Mrs Biden i Mme Macron jak dwie siostry i ...

*Mrs Biden i Mme Macron jak dwie siostry i do czego służą psy w Ameryce...
Popatrzyłem na zdjęcie przyszłej Pierwszej Damy USA i ...stanąłem jak wryty.  Podobieństwo Pani Mrs Jill Biden do innej Pierwszej Damy – tyle, że Francji, Brigitte – jest wręcz oszałamiające. Obie blondynki, podobny uśmiech, podobne rysy, na oko podobny wzrost, a  w styczniu 2021 będą miały jeszcze jedną wspólną cechę – po zaprzysiężeniu Josepha Robinette’a Bidena zwanego po prostu Joe Bidenem (tak, jak William Clinton zwany był swojsko Billem Clintonem) obie panie będą miały mężów prezydentów. Zdaje się, że Mrs Biden jest starsza niż madame Macron, ale nie sprawdzałem, bo przecież kobietom w metryki się nie patrzy, czyż nie?
Swoją drogą, różnice między kampaniami wyborczymi w USA i w Polsce widać spektakularnie , przez pryzmat różnych detali.  To, że kampania prezydencka w USA jest najdroższa na całym świecie(to akurat nie jest detal...) – wiedza wszyscy znający się na rzeczy. Te polskie z wyborów na wybory są coraz droższe, ale kuda nam do Jankesów… Inna spektakularna różnica: będąc mega-krytycznym wobec skrajnej opozycyjności „totalsów” w Polsce muszę jednak obiektywnie przyznać – jako człowiek, który śledzi, często osobiście ,będąc w USA, tamtejsze kampanie prezydenckie (pierwszą „zaliczyłem” 28 lat temu, gdy William Clinton wygrał w 1992 roku po raz pierwszy) – że kampania  amerykańska jest jednak bardziej brutalna, albo nawet: znacznie bardziej brutalna, od naszej. Co oczywiście nie usprawiedliwia „totalsów”.
A co do tych drobiazgów, które pokazują jednak trochę inną kulturę polityczną i styl uprawiania polityki w USA i w Polsce, to uświadomiłem to sobie oglądając zdjęcie rzeczonej Jill Biden z okazałym psem przyszłej Pary Prezydenckiej. Ów zwierzak miał do obroży przywieszony tekturowy plakat z napisem „Biden president”. No, jednak w Polsce nie obserwuje się, aby psy pełniły rolę żywej wyborczej reklamy. Nikt na to nie wpadł, choć przecież zdarzali się politycy, którzy chwalili się (nic w tym złego) swoimi czworonogami.
To, co stało się w Ameryce po listopadowych wyborach jest doprawdy niezłym materiałem dla satyryków. Ktoś nawet niespecjalnie złośliwy może wziąć cytaty z wywiadów Bidena sprzed czterech lat , gdy ten  jeszcze długo po ogłoszeniu zwycięstwa Trumpa nie mógł się z tym pogodzić. A to mówił o udziale Rosji w kampanii, a to sugerował, że wynik może jeszcze ulec zmianie. Dzisiaj ten sam Biden, do Trumpa i jego zwolenników mówi, że jak mogą jeszcze oczekiwać zmiany werdyktu, skoro upłynęło już … trzy dni od wyborów. 46. w dziejach prezydent USA (jeśli wszystko się potoczy po myśli Demokratów) czyli J.R. Biden zarzuca w rozmowie z dziennikarzem, że ten jest – w kontekście amerykańskich wyborców A. D. 2020 – zwolennikiem teorii spiskowych, a  przecież sam w listopadzie 2016 roku takie teorie spiskowe szerzył.
Oto ta Ameryka podwójnych standardów. Żadnym pocieszeniem nie jest, że UE w owych podwójnych standardach i w hipokryzji przebija Jankesów o głowę…
*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej” (04.01.2021)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marsie

16-01-2021 [09:35] - marsie | Link:

Obrazek użytkownika admin

16-01-2021 [10:33] - admin | Link:

Marsie -- jeśli chcesz, włączę Ci bloga na NB. Tylko dodaj awatara i uzupełnij pola opisowe konta. I daj znać mailem 

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-01-2021 [11:52] - Marek1taki | Link:

Ale wniosek, że mają wspólnego chirurga plastycznego czy, że z chowu wsobnego deep state.

Obrazek użytkownika Tomaszek

16-01-2021 [15:52] - Tomaszek | Link:

A może to ten sam listonosz ?

Obrazek użytkownika Marek1taki

16-01-2021 [17:40] - Marek1taki | Link:

Zadzwonił dwa razy.

Obrazek użytkownika marsie

17-01-2021 [12:00] - marsie | Link:

Dziękuję, pomyślę (nie mogę inną drogą, mam kłopot z komputerem), obecność tu tylu wielkich nieco mnie onieśmiela. Pozdrawiam!