Głos na PSL - to głos za przyjęciem imigrantów w Polsce

PSL dotychczas starał się utrzymywać wizerunek partii mocno osadzonej w realiach polskiej tradycji, zwyczajów i konserwatyzmu polskiej wsi. Kryzys imigracyjny obnażył jednak prawdziwe oblicze tej partii. Nie słyszałem z ust polityka PSL ani jednego słowa próbującego powstrzymać  szaleńcze działania rządu Ewy Kopacz  w sprawie  przyjmowania do Polski muzułmańskich imigrantów. PSL zdawał się nie uczestniczyć w aktywnie w debacie stwarzając pozory, że nie jest odpowiedzialny za decyzje rządu Ewy Kopacz. Jednak nie uda się PSL odciąć od tego palącego problemu i odpowiedzialności za podjęte decyzje.
Otwierający listę PSL na Północnym Mazowszu – Piotr Zgorzelski na antenie TVP Info  twierdził, że Polska nie powinna obawiać się przyjęcia uchodźców,
 „Nam zalew emigracji nie grozi. Będziemy co najwyżej krajem tranzytowym na drodze imigrantów”
Wydaje się zatem, że Zgorzelski lekceważy zjawisko  i nie widzi problemu, choć chwilę później stwierdza:
 „Z Syrii wyruszyło blisko trzy miliony ludzi. Opuściło swój dom i szuka lepszej przyszłości, więc jest to problem”
A  później stwierdza, że Polska jest w stanie przyjąć 2 tysiące uchodźców:
„Ta liczba wtopi się w 40-milionowy naród, że nie będzie z tym żadnego problemu. Kwestia tylko, czy oni potrafią się zintegrować, bo diaspory islamskie niestety pokazują, że tej asymilacji w tym wypadku nie ma”
A zatem mamy przyzwolenie ze strony PSL na rozpoczęcie podyktowanego przez Niemcy procesu wysyłania imigrantów do Polski. Nie słyszałem słowa protestu ani Piechocińskiego, ani Zgorzelskiego, ani nikogo innego z PSL, kiedy to 22 września minister Piotrowska zgodziła się na przyjecie kolejnych  5 tysięcy (wcześniej wyrażono zgodę na 2 tysiące) imigrantów z 66 tysięcznej rzeszy tylko z Włoch i z Grecji.
Przypominam:  najpierw 2, potem 5 tysięcy a za miesiąc… ? No właśnie. 5 z 66 tysięcy to 7,5%. A co będzie kiedy te trzy miliony, z których zdaje sobie sprawę  Zgorzelski, dotrą do granic Unii? Czy wówczas PSL i Zgorzelski również zgodzą się na przyjęcie 7,5 % tej liczby? To już będzie ponad 220 tysięcy, to prawie 600 osób na każdy powiat!  Skoro rząd PO-PSL  nie pytając Polaków o zdanie zgodził się na przyjecie  imigrantów raz, to ten proces będzie trudno odwrócić. I trzeba sobie jasno powiedzieć: PSL jest odpowiedzialny za błędne decyzje rządu Ewy Kopacz, które mogą być dla Polski fatalne w skutkach.
Teraz już powinno być jasne dla wszystkich .  Głos na PSL – to głos za przyjęciem wielkiej rzeszy imigrantów do Polski. 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Lektor

26-09-2015 [17:15] - Lektor | Link:

Nie tylko ! Ale głos na PSL to głos na "zieloną szajkę", która pod szyldem partii ludowej łupi rolników ile może. Nie wspomnę tu o ministrze gospodarki z PSL, którego inna minister nazwała debilem. Jeśli sami rolnicy nie pokapują o co chodzi, to będą na nich dalej głosować po to, aby być następną kadencję kaponi po dupach. Taka jest chyba natura chłopska - oby się nie sprawdziła tym razem, i oby polscy rolnicy dojrzeli do prawidłowego rozumowania i wybierania !

Obrazek użytkownika Lektor

27-09-2015 [11:12] - Lektor | Link:

Polacy – dajcie wy już sobie do cholery spokój z tą zasraną zjednoczoną lewicą (Zlew) z SLD na czele (nie wspomnę tu o stuknietym Palisiekocie). Czy wam nie wystarczy zjednoczonej lewicy (bo co to było PZPR, jak nie zjednoczony twór przestępczy) w latach 1945-1989 ? Jeszcze wam tego mało ? Czego wy oczekujecie od tych czerwonych debili ?!
Czy mało wam jest czerwonego lewackiego nasienia w PO, i zielonego w PSL ??!
Otwórzcie wreszcie oczy i przestańcie na tych debili głosować !!!

Obrazek użytkownika jdj

27-09-2015 [12:18] - jdj | Link:

Może PSL sądzi, że imigranci (w skrócie - miglanci) dadzą się oszukać i wezmą jabłka za pomarańcze?
A jak płyciutkie są rozważanie "speców" z PSLu weźmy choćby to:
Każdy muzułmański migranc dostaje 1000euro (Niemcy "dają"), a obok koczuje Polak bezrobotny mając 600zł.
A bezrobotnych będzie więcej, bo skąd praca? Firmy często pracują dla "Europy", ale jeśli Niemcy przyjmą 500000 muzułmanów, to czy będą potrzebować polskich przedsiębiorców? No i muzułmańska rodzina miglanców dostanie apartament, żeby dzieciom nie było za ciasno, bo sąd musiałby im odebrać dzieci, jak to robi polskim rodzinom. A który sędzia wpierw nie sfajda się w majtki zanimby taki wyrok wydał? Więc raczej zapewni dodatkowy apartament, naturalnie na koszt polskich podatników, bo Europa nie da "szowinistom" (wdług Thun i in.), co odbierają dzieci muzułmanom. Mówią - oni wszyscy do Niemiec. A ja myślę, że ci wkrótce się przekonają, że 1000euro w Polsce to dużo więcej niż w Berlinie ... i będą mogli sobie wynająć bezrobotnego Polaka do pastowania butów, albo "oszołomić" jakąś bezrobotną Polkę wypasioną komórą i furą. Ta przynajmniej dostanie pewność, że jej dzieci nie odbiorą ...