Rafau "Rocky" Flintstone z Zatylnej

Kazimierz Wielki "zastał Polskę drewnianą a zostawił murowaną", Andrzej Duda zastał Polskę "nowoczesną", czyli przy grillu i na grillu, ale próbuje odwrócić bieg historii i chyba jakoś powrócić do czasów polskiej chwały, natomiast istnieje uzasadniona obawa, że Trzaskowski, jak tylko dorwie lejce władzy, to zafunduje nam ze swoimi współpracownikami taki odwrót dziejowy, że z głębi epoki kamienia gładzonego z rozrzewnieniem będziemy marzyli o Średniowieczu.

Konkretnie to wysupłał podobno 5 "baniek", żeby na praskim brzegu Wisły, a dokładnie tuż przy Golędzinowie (co to dawniej ZOMO miało koszary) walnąć z betonu sztuczny głaz narzutowy, w środku którego jest co? Ano, eko-muzeum. Mają jeszcze być kozy i owce (chyba do kompletu, bo w moim rodzinnym od coś ośmiu pokoleń mieście, baranów jakoś dostatek, a i świń niemało), więc można zupełnie śmiało przypuszczać, że mogą nam zaaplikować taki "powrót do przeszłości", że się ze śmiechu nie pozbieramy.
Sztuczny głazik narzutowy im. "Trzask-prask i po kasie"            
Nie powiem, kamulec ładny, taki obły jakby, jedna ściana przeszklona od podłogi do sufitu, jak szlag już to "eko-muzeum" trafi, będzie pewnie tanio do kupienia (a struktura jest na niezłą willę), ale pewnym problemem jest jednak adres.

I nawet nie chodzi o te byłe koszary ZOMO i Golędzinów, pies to trącał, ale kamulec walnięto przy ul. Zatylnej. Jak ktoś zna Warszawę, to wie co to za miejsce, a jak ktoś nie zna, to niech sobie w Google Maps zobaczy: głazik walnięto nie tyle na końcu Zatylnej (słowo "zatylna" to tylko taki eufemizm jest), ile na początku, nie bójmy się tego powiedzieć głośno, zadupia sensu stricto, bo dalej to już tylko chaszcze, kleszcze i aromaty wiślane.

Tak więc za skromne pięć milionów Warszawa wzbogaciła się o betonowy głaz narzutowy na szczerym zadupiu, co jest piękną alegorią przyszłego losu nas i naszego kraju pod rządami obecnego włodarza stolicy, przed czym chroń nas Panie Boże Wszechmogący i wszyscy święci, amen.  

Zaiste, Rafau "Rocky" Flintstone z Zadupia...

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika sake3

10-07-2020 [09:38] - sake3 | Link:

I o co Panu chodzi/Przecież to muzeum to kwintesencja ekologii-kleszcze ,komary,chaszcze i aromaty trzaskowianki.Skoro tak walczono o rozwój i komfort kornika w Puszczy Białowieskiej to w czym kleszcze są gorsze i mniej ważne?Im tez należy się ochrona a samo muzeum powiększyło się o bazę ekologiczną również za budynkiem.I to za jedyne głupie 5 milionów. 

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [11:15] - angela | Link:

Przecież to z "oszczędności " wybrano niemiecką firmę,  ' bo była najtańsza, w której pracują młodzi,  z dopiero co odebranym prawem jazdy,  ktorym jako młodym zaplacono mniej ,  niż kierowcy z dłuższym stażem, do wozenia ludzi.
Mlodzi bez zadnej kontroli, siadają za kierownicą,  czesto po uzyciu środków oduzajacych, powodując  kraksy,   i giną ludzie.

To jest zarzad Warszawą, bez ładu i składu. 
Coś sie robi,  byle robić,  bez zadnego sensu.
Oby nie mieć takiego prezydenta.
Temu czlowiekowi na niczym nie zalezy, on nic nie pamieta, bo nic go nie interesuje. 
Krzyczy tylko " mamy dosc",  i pewnie slusznie.
Widac ze  on sam ma dosc i tej kandydatury, do której został niejako przymuszony po kompromitacji pani Kidawy,  ma dość na pewno i tej trudnej kampanii, do której biedaka wyrwano z ciepłych pieleszy lemingów warszawskich,  a który "musi" teraz stawić czola człowiekowi zdolnemu,  kompentnemu,  który wie co mówi,  bo mówi co robi. 
Biedak,  pikny  Rafalek musi stawic czoła, prezydentowi wielkiego formatu,  dużego państwa, Polski, który doskonale wywiązuje się ze swojego zobowiązania bycia PREZYDENTEM. 

A Rafałek,  no coz, wystarczy  spojrzeć na Warszawę. 
Warszawiacy tez pewnie mają dość,  takiego prezydenta. 

Obrazek użytkownika angela

10-07-2020 [14:05] - angela | Link:

Brak kontroli miasta,  obca firma nie inwestuje w sieci cieplownicze, i dochodzi do tragedii. 
Giną piękne,  wyszkolone psy policyjne,  przez zaniedbania czy brak konserwavji przestarzalych urządzeń cieplowniczych.
Tak się rzadzi Warszawą.
https://www.se.pl/warszawa/pol...