Środa we środę, czyli z (uniwersytecką) etyką na słońce

Szanowni.

Czytam sobie właśnie, jak to W.Cz. PT (etc.) prof. Magdalena Środa w sposób właściwy dla uprawianej przez nią formy etyki i z właściwą sobie formą wdzięku, wyraża swoje wyobrażenia o p. Agacie Dudzie, twierdząc m.in. że milcząco pozwala ona na prostactwo męża, a tak w ogóle to potwierdza stereotyp kobiety jako ozdoby mężczyzny itd..

Nie da się ukryć że Pani Profesor ten stereotyp łamie chyba w każdy możliwy sposób, ale to oczywiście nie powód, żeby publicznie leczyć kompleksy cudzym kosztem, choć - jak widać - uprawiana przez nią (być może w zastępstwie innych, przyjemniejszych czynności) etyka, dopuszcza opisywanie wrażeń związanych ze swoimi idiosynkrazjami jako stwierdzanie zaistniałego obiektywnie, czyli zewnętrznego wobec podmiotu poznającego, faktu (a właściwie, uwzględniając że to "Onet": "fucktu"). 

W ten sposób pani profesor od etyki wykładanej na Uniwersytecie Warszawskim, wylewa swoje frustracje w związku ze swoimi wyobrażeniami na temat Pierwszej Damy, próbując sytuować się całą swoją masą na pozycji "lepszej damy".

No i święta jej racja z tą "lepszą damą", a nawet, powiedziałbym, pierwszą "lepszą damą".

Tylko gdzie jej do Pierwszej Damy ?  
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

22-07-2020 [21:08] - sake3 | Link:

Pani Środa z nieuczesanym nigdy łbem jakby piorun strzelił w pietruszkę rzeczywiście wyglada na damę.

Obrazek użytkownika Tomaszek

22-07-2020 [21:50] - Tomaszek | Link:

To by tłumaczyło popularność chłopaków wśród chłopaków . 

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-07-2020 [08:09] - Marek1taki | Link:

Środa lansuje, ale fakt, że w dzisiejszych czasach mamy jeszcze środę w środę a czwartek w czwartek jest godny odnotowania. Cieszmy się i z takiego kawałka normalności.

Obrazek użytkownika hr.Levak-Levatzky

24-07-2020 [22:53] - hr.Levak-Levatzky | Link:

Oprócz obśmiewania i drwin z profesorki, to ani w tekście, ani w niby-komentarzach ani słowa będącego kontrargumentem na jej opinię o tzw."pierwszej damie". Ja natomiast zapamiętałem taki moment gdy Duda przemawiał w szkole na rozpoczęcie roku szkolnego i swoim zwyczajem  pokrzykiwał na opozycję,a jego żona kilkakrotnie ściskała go za ramię,że by przestał. Widocznie jako nauczycielka poczuła się zażenowana występami swojego prostackiego męża,który uprawiał politykę w szkole.

Obrazek użytkownika towef

25-07-2020 [06:09] - towef | Link:

ой ...