Mierzeja to symbol

Mierzeja Wiślana jest symbolem. To oczywiście bardzo ważna, strategiczna inwestycja dla regionu i Polski, ale także znak, że Polska wstała z kolan i nie boi się podejmować inicjatyw, które mogą wywołać zdenerwowanie naszych sąsiadów (w tym przypadku Rosji). Inna inwestycja - Centralny Port Komunikacyjny (CPK) wywołuje chyba złość u innego naszego sąsiada, bo to przecież nie Polska miała być „hubem” przez który podróżują miliony pasażerów tranzytowych.   
„Uderz w stół - nożyce się odezwą”. Jak to jest, że w negacje budowy lotniska odbierającego pasażerów portom lotniczym w Niemczech zaangażował się wiceprzewodniczący PO Rafał Trzaskowski, a w atakowanie Mierzei Wiślanej, która jest solą w oku Rosji marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Strug z PO, a teraz europosłanka PO pani von Thun und Hohenstein? Widocznie podoba się to władzom Platformy, skoro głośno milczą w tych sprawach, nie odcinając się od tych wypowiedzi, ba, aprobując inne, popierające tych właśnie polityków. Co myśleć o formacji, która w sprawach kluczowych dla Polski projektów komunikacyjnych, porównywalnych do wielkich inwestycji z czasów II RP idzie ręka w rękę z naszymi sąsiadami ze Wschodu i Zachodu, a nie popiera polskiej racji stanu? Polacy mają jednak instynkt, skoro siedem razy pod rząd skazali PO na wyborcza porażkę.

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (12.09.2020)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

13-09-2020 [10:06] - Jabe | Link:

Co myśleć o formacji, która na symbole wstawania z kolan gotowa jest wydawać miliardy, a świętowania odzyskania niepodległości i zwycięskiej wojny nie miała ochoty zorganizować?

Obrazek użytkownika Pani Anna

13-09-2020 [11:38] - Pani Anna | Link:

Skoro już się nie boimy i wstaliśmy z tych kolan, to kiedy rusza budowa CPK?

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-09-2020 [19:39] - NASZ_HENRY | Link:

Pani von Thun und Hochszlapter wystrzeliła z pancerfausta ☺
 

Obrazek użytkownika Jan1797

13-09-2020 [21:47] - Jan1797 | Link:

Panie przewodniczący, przy okazji dwa słowa  ad vocem wczoraj do Pana Janeckiego;
Ryby w Wiśle nie padły, one się po prostu opalają, a już jutro, zapewne będziemy dyskutować
o niegospodarności w postaci projektu budowy „Czajki”, bo można bezpośrednio sikać do Wisły
i w sumie nic się nie dzieje.
Wracając na ziemię, czyli do sprawy przekopu, ma pan jasność, że sieci postawione w cieśninie
Pilawskiej są wprost zagrożeniem dla gospodarzy rybackich rejonu Zalewu nie pseudo ekologów.
Pozdrawiam Jan.