Sposób na Gowina?

Znowu zatrzymano marsz Gowina na Platformę – nie wiem czy udało się to dlatego, że Gowin Platformy nie dostrzegł, czy też dlatego, że Platforma dostrzegła Gowina. Za tym drugim przemawia zmasowany atak Platformy na Budkę, w stu procentach słuszny, bo Gowin nie maszerował sam i owocne spotkanie byłoby okazać się zbyt kosztowne, zwłaszcza przed przyspieszonymi wyborami. Jak było, tak było, grunt, że znowu mamy Zjednoczoną Prawicę, tylko – na jak długo? Trudno podejrzewać szefa Porozumienia o to, że nie wie, jaki byłby efekt samodzielnego startu w wyborach. Oczywiście, że samodzielny start w wyborach byłby końcem Porozumienia, więc pozostaje start razem z SP (3% pozwoliłoby trwać w polityce, choć nie w Sejmie), albo start w ustalonej wcześniej koalicji. Problem polega tylko na tym, czy przyszli koalicjanci zaakceptują warunki takiego startu… Niestety zaczyna być niewesoło, kiedy uświadomimy sobie, że te warunki mogą być zawsze takie same. Dla Prawa i Sprawiedliwości oznacza to prawdopodobnie rezygnację z części reform bądź z ich dokończenia. Dla Andrzeja Dudy mogło oznaczać koniec prezydentury, a dla Polski dzisiejszy Armagedon warszawski, proporcjonalnie zwielokrotniony. Nie wierzę, że te próby mamy za sobą.  Dotychczasowe osiągnięcia w „reformowaniu”  ZP i obecne pospieszne poszerzanie wpływów Porozumienia świadczą o czymś wręcz przeciwnym.
 
Zostały jeszcze tylko dwa lata do wyborów. Dwa lata kołysania się wahadła z „Mamy Zjednoczoną Prawicę” do „Ratujemy Zjednoczoną Prawicę” i z powrotem. Czy nie najwyższy czas rozejrzeć się wokół i dostrzec wreszcie tę niszę, w którą coraz śmielej wkracza agentura agro coś tam, bo MOŻE? Bo wieś nadal nie ma swojej reprezentacji w Sejmie? PSL nigdy taką nie było, trudno też uważać za nią Prawo i Sprawiedliwość, które, choć zrobiło dla polskiej wsi więcej dobrego niż wszystkie rządy w Trzeciej RP, to jednak bardzo dba o swój tradycyjnie inteligencki etos. To jest jedyna szansa na zbudowanie bezpiecznej większości parlamentarnej. Z charyzmatycznym, silnym wicepremierem, który już od paru lat powinien zajmować to stanowisko!
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika J z L

26-04-2021 [14:33] - J z L | Link:

,,Gdy przed bitwą walną, chcesz lepiej rozpoznać wroga swego śmiertelnego, wprzódy rozejrzyj się bacznie po obozie swoim, czy tam też nie ma onego... "

Obrazek użytkownika sake3

26-04-2021 [16:11] - sake3 | Link:

Jest kwestia czasu marszu Gowina do Hołowni,jeśli tylko będzie miał zagwarantowaną dla siebie odpowiednio wysoką pozycję.

Obrazek użytkownika danuta

26-04-2021 [19:47] - danuta | Link:

Nie widzę powodu do aż takiej dbałości o szczegóły. Hołownia to Platforma, tylko z jedną nózką bardziej. Jak wróbelek. 

Obrazek użytkownika Jabe

26-04-2021 [18:52] - Jabe | Link:

Dla Prawa i Sprawiedliwości oznacza to prawdopodobnie rezygnację z części reform bądź z ich dokończenia. – Naprawa państwa jest mitem, a właściwie kitem.

Prawo i Sprawiedliwość, które, choć zrobiło dla polskiej wsi więcej dobrego niż... – Tzn.? – ...jednak bardzo dba o swój tradycyjnie inteligencki etos. – Że co?!

Obrazek użytkownika danuta

26-04-2021 [19:56] - danuta | Link:

... że putiniści  z Konfy są jedynymi inteligentnymi osobnikami  na kuli ziemskiej i nie mają sobie równych w naprawianiu świata. Może być? 

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-04-2021 [20:02] - Marek1taki | Link:

O żydłaczeniu dobrozmieńców jaka jest Pani opinia?

Obrazek użytkownika Marek1taki

26-04-2021 [19:50] - Marek1taki | Link:

Sądząc z przebiegu zdarzeń Pan Prezes PiS zgadza się wszystkim na wszystko. Może to jest metoda na częściowy klincz ale wypadkowa tej kompletnej bezwolności oznacza ciągłą anarchizację pod dyktando lewicy. Gowin jest tu tylko awataram jakiejś frakcji bo nie na sile sejmowych szabel i społecznym poparciu oparta jej jego władza - ograniczona dla niego samego do czystej dywersji i autoprezentacji.

Obrazek użytkownika Marek Kudła

26-04-2021 [20:48] - Marek Kudła | Link:

Jest tylko jeden sposób na Gowina !  Mianowicie w 2023 - żegnaj wrzodzie !!!  Jego reforma szkolnictwa wyższego to katastrofa, jego praca w Ministerstwie Rozwoju to fikcja.  A więc WON !