Kasta na kursie i na ścieżce, Polsce grozi katastrofa

Sędziowie, jak sami się nazwali ustami pewnej pani sędzi „nadzwyczajną kastą”, wyraźnie wypowiedziała się przeciwko państwu, wywołała rokosz,  w czynach, w wypadku sędziów dotyczy to orzekania.

Żeby była jasność, nie dotyczy to wszystkich z 10 tys. polskich sędziów , a jedynie jej części. Nie wiem jakiej, może 10, może 20%. Niektórzy sędziowie zamiast być niezależni i apolityczni, stali się częścią sporu politycznego, stając po jednej ze stron( wiadomo której).

Mieszanie się w protestach z przeciwnikami tej czy innej decyzji  i protestowanie w tej czy innej sprawie, świadczy , że apolityczność niektórych sędziów jest mitem.

Sędziowie z niektórych stowarzyszeń, głównie z Iustitii i Themes donoszą do UE i trybunałów europejskich na Polskę, stąd nadmierne zainteresowanie Polską, na podstawie niezweryfikowanych i kłamliwych informacji, przy wsparciu posłów PO,PSL i Lewicy.

Jeżeli popatrzy się na niektóre orzeczenia sędziów, to nie mają one nic wspólnego z poczuciem sprawiedliwości społecznej  i w ogóle z prawem.

Za przykład mogą posłużyć orzeczenia sędzi Domańskiej z Iustitii w sprawie  Sławomira Nowaka, sądu w sprawie Piniora czy sądu na wniosek RPO w sprawie zakupu przez Orlen akcji Polska Presse, sąd mimo pozytywnej opinii UOKiK uznał transakcje za nielegalną, co świadczy jak najgorzej o RPO i samym sądzie i sędzi wydającej takie orzeczenie.

Podważenie transakcji handlowej przez RPO, a „klepniętej” przez sąd, może podważyć zaufanie inwestorów zagranicznych do obrotu handlowego o transakcji handlowych, bo zawsze może się znaleźć sędzia albo rzecznik, który taką transakcję  podważy.

Sędziowie są do wydawania wyroków na podstawie obowiązującego prawa, ale są sędziowie, którzy sami nie stosują się do prawa, jak sędzia Tuleya, który miał się stawić w prokuraturze na przesłuchanie za ujawnienie informacji niejawnych, powiedział, że takie wezwanie ma w d………

Sędzia Tuleya staje się postacią kabaretową a jego wyznawcy, jego guzik z togi, niczym muzułmanie włos Mahometa umieszczą w muzeum.

Sędziowie mają 100% uposażenia po przejściu na emeryturę, nie płacą podatków od swoich pensji , mają immunitet, moim zdaniem zbyt szeroki, który powinien być ograniczony.

Na zakończenie kilka danych statystycznych , Polska ma 10 tys. sędziów, jest to druga ilość w ilości sędziów po Niemczech, a ile trwają sprawy wie każdy Kowalski, który zetknął się z sądami.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika u2

27-04-2021 [11:24] - u2 | Link:

Żeby była jasność, nie dotyczy to wszystkich z 10 tys. polskich sędziów , a jedynie jej części. Nie wiem jakiej, może 10, może 20%.

Ponoć w Iustitii jest 1/3 sędziów, czyli sporo.

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Sędzia Krzemińska jest typowym produktem tej "kasty". Po przejściu w stan spoczynku nadal wypowiadała sie publicznie nawołując do łamania prawa.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-04-2021 [13:21] - Marek Kudła | Link:

Około 800 sędziów jest do wymiany natychmiwst !

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [14:23] - Andy51 | Link:

Zgoda, natychmiast, albo jeszcze prędzej.

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [14:23] - Andy51 | Link:

Jeżeli to prawda, że 1/3 to jest gorzej niż myślałem..

Obrazek użytkownika sake3

27-04-2021 [15:26] - sake3 | Link:

@u2....Pani sędzia auorka ,,kasty''nazywa się Kamińska.

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [15:30] - Andy51 | Link:

Autor komentarza siępomylił, masz rację.

Obrazek użytkownika Jabe

27-04-2021 [12:31] - Jabe | Link:

niektóre orzeczenia sędziów, to nie mają one nic wspólnego z poczuciem sprawiedliwości społecznej (wytł. moje) – To dobrze o nich świadczy!

O tym, jak działają sądy, decydują przede wszystkim Pańscy pupile, których najwyraźniej interesuje walka o władzę, a nie poprawa stosunku instytucji publicznych do obywateli.

