Zbita szybka w synagodze i odrąbane ręce Matki Boskiej.

 
Wydaje się, że było to w czasach prehistorycznych, a było to zaledwie trzy lata temu,  gdy jeszcze nikt nie słyszał o pandemii covid, w Gdańsku miało miejsce zdarzenie, kiedy to  człowiek będący pod wpływem alkoholu ale na dodatek psychicznie niezrównoważony , zbił szybę a raczej szybkę w synagodze w Gdańsku.

Oczywiście takie zdarzenie jest godne potępienia, ale jakie to było w Gdańsku aj, waj. Gazeta Wyborcza zwana Żydowską wpadła w amok określając chuligański wybryk mianem ataku na synagogę. Zbita szyba urosła do miana symbolu, a na uroczystości  wstawienie szybki  pojawił się nawet ówczesny prezydent Gdańska śp. Adamowicz.  

Nie minęły dwa lata, w 2020 r. TK ogłosił werdykt w sprawie aborcji, który ograniczył jedną z trzech dopuszczalnych przesłanek do aborcji, np. ze względu na to , że  nienarodzone dziecko ma zespół Downa.
No i się zaczęło, zmanipulowane  główne młode Julki wyszły na ulicę,  swoją wściekłość skierowały głównie przeciwko kościołowi.

Malowane były mury kościołów symbolami lewackimi i wypisywanie na nich nieprzyzwoitych haseł, atakowani byli księża.

Samozwańczą przywódczynią tych strajków obwołała się lesbijka Lempart, której słownictwa nie powstydził się „żur” spod budki z piwem, woźnica czy szewc.

Na świętym dla górali krzyżu na Giewoncie pedalstwo powiesiło pedalską flagę. Takich obrazoburczych czynów było mnóstwo, ale  Gazeta Żydowska, zdawała się nie zauważać tych antykatolickich czynów, a o słowach potępienia, ani widu, ani słychu.

Ostatnim czynem było odrąbanie rąk z figury Matki Boskiej w Częstochowie i znowu nic cisza, te media, które lały krokodyle łzy nad wybitą szybką w synagodze, ani się nie zająknęły o bezczeszczeniu symboli ważnych dla katolików.

Dla mejnstrimu zbicie szybki w synagodze jest zbrodnią, a wandalskie zachowania wobec symboli katolickich nie są warte zwrócenia na nie uwagi.
 
https://www.tvp.info/52395828/czestochowa-figurka-matki-boskiej-zniszczona-wandal-odrabal-rece
https://naszeblogi.pl/53601-zbita-szybka-w-synagodze-w-gdansku-i-profanacja-kosciolow-w
https://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,23954740,mezczyzna-ktora-zaatakowal-synagoge-moze-byc-niepoczytalny.html
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zofia

23-02-2021 [12:25] - Zofia | Link:

Zastanawiające jest to, że nawet rdzenni katolicy nie nagłaśniają takich  profanacji. Pytanie - czy to obojętność czy strach przed wyśmianiem. Przecież ci tzw .wierzący-nie praktykujący z Kościoła Otwartego XXI wieku (?) określają się jako "wierzący" tylko nie mówią w co. Katolicy z "ciemnogrodu" jak nas nazywają to ludzie wiekowi . Różnica między nami jest taka, że nas obowiązuje X Przykazań Bożych a ich nie. 

Obrazek użytkownika Andy51

23-02-2021 [13:27] - Andy51 | Link:

Bardzo słuszna uwaga.

Obrazek użytkownika sake3

24-02-2021 [09:22] - sake3 | Link:

@Andy.....W Lublinie wczoraj doszło do pożaru w kościele Swiętego Krzyża.Zapaliła się kotara prze wejściu do świątyni zniszczeniu uległy drzwi.Ucierpiała od dymu znajdująca się w środku kobieta,którą przetransportowano do szpitala.Straż Pożarna jako najprawdopodobniejszą przyczynę podaje celowe podpalenie.Czy ta wiadomość pojawiła się chociaż w mediach?Ja dowiedziałam się o tym zdarzeniu z Kuriera Lubelskiego i z krótkiego bloga na S24 przy czym komentarze pokazały nie obojętność ale niezwykłe rozweseleniez sakramentalnym ,,dobrze im tak''.Pan na swoim blogu ma jeden komentarz,to i tak dobrze bo komentatorzy na NB w każdym temacie sprowadzają ,,dyskusję'' do maseczek'',,szczepionek i okropnego rządu.To pokazuje,że Kościół przegrywa a z Kościołem chrześcijaństwo.Takich podpaleń teraz będzie coraz więcej,bo jest na to przyzwolenie.

Obrazek użytkownika Andy51

24-02-2021 [09:48] - Andy51 | Link:

Nie chcę być Kasandrą, domniemam że za 20-30 lat Europa Zachodnia będzie muzułmańska, a w takiej Europie nie ma miejsca na homoseksualistów, aborcję, itp. Muzułmanie sprawy załatwiają radykalnie. Mam nadzieje, że pomimo ataku lewactwa, Polska katolicka przetrwa i będzie oazą chrześcijaństwa wspólnie z Węgrami w Europie.
A co do tego podpalenia w Lublinie, to ręce opadają, nie zgodzę się z Tobą, że ta wiadomość nie trafiła do mediów, oczywiście nie w takim zakresie jak zbita szybka w synagodze, ale jednak.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-02-2021 [17:41] - Jan1797 | Link:

"Czy ta wiadomość pojawiła się chociaż w mediach?Ja dowiedziałam się o tym zdarzeniu
z Kuriera Lubelskiego i z krótkiego bloga na S24"

Pani Sake
Nie mogę się zgodzić, w programach informacyjnych TVP Info, ataki na kościoły
są od wczoraj w przekazie.Zapewne stąd "trzeba powyższą telewizję zlikwidować".
https://www.tvp.info/52451421/...
:)

Obrazek użytkownika Andy51

24-02-2021 [20:56] - Andy51 | Link:

Nie rozumie tego zdania.

Obrazek użytkownika Jan1797

25-02-2021 [18:36] - Jan1797 | Link:

Wiem, nie za wiele wyjaśniam. Przekonany jednak jestem po kumulacji faktów sedno
jak oliwa, samo wypłynie. Przyglądam się jak totalni, szukają punktów zaczepienia
jakiejkolwiek argumentacji logicznej czy moralnej dla ataków. Postaram się w kolejnych
zachować ciągłość komentarza. Pozdrawiam.