14-05-2021 [19:22] - sake3 | Link:

@Andy.....No skoro oficjalnie to trzeba postawić sobie pytanie jak inaczej nazwać partyjkę Szymusia Boleściwego?PO bis?Bo tam już zgromadziła się już prawie cała PO więc i tych dwu delikwentów też znajdzie przyjazną przystań.Charakter i linia partii będzie chyba tożsama z PO,przecież partia to ludzie,a ludzie to partia. 

Obrazek użytkownika Andy51

14-05-2021 [19:38] - Andy51 | Link:

Szymuś, nowy projekt "smutnych panów"  po Palikocie, Ryśku, jest Szymuś.

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [21:23] - J z L | Link:

Żeby przykryć Nowy Ład PIS, Platforma Obywatelska jest gotowa ogłosić samorozwiązanie!

A co!

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [19:24] - J z L | Link:

 Schetyne czy Arłukowicza juz nie
Ciekawe

Obrazek użytkownika J z L

14-05-2021 [21:00] - J z L | Link:

Trzeba być zaiste wielkim l przegrywem, żeby wylecieć nawet od Platfusów

Obrazek użytkownika Kaczysta

14-05-2021 [22:08] - Kaczysta | Link:

Morozowski w TVN komentuje wyrzucenie z PO dwóch posłów, że to jest rzecz zaskakująca, bo takie praktyki stosowały partie zamordystyczne, jak PZPR i PIS. Tak twierdzi oficer polityczny amerykańskiego lewackiego medium, które przewraca ogłupionym ludziom w głowach

Obrazek użytkownika Andy51

15-05-2021 [07:41] - Andy51 | Link:

Budka nie skonsultował swego ruchu z TVN, stąd taka narracja.

Obrazek użytkownika J z L

15-05-2021 [08:04] - J z L | Link:

Piękny był dzień wczoraj,
Tajny agent PiS w Platformie Obywatelskiej, o pseudonimach - "Bredzisław" lub "Gomułka" wykonał tajny rozkaz Jarosława Kaczyńskiego, wyrzucił z Platformy Obywatelskiej dwóch najbardziej oddanych jej członków, czyli Rasia i Zalewskiego
Udana akcja.