Konkurs o Nagrodę Złotej Ryby dla felietonistów

VI Złota Ryba
Fundacja Macieja Rybińskiego ogłasza Szóstą Edycję Konkursu dla młodych felietonistów o  „Nagrodę Złotej Ryby”, do którego zaprasza autorów felietonów i komentarzy satyrycznych publikowanych w prasie, radiu, telewizji i Internecie. Laureatem Konkursu może zostać autor, który w chwili opublikowania materiału nie przekroczył 40 lat.
Kapituła Konkursu będzie oceniać materiały nadesłane do 15 października br. na adres:
krystyna.grzybowska@gmail.com
lub Kapituła Nagrody Macieja Rybińskiego, 05-126 Michałów Grabina, ul. Cisowa 4
W zgłoszeniu do konkursu należy podać:
- imię, nazwisko i wiek autora materiału
- tytuł materiału i sam materiał
- datę i miejsce publikacji
- informacje kontaktowe ze zgłaszającym i autorem (adres, nr telefonu lub e-mail)
- krótkie uzasadnienie decyzji zgłoszenia materiału do konkursu
Nazwiska laureatów zostaną ogłoszone 23 listopada 2015 r. na publicznej uroczystości w Warszawie. Rocznica śmierci (2009 r.) Macieja Rybińskiego przypada 22 października, ale uroczystość przenieśliśmy ze względu na wybory parlamentarne.
Zwycięzca otrzyma statuetkę „Złotej Ryby” i nagrodę pieniężną 10 000 zł.
Kandydatów do nagrody mogą zgłaszać wszyscy: osoby fizyczne (w tym sami autorzy), instytucje  i organizacje, a w szczególności dziennikarze, redakcje i wydawcy prasy oraz innych mediów, krytycy literaccy, członkowie Kapituły. Wyniki Konkursu ustala Kapituła w składzie:
przewodnicząca - Krystyna Grzybowska, żona Macieja Rybińskiego, członkowie – Aleksandra Rybińska, córka Macieja Rybińskiego, Andrzej Krauze, Krzysztof Masłoń, Jan Pietrzak, Tomasz Sakiewicz, Marcin Wolski i Rafał Ziemkiewicz.
Kapituła Konkursu zastrzega sobie prawo nieprzyznawania nagrody.
Krystyna Grzybowska, przewodnicząca Kapituły
Józef Orzeł, prezes Fundacji
Warszawa, 7 września 2015r.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ruisdael

08-09-2015 [10:00] - ruisdael | Link:

A przy okazji zapytam o przyczyny braku obecności pani Grzybowskiej na łamach Gazety Polskiej?