Czy legitymacja poselska ma być tarczą chroniącą zadymiarzy?

Zanim przejdę do mojej notki zacytuje artykuł z Konstytucji:

Podstawowym prawem i obowiązkiem posła i senatora jest czynne uczestnictwo w pracach Sejmu lub Senatu.

To nie jest tak, że niektóre wariatki machając legitymacją poselską przed oczami policjanta  mogą łamać  obowiązujące prawo,  nawet jeżeli są posłami, dodam prawa, które sami ustanowili.

Szczególnie wyróżniają się panie z lewicy takie jak Joanna SW, Biejat, z PO, Jachira, i Nowacka, ale nie brakuje tych co zawsze z PO, posła Szczerby, Budki, itd. ale na tych nielegalnych demonstracjach ukazał się również niedoszły prezydent Trzaskowski, u którego  w W-wie z oczyszczalni ścieków za 3,7 mld. zł gówna płyną do Wisły już  któryś miesiąc.

Wszystkie te osoby złamały prawo obowiązujące w czasie pandemii, a wymachując legitymacjami poselskimi, mam nadzieję, że uświadomiły rządzącym, że w ustawie o działalności senatora i posła, należy coś zmienić.

Nie może być tak, że ochrona posła/senatora i związany z tym immunitet jest  rozciągnięty na wszelakie działania posła, nawet na te, które doprowadzają do  łamania prawa.

Charakterystyczne jest to, że w czasie Marszu Niepodległości, kojarzonego głównie z Konfederacją i środowiskami narodowymi, co prawda pokazali się niektórzy posłowie Konfederacji, ale nie machali swoimi legitymacjami poselskimi, przeszkadzając policji i namawiają  do odstąpienia od wykonania czynności.

Lewica drze japy, mówiąc, że polska policja jest brutalna, to niech się popatrzy  na działanie policji we Francji czy Niemczech.

Potem jest płacz, że poseł Biejat czy Nowacka, dostały gazem po oczach, ale jak mówi polskie przysłowie „ gdzie drwa rąbią tam wióry lecą”.
  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angol

01-12-2020 [13:53] - angol | Link:

Nalezy zlikwidowac wszelkie immunitety

Obrazek użytkownika Andy51

01-12-2020 [18:16] - Andy51 | Link:

Tak daleko bym nie poszedł, ale radykalnie go ograniczył.

Obrazek użytkownika ruisdael

01-12-2020 [14:24] - ruisdael | Link:

Bardziej mnie dziwi (przy tej władzy) ponadstandardowa aktywność policji podczas marszu niepodległości i zadziwiająca bierność podczas lewackich BURD.

Obrazek użytkownika Andy51

01-12-2020 [18:17] - Andy51 | Link:

Tak, to jest zastanawiające.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-12-2020 [02:30] - hr.Levak-Levatzky | Link:

"Lewica drze japy, mówiąc, że polska policja jest brutalna, to niech się popatrzy  na działanie policji we Francji czy Niemczech."
I ten autor popisuje się najczęściej  zrzynaniem swoich tekstów niemal w całości z reżimowych tub propagandowych telewizyjnych i drukowanych. W tym jak zwykle każdy drący japę na opozycję autor musi powtarzać ten niedorzeczny pseudo argument, że nasza policja jest znacznie mniej brutalna od policji francuskiej.Tak,to prawda,że francuska policja musi znacznie częściej używać tzw. środków  przymusu bezpośredniego, i to nieraz w bardzo ostrej formie. Francja zawsze znana była z raczej mało stabilnych rządów i ustawicznych manifestacji antyrządowych, które najczęściej wywoływały związki zawodowe ze sławetną  komuchowatą CGT na czele. Do takich manifestacji,jak choćby wielomiesięczne pochody "żółtych kamizelek" zawsze,dosłownie: zawsze dołączają grupy zwykłych chuliganów szukających rozróby,ale przede wszystkim zwykłych bandziorów podpalających zaparkowane samochody,rozbijających sklepowe witryny i rabujących sklepy,no i oczywiście atakujących policję kamieniami, kostkami brukowymi,petardami i nierzadko koktajlami Mołotowa - zawsze jest potem wielu rannych policjantów. Niestety: Francja szczyci się przyjmowanymi wciąż tysiącami kolorowych imigrantów,z których większość zwłaszcza młodych nie pracuje,jest wynudzona brakiem zajęć ,bo żyje z licznych zasiłków i zapomóg  rządowych czy samorządowych. Ci znudzeni młodzieńcy najczęściej wywołują burdy i bójki pomiędzy gangami połączone z podpaleniami, a gdy przyjeżdżają "pompierzy"  cieszący się wielkim szacunkiem i sympatią  normalnych Francuzów,żeby ugasić pożary aut czy sklepów w dzielnicy kolorowych, ci także  atakują strażaków.Oczywiście,możemy się porównywać do Francuzów i ich policji,ale to wypadnie blado i nieco groteskowo:w wielkie Święto Narodowe Niepodległości Polski co rok więcej naśladowców francuskich chuliganów,już w tym roku nasi patriotyczni kibole i faszyzujący naziole zabrali się nawet za podpalanie mieszkań. Policja polska jeszcze nigdy na żadnej, zwłaszcza kobiecej demonstracji nie miała do czynienia z agresją czy jakimkolwiek jej przejawem ze strony demonstrujących kobiet,które niestety czasami  bywały poturbowane i zastraszane.Zresztą wcześniej demonstrujące różne grupy społecznie także nie napadały na policjantów i nie demolowali i podpalali mieszkań czy samochodów.

Obrazek użytkownika ruisdael

02-12-2020 [07:31] - ruisdael | Link:

Niemożliwa jest dyskusja ze zwykłym, parszywym kłamcą (jak to lewactwo).

Obrazek użytkownika Andy51

02-12-2020 [12:32] - Andy51 | Link:

Otóż to.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-12-2020 [18:27] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Autor & Ruisdael
No i jak zwykle zabrakło merytorycznych kotrargumentów i pozostały tyllo wyzwiska...

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

02-12-2020 [18:30] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Autor & Ruisdael
No i jak zwykle zabrakło merytorycznych kotrargumentów i pozostały tyllo wyzwiska...