Obrazek użytkownika ruisdael

27-04-2021 [12:48] - ruisdael | Link:

Dobrze o tym przypominać, ale lepiej wyciągnąć wnioski i coś zaradzić (ale nam za to nie płacą!!!, wybraliśmy swoich przedstawicieli kierując się ich obietnicami). Jako były wielki entuzjasta PiS mój początek odejścia zaczął się po wecie prez. Dudy- rację miał dr Targalski o końcu ważnych reform. Potem były "facki" od Żydów (IPN), "rewelacyjne" negocjacje premiera w Brukseli, a nawet rozwiązanie katastrofy smoleńskiej idzie jak po grudzie, nie mówiąc o skazaniu odpowiedzialnych.

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [14:26] - Andy51 | Link:

PAD jest moim prezydentem na niego głosowałem, ale wówczas gdy posłuchał babci Zosi (jeżeli to jest prawda) i dwie tzw. ustawy zawetował nie byłem w stanie tego pojąć.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-04-2021 [13:17] - Marek Kudła | Link:

A Wojciech Cejrowski miał rację, gdy mówił : 
"Powinno się ich wszystkich wy-pieprzyć. Tych wszystkich sędziów. Jednym ruchem ręki jak pionki z szachownicy. Wszystkich WON. I wszystkich urzędników i większość naukowców starego systemu. Wszystkich WON.
Nawet jak któryś był niewinny, wszystkich WON, bo to jest stary system. Nie mogą starego systemu reprezentować w nowym państwie sędziowie, prokuratorzy i oficerowie. Wszystkich WON. Niech nie będą pociągnięci do odpowiedzialności, ale wszyscy WON. Służyli tamtemu systemowi i umieli się w nim odnaleźć, a teraz -  Wszyscy WON. Ten jeden czy drugi niewinny nie będzie miał pretensji, bo odejdzie w tłumie innych brzydkich i nie będzie miał do Polski pretensji. Chętnie się zgodzi. Ja byłem ostatni sprawiedliwy, ale chętnie odejdę po to, żeby odeszli wszyscy pozostali. Wszystkich WON. Nie mamy do nich zaufania. Służyli Moskwie teraz będą służyli Brukseli. Albo staremu systemowi, który siedzi gdzieś pod powierzchnią i broni jeden drugiego. Wszyscy WON!"

Obrazek użytkownika Jabe

27-04-2021 [13:37] - Jabe | Link:

Nawet jak któryś był niewinny, wszystkich WON, bo to jest stary system. – I to jest społecznie sprawiedliwe!

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [14:28] - Andy51 | Link:

Model niemiecki, 70% sędziów z NRD won, ale był taki pierdziel Strzembosz, który mówił , że wymiar sprawiedliwości sam się oczyści, niektórzy uwierzyli i mamy to co mamy.

Obrazek użytkownika tricolour

27-04-2021 [16:30] - tricolour | Link:

Bardzo dobry pomysł!

Emeryci, którzy pracowali za komuny - won. Odebrać emerytury, mogą wagony rozładowywać jeśli chcą kasy. Albo palety w Lidlu pchać.

Jestem za tym, by każdego, którą swoją pracą przyłożył się komunie - won. Nie szczepić, po pięć paczek (500+) za wizyte lekarską, stomatolog za tysiaka. Chirurg? Ależ proszę - dziesięć patoli za wejście do gabinetu.

I będzie spokój i dziaderskie składki dla nas.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

27-04-2021 [15:48] - AŁTORYDET | Link:

Tak naprawdę, to żadnej reformy nie było. To, co zaproponował Ziobro, nie trzymało się kupy, a z politycznego punktu widzenia, było tragedią. Mimo niewielkich zmian, zintegrowało wszelkich beneficjentów IIIRP i wystraszyło mniej mężnych. Teraz widzę, że najlepiej było przyłączyć się do Kukizowego pomysłu wyłaniania sędziów w wyborach, dorzucając kadencyjność. Wypadłby wówczas "argument" upolitycznienia sędziów. No i o sojuszników byłoby łatwiej. Teraz, zmiana musi być na tyle głęboka, by zdekonstruować kastowość sędziowską. Tak jak Pan zauważył, sędziowie są wyłączeni ze społeczeństwa: nie podlegają ubezpieczeniom społecznym i fiskalnym, sądom powszechnym, organom ścigania, rygorom odpowiedzialności zawodowej i dyscyplinarnej. Ze społeczeństwem, łączy ich tylko kasa przelewana z budżetu. Moim zdaniem, Ziobro pomysłu nie ma, dawno skapitulował, teraz przerzuca winę na Morawieckiego. Obsadzenie Ziobrem i SP, Ministerstwa Sprawiedliwości, to poważny personalny błąd. Wassermann rokowała o wiele lepiej. Musimy się powoli przygotowywać, na uniewinnienie Nowaka, a potem na nieliche odszkodowanie. 

Obrazek użytkownika Jabe

27-04-2021 [18:03] - Jabe | Link:

Frontalny atak spowodował zwarcie szeregów. Nie można było tego przewidzieć, czy od początku tak miało być?

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-04-2021 [19:54] - Marek1taki | Link:

@Autorytet Coś jest na rzeczy z tą krytyka Ziobry bo gdyby się wziął poważnie za swoje obowiązki to Morawiecki miałby już wyrok co najmniej za pandemię z tarczą, a teraz za przewał z funduszem odbudowy, który jest niekonstytucyjny. Natomiast jak ktoś miał lepszy pomysł na reformę sadów to mógł ją zgłosić. Pan Duda zrobił udaną destrukcję więc wiadomo było z góry, że nie o reformę chodziło tylko by zostało po staremu.

Obrazek użytkownika u2

27-04-2021 [20:37] - u2 | Link:

"najlepiej było przyłączyć się do Kukizowego pomysłu wyłaniania sędziów w wyborach, dorzucając kadencyjność. Wypadłby wówczas "argument" upolitycznienia sędziów."

To wtedy dopiero byłoby upolitycznienie sędziów.

W USA sędziowie sprawują swój urząd dożywotnio. A ostatnie mianowanie przez Trumpa sędziów do SN w USA nie oznaczało automatycznie, że wezmą stronę Trumpa w wyborach prezydenckich. Takie są uroki demokracji.

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [21:23] - Andy51 | Link:

Krowa, która dużo ryczy mało mleka daje, tak jest z Ziobro.

Obrazek użytkownika sake3

27-04-2021 [15:52] - sake3 | Link:

Niedawno zapadł wyrok uniewinniający w sprawie ordynarnego babska nazywanego babcią Kasią protestującego w grudniu pod Kościołem św.Krzyża.Tam kilkakrotnie znieważyła słownie,opluła,szarpała,kopała policjantów.Rónież póxniej ta dyżurna uczestniczka manifestacji brała udział w różnych innych manifestacji zachowując się równie ordynarnie.Oczywiście prymitywna baba teraz ,po takim wsparciu kasty wyzbedzie się całkiem hamulców a w swojej agresji może posunie się do zabicia.

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [17:10] - Andy51 | Link:

To babsko bierze przykład z Tulejów i jemu podobnych, a kasta za obrażenie policjanta hurtowo uniewinnia.

Obrazek użytkownika J z L

27-04-2021 [19:45] - J z L | Link:

A spodziewałaś się innego wyroku?
Wyrok był oczywisty zanim sprawa weszła na wokandę.
Był już taki czas, jakieś 25 lat temu, gdy mówiono policjantom, że wyzwiska, obelgi i plucie mają wliczone w pobory. Skutkiem były mafie wołomińska, pruszkowska i inne bandy. Długo był przywracany porządek w Polsce. Chyba ktoś tęskni do bandytyzmu na ulicach

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [21:21] - Andy51 | Link:

Ale była też wypowiedź Tuska za jego nierządu, : kto podniesie rękę na policjanta, podniesie rękę na państwo polskie. Można znaleźć na internecie.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-04-2021 [19:07] - Marek Kudła | Link:

Po obejrzeniu kikunastu programów „Kasta”, wielu przykładów podawanych w „Studiu Otwartym”, oraz przypadków podawanych w mediach, można pokusuić się o analizę sądownictwa w Polsce !  Gdybym osobiście zetknął się z niektórymi sędziami, a raczej sędzinami, to już na sam ich widok uciekłbym z sali sądowej !  Większość z kobiet sędzin nie potrafi analitycznie myśleć, stąd pytanie jak te sędzine przeprowadzają analizy dokumentów, faktów, dowodów i zeznań ?!  Wynika z tego, że w wielu przypadkach  orzekają one bez zapoznania się z dokumentami  i dowodami ,  wydajc często  tzw. wyroki stronnicze lub zaoczne!  Jeśli normalny człowiek słucha uzasadnienia wydanego wyroku, to flaki skręcają się w brzuchu, nie wspominając cierpienia komórek mózgowych, które są zmuszone to przyjmować  !  Znaczna większość sędzin, zwłaszcza z sądów apelacyjnych, nie powinna nigdy pracować w tym zawodzie. One się do tego nie nadają !!!
Sędziowie zaś, wręcz deklarują  preferencje politycznie, są bardziej krnąbrni i nieposłuszni. Wielu z nich  robi wrażenie jakby chcieli koniecznie kogoś skrzywdzić, ba – oni pokazują jakby byli szczęśliwsi, że mogli kogoś „udu-pić” , lub zrujnować komuś życie.  Odrębną sprawą są  wyroki, z których jasno wynika, że są wydane za coś, za łapówkę, w wyniku znajomości, w związku z udziałem  w mafiach lokalnych, itd.  Kilka przykładów poznaliśmy na poziomie niemal debi-lizmu , przykładowo, kiedy  sędzia twierdzi, że zna czyny  bardziej wstrząsające niż torturowanie, gw-ałt i mor-derstwo dziecka.
Wielu sędziów takich jak: Juszczyszyn, Tuleja, Kowalska, Gersdorf, Kubczak, Łączewski, Skwara, Pirogowich, Krakowiak i inni, których dobrze znamy z mediów – nigdy nie powinni być sędziami.
 

Obrazek użytkownika Pers

27-04-2021 [20:33] - Pers | Link:

"większość sędzin"
A kto to jest ten "sędzin"?

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-04-2021 [21:23] - Marek Kudła | Link:

Nic nie pojęłaś z tego co napisałem? – ależ ty musisz być tępy ! 

sędzia - sędzina,  marszałek - marszałkini,  poseł - posełka,  prezes - prezesina,  marynarz - marynarka, żołnierz - żołnierka,  pies - suka .........
 

Obrazek użytkownika paparazzi

27-04-2021 [21:30] - paparazzi | Link:

Brawo Pers, nie mówi się schuść tylko ścieńć. Pozdrawiam zaskoczony.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

27-04-2021 [19:12] - Marek Kudła | Link:

Po uchwaleniu ustawy dyscyplinującej sędziów powinien nastąpić kolejny etap reformy sądownictwa dotyczący zmian systemowych:
- reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i likwidacja apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych)
- weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania  tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni.  WON ci wszyscy juszczyszyny, kubczaki, łączewscy, tuleje, chodkowscy, skwary, pirogowicze, gensdorfy, żurki ,  iwulscy itd. – po prostu WON !
- powołana izby szybkiej reakcji dla sędziów. Tam każdy zgłoszony przypadek trolowania, obrażania, newsa, czy kłamstwa w internecie będzie natychmiast rozpatrywany o orzekany. Długość postępowania maksimum 3 dni !  Dalej rewizje decyzji SN o niewinności sędziów złodziei i przestępców i innych gagatków typu Durczok,
- powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów,
- powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
My Polacy czekamy na taką kompletną reformę sądownictwa !!!
 

Obrazek użytkownika Marek1taki

27-04-2021 [19:21] - Marek1taki | Link:

Dobry tytuł. Pasuje do wielu kast.
Dzisiaj wiadomość o kaście, której nie nazwę z ostrożności procesowej. Wiadomość przewidywalna aczkolwiek przewidziałem sam fakt uporczywych dążeń do złamania konstytucji by przekroczyć wyznaczoną granicę zadłużenia. Spodziewałem się, że kasta będzie kolaborować z PO a tu wybrała Lewicę.
Pozostaje pytanie kto z urzędu kieruje takie szwindle do Trybunału Konstytucyjnego?
Eksperci czasem się wygadają między wierszami
https://wpolityce.pl/gospodark...

Obrazek użytkownika J z L

27-04-2021 [19:57] - J z L | Link:

Zrozumcie jedno: to się nigdy nie skończy, jeżeli nie pójdziemy w ślady Stanów Zjednoczonych i jak tam sędziów stanowych, tak w Polsce będziemy wybierać sędziów w głosowaniu powszechnym na ograniczoną w czasie kadencję z możliwością odwołania w referendum. To ich zdyscyplinuje. W USA w zeszłym roku w głosowaniu powszechnym wybrano sędziów 35 stanowych sądów najwyższych, a w 29 stanach – sądów apelacyjnych. Sędziego, który wydaje skandaliczne wyroki, można usunąć z urzędu w wyniku referendum. Tak w USA działa zwierzchność Suwerena nad III władzą.
 

Obrazek użytkownika Andy51

27-04-2021 [21:19] - Andy51 | Link:

I to mi się podoba.

Obrazek użytkownika AŁTORYDET

28-04-2021 [08:30] - AŁTORYDET | Link:

@J z L:
Dokładnie tak. Wybierać, a po skończonej kadencji, awansować, ale wyprowadzać z dotychczasowego okręgu jurysdykcyjnego. To co jest teraz, to spetryfikowana mafia.