Czy „Strajk Kobiet” za krzewienie menelskiego i knajackiego

Czy „Strajk Kobiet” za krzewienie menelskiego i knajackiego języka też dostanie kasę?
 
Ostatnio premier Gliński chciał pomóc artystom przez Fundacje Wspierania Artystów, chciał ich zasilić kwotą 400 mln zł. To, że lista artystów, którzy w planach premiera Glińskiego mieli być zasileni pieniędzmi z naszych podatków, jest kontrowersyjna, to tak jakby nic nie powiedzieć.

Całe szczęście, że chyba ktoś premierowi Glińskiemu zwrócił uwagę, bo wstrzymał wypłaty z Fundacji, a delikatnie mówiąc , lista ponad 2 tys.  podmiotów, które miały dostać nasze pieniądze, jest do wywrócenia do góry nogami.

Jestem w stanie zrozumieć pomoc, dla teatrów, filharmonii, tzw. podmiotom o kulturze wyższej, to niektóre podmioty i artyści nie powinni się na niej w ogóle znaleźć.

Jestem ciekaw czy teatr „Kamienica” Emiliana Kamińskiego dostała dotacje, jeżeli tak to jaką? Niektórzy artyści krytykujący bez żadnych oporów rząd, wyciągają rękę po pomoc, do znienawidzonego przez  nich rządu.

Pani artystka, która czuła się jakby rząd jej nasrał na głowę, dalej jest nie kontent, mimo tego, że według pierwszej wersji miała dostać, aż 1,9 mln zł, a bidula chciała „tylko” ponad 5 mln zł, stąd poczuła się jakby znowu ktoś nafajdał jej na głowę.

„Artyści”, którzy występowali w koszulkach z napisem Konstytucja, jak pani Steczkowska, czy jej podobni bardzo chętnie wyciągają rączki po pieniążki.

Moim zdaniem, przyznawanie pieniędzy fundacjom jest nieporozumieniem, fundacje same powinny dbać  o finansowanie i dopływ środków dla swoich fundacji.

Jak napisałem instytucje kultury takie jak teatry, filharmonie, ludowe zespoły muzyczne, tak, ale zespoły typu dysko polo czy artyści typu Bednarek uważam, że nie.

Idąc tym tropem rozumowania, to wiedźmy z kierownictwa ze „Strajku Kobiet”, powinny również dostać nagrodę, za promowanie menelsko – knajackiego języka bo to jest wg. tych pań promowanie kultury, rodem panów z czerwonymi nosami spod budki z piwem.

Jak wspomniałem, dobrze, że wypłata została wstrzymana i będzie dogłębnie zweryfikowana.
  
https://dorzeczy.pl/kraj/41158/Janda-wsciekla-na-PiS-Czuje-jakby-ktos-na-mnie-sl-caly-czas.html
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angol

17-11-2020 [15:02] - angol | Link:

Za darmo oddam panci jandzie pomysl super zdarzenia artystycznego do zaadoptowania w jej teatrum. Pod deska klozetowa stoi pancia a na desce siadaja widzowie /po lewatywie/ i upiekszaja jej fryzure, na taki performens moze sobie pancia pod deske zaprosic inne tuzy sceny, oczywiscie nie gojow tylko "naszych"

Obrazek użytkownika Andy51

17-11-2020 [17:03] - Andy51 | Link:

Pomysł wart każdych pieniędzy, tylko czy wiadoma artystka go "łyknie"?

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2020 [15:37] - sake3 | Link:

A wie Pan ,mnie to nawet ucieszył ten projekt Glińskiego.Serce rośnie od patrzenia jak się zaczęli żreć między sobą.Jak tam teraz fruwają wszystkie rynsztokowe wyzwiska przedtem zarezerwowane tylko dla Polaków i rządu.Każdemu z tych ordynusów wszystko się należy,nawet tym którzy oprócz rezydencji i strzeżonych apartamentów mają swoje firmy-kosmetyczne czy produkcję win.Ciekawe czy Zatoka Sztuki w Sopocie wsławiona sztuką spotkań z nieletnim też wystąpiła o wsparcie.

Obrazek użytkownika Andy51

17-11-2020 [17:05] - Andy51 | Link:

Masz rację, wiąchy dorożkarskie latają a " artyści" się żrą, jak głodne psy o kość.

Obrazek użytkownika tricolour

17-11-2020 [17:06] - tricolour | Link:

@Ssake

Każdemu ruskiemu i niemcowi oraz każdym innym śmieciom serce rośnie, gdy Polacy żrą sie między sobą...

Szczerze pani serce rośnie, co?

Obrazek użytkownika angela

17-11-2020 [18:34] - angela | Link:

Colour, ja wiem, że tobie rośnie, jak wszyscy żrą Rzad, reszta to Polacy.

Obrazek użytkownika tricolour

17-11-2020 [18:45] - tricolour | Link:

@Angela,

Mnie rośnie na widok ładnych kobiet. Żarty rząd - co najwyżej bawi...

Obrazek użytkownika sake3

17-11-2020 [20:16] - sake3 | Link:

Nie jestem ani Ruskiem ani Niemcem ale też mi serce rosnie jak widzę naszych ,,artystów'' żrących się o każdy grosz.Fajny to będzie widok,odpadającego botoksu,spadających peruk i pourywanych silikonowych biustów.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-11-2020 [17:33] - NASZ_HENRY | Link:

W kolejce do Algorytmu, futrującego komitet wyborczy Bronisława Komorowskiego,  po państwowe dotacje stoją już firmy pożyczkowe i banki ☺
 

Obrazek użytkownika tricolour

17-11-2020 [18:55] - tricolour | Link:

QAll

Jest git. Miały byc dotacje - nie ma dotacji. Za niesuobrdynacje mieli wylecieć posłowie, nie wylatuja tylko wracają...Dobrzy ludzie mieli głosować za piątką - prezydent jest przeciw. W sprawie TK oczywista racja jest po naszej stronie, to nie publikujemy orzeczenia TK

Nikt nam nie powie, że białe jest białe...

Lecimy dalej.

Obrazek użytkownika Jan1797

17-11-2020 [19:53] - Jan1797 | Link:

Jednak Andy zauważył to co pozostali pominęli, niechcący ;))
Pozdrawiam serdecznie.
 

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

17-11-2020 [20:21] - hr.Levak-Levatzky | Link:

"Niektórzy artyści krytykujący bez żadnych oporów rząd, wyciągają rękę po pomoc, do znienawidzonego przez  nich rządu."
albo:
"„Artyści”, którzy występowali w koszulkach z napisem Konstytucja, jak pani Steczkowska, czy jej podobni bardzo chętnie wyciągają rączki po pieniążki."

Autor popisuje się swoją niezachwianą,a zdobytą w reżimowych  mass-mediach nauką,że za krytykę rządu nie można domagać się od rządu pomocy finansowej w dobie pandemii - zapewne pozostałości ze szkoleń  aktywu PZPR-owskiego jeszcze. No jak można obrażać nasz łaskawy rządzik takim wulgarnym,obelżywym słowem jak KONSTYTUCJA - no jak!!!

Autora  tak bardzo dziwi reakcja Krystyny Jandy na osławione słowa "naczelniczka Polski"-cytat:
"Kaczyński mówił, że "nawet jeśli w pewnych sprawach będziemy w Europie sami, to pozostaniemy tą wyspą wolności (!!!) tolerancji, tego wszystkiego, co tak silnie było obecne w naszej historii".
Zamiast komentarza - ręce opadają...
 

Obrazek użytkownika Andy51

17-11-2020 [21:21] - Andy51 | Link:

Levak von za Don.

Obrazek użytkownika Pani Anna

17-11-2020 [23:02] - Pani Anna | Link:

Panie Andy, może jednak warto byłoby Hr.Levakowi odpowiedzieć, bo to mądre i logiczne pytanie. Czy pomoc państwa za straty spowodowane jego decyzjami należą się tylko "prawomyślnym"? Pytam abstrahując całkowicie od artystów, bo być może do wszelkich wniosków o pomoc, żeby uniknąć takich watpliwości i bicia piany będzie trzeba dołączać, sama nie wiem, foto swojej karty do głosowania z zakreślonym "PIS"?

Obrazek użytkownika Andy51

18-11-2020 [09:15] - Andy51 | Link:

Szanowna Pani, człowiekowi ukrywającemu się pod tym nickiem, a także kilku innym nie odpowiadam niezależnie co napiszą w komentarzu.

Obrazek użytkownika Pani Anna

18-11-2020 [10:32] - Pani Anna | Link:

@Andy51
bardzo to słuszne. Po co dyskutować z kimś, kto ma inne poglądy? Wszak wszyscy tu powinni być po to, żeby się wzajemnie przekonywać jak bardzo maja rację.

Obrazek użytkownika Andy51

18-11-2020 [12:48] - Andy51 | Link:

Proszę Pani proszę nie siać demagogii, odpowiadam wszystkim oprócz 3-4 panów, którzy wg. mnie mają skrajnie lewackie poglądy i rozpowszechniają lewacką propagandę.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

18-11-2020 [22:48] - hr.Levak-Levatzky | Link:

@Andy51,
biedaku! Przecież ja tylko zacytowałem twoje lewackie poglądy nic od siebie nie dodając - nie zauważyłeś , o przemądry!?

Obrazek użytkownika tricolour

19-11-2020 [08:30] - tricolour | Link:

@Andy

Kłamiesz kolego.

Mnie unikasz od czasu gdy wytknąłem ci kupowanie masła w Auchanie, że wielikij patriota utrzymuje obcą sieć. Broniłeś się, że to masło od polskiego producenta, a zamilkłeś gdy powiedziałem, że 80% zapłaconej przez ciebie ceny wędruje za granicę.

To co tu jest lewactwem? Prawda?

To może napisz, jaka polska fabryka powstała za dobrej zmiany? Jedna... więcej nie potrzebuję. Jest choć jedna?

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

18-11-2020 [22:43] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Oto kulturalna i merytoryczna jak zwykle odpowiedź intelektualisty z pewnych kręgów zbliżonych do wierchuszki TKM - gratulacje!

Obrazek użytkownika Tomaszek

17-11-2020 [22:12] - Tomaszek | Link:

@lewaci
Notkę przeczytałem . twój komentarz też . Co ty pier,,,olisz chłopie ? Jakieś zrosty patologiczne ci się we łbie porobiły . Pomoc finansowa w ilości bańki albo pół albo dwóch na przykład to jest w większości niedozwolona przez UE pomoc publiczna dla przedsięwzięć komercyjnych czyli firm . Zwolnili z ZUSU mikropożyczkę dali ?  Demokracja i wystarczy . Dla mnie bliższy jest mechanik czy stolarz . Tylko nie próbuj mi mówić że taki Bednarek . czy Steczkowska to jakaś wyższa kultura narodowa . No może ku...wa Zenek czy inny disco polo ? Tobie rzeczywiście od tego hr w ksywie się we łbie potegowało .

Obrazek użytkownika Andy51

18-11-2020 [09:17] - Andy51 | Link:

Komentarz popieram w całej rozciągłości.

Obrazek użytkownika tricolour

17-11-2020 [21:01] - tricolour | Link:

Hehehe...

"Niektórzy artyści krytykujący bez żadnych oporów rząd, wyciągają rękę po pomoc" - czyli nasz Andy uważa, że po pieniądze można wyciągac ręce wyłącznie wtedy sie liże?
Wiesz Andy, jak sie nazywa twoja postawa? No, jak sie nazywa lizanie za pieniądze?

A powiedz na, czy zdrajcę kupującego masło w obcych sklepach nie powinno sie ukarać odebraniem na przykład emerytury?