Dewastacja pomnika Kościuszki w USA to hańba

Polecam zapis mojego telewizyjnego wywiadu dla Polsat News,w programie ”Graffiti”. Rozmawiał ze mną red.Piotr Witwicki 
 
Piotr Witwicki, dzień dobry, rozpoczynamy „Graffiti” i łączymy się z Ryszardem Czarneckim ,który jest w Brukseli, -niech te szaliki Państwa nie zmylą. Dzień dobry. Wczoraj prezydent podpisał ustawę, a dzisiaj poznamy kalendarz wyborczy, ma Pan jakieś typy, a może nawet wie Pan coś więcej, niż za chwilę usłyszymy od marszałek Sejmu? 
– Myślę, że ostatnia niedziela czerwca jest terminem najbardziej prawdopodobnym, chyba nie będzie niespodzianką, jak taki termin zostanie wskazany przez drugą osobę w państwie. Ale myślę, że tak jak bardzo wielu Polaków, także ja chciałbym, żebyśmy te wybory prezydenckie mieli już za sobą, żebyśmy mogli skupić się na kwestii wychodzenia polskiej gospodarki z kryzysu związanego z pandemią. Na tym trzeba się skupić, przedłużanie takiej permanentnej kampanii wyborczej Polsce i polskiej gospodarce służyć nie będzie. 
Przeszło kilka poprawek opozycji, ale nie przeszła ta gwarantująca 10 dni na zbieranie podpisów, Panie Pośle, Marcin Kierwiński komentował to tak w Sejmie „boicie się Rafała Trzaskowskiego”. Boicie się? 
– Ja osobiście nie boję się nikogo i niczego poza Panem Bogiem, natomiast to przecież Platforma podjęła decyzję o wymianie swojego kandydata, czy kandydatki - dobrze wiedzieli, jakie są reguły gry, gdy chodzi o zbieranie podpisów, w związku z tym, jeżeli tych podpisów nie uzbierają, czy zbierają je, łamiąc prawo, no , to jest decyzja będąca efektem właśnie tej wymiany kandydatów. To naprawdę nie nasz ból głowy, inne ugrupowania wszystkie utrzymały swoich kandydatów, Platforma jako jedyna zmieniła, więc może ma problem... 
Jasny, ale jednak zmiana ,można było zmienić kandydata, prawda, czy nie dobrym obyczajem byłoby jednak pokazać, że „ a co tam ,niech mają te kilka dni więcej” . Znaczy mniej, nie wiadomo ile na zbieranie podpisów, a dwa : może tak całkiem pośrednio, w sposób niezamierzony wywołać pospolite ruszenie przeciwko ,a właściwie za Rafałem Trzaskowskim, bo właściwie posłowie z innych klubów mówią, że pomogą zbierać te podpisy. 
– W wyborach prezydenckich wystartuje dziesięciu kandydatów, jeżeli jeden z nich ma problem ze zbieraniem podpisów, no, to jedna osoba została wymieniona, to nie jest to problem całej opozycji, tylko części opozycji. Podkreślam : jest to decyzja Platformy, że ich kandydatka została zmieniona, zresztą bardzo niedobra, jak się okazało. Jest takie powiedzenie, że „złej tanecznicy zawadza rąbek u spódnicy”, jeżeli politycy Platformy teraz narzekają, że mają za mało czasu, wiedzieli, co robią, znali reguły gry, „sam tego chciało, Grzegorzu Dyndało” chciałoby się powiedzieć. 
Pan mówił w połowie maja o tym, że może dojść do zmian w rządzie, czy byłby Pan w stanie teraz powiedzieć więcej na ten temat, jakie zmiany mogą się kryć po tej zapowiedzi Pana? 
– To jest rzeczą normalną, że zwykle po wyborach, także wyborach prezydenckich, w wielu krajach następuje odświeżenie rządu. Czy tak będzie tym razem, zobaczymy, to jest decyzja zaplecza politycznego rządu i pana premiera, na miejscu pana premiera ja bym tak uczynił... 
W jaką stronę poszłyby takie zmiany? 
- ... oczywiście to jest kwestia oceny poszczególnych ministrów, ale może szczególnie - bo ja uważam, że oni pracują bardzo dobrze - natomiast uważam, że jest kwestia, po pierwsze jak się wydaje dokonania takiego podsumowania, jakie zadania przed nami teraz stoją w sytuacji trwania pandemii i w sytuacji pewnie wielomiesięcznego wychodzenia polskiej gospodarki ze stanu pewnego zamrożenia, nie chcę powiedzieć zapaści, nie, ale zamrożenia, to po pierwsze, a po drugie, pytanie, czy pan premier i zaplecze polityczne rządu nie zdecyduje się też na pewne zmiany strukturalne. Dyskusja toczy się czy nie należałoby usprawnić prac Rady Ministrów poprzez np. połączenie niektórych resortów, ale oczywiście... 
...których resortów Panie Pośle? 
– ... dowiemy się po wyborach prezydenckich, tym zajmiemy się po wyborach prezydenckich, one teraz są najważniejsze, ale to, że taka dyskusja jest, jak usprawnić pracę rządu, jak spowodować, żeby Rada Ministrów działała bardziej efektywnie, jeszcze lepiej niż teraz, to myślę, że dobrze świadczy o rządzących, ponieważ rzeczywiście w czasach pewnego kryzysu, zwłaszcza gdy także kraje, które są wokół nas, mają kryzys gospodarczy, często większy od nas, a my jesteśmy z nimi związanymi, bo przecież, uwaga, 45% polskiego PKB, to jest eksport, 5% polskiego PKB to jest eksport do Niemiec, jesteśmy związani siłą rzeczy z gospodarkami innych krajów, musimy spodziewać się, że konsekwencje spowolnienia gospodarczego w tych krajach będą również spadały na nasz kraj, na naszą gospodarkę, tym bardziej trzeba przystosować rząd, pracę, funkcjonowanie administracji rządowej do tych wyzwań. 
Panie Pośle, widział Pan z pewnością, to co dzieje się z USA, płoną ulicę, mamy w niektórych miejscach ,można powiedzieć, zamieszki, sytuacja wygląda dramatycznie. Jak Pan się przygląda temu, co się dzieje w USA, to co Pan myśli teraz? Co należałoby zrobić? 
– No cóż, na pewno fakt, że już za pięć miesięcy, w zasadzie równo, odbędą się wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych, ma wpływ na temperaturę, na emocje, to po pierwsze. Po drugie jako Polak jestem bardzo zdegustowany, że przy tej okazji zdewastowano pomnik bohatera obu narodów Tadeusza Kościuszki, stojący w Parku Lafayette, vis a vis Białego Domu, byłem tam wielokrotnie, po prawej stronie ten pomnik zresztą patrząc z Białego Domu... 
Może się Pan przyłączyć do naszej akcji #MuremZaKościuszką, Panie Pośle to jest propozycja, proszę wejść na stronę polsatnews.pl i się przyłączyć. 
– Super akcja, chciałem tylko pogratulować, słyszałem o tej akcji, absolutnie się przyłączam, popieram i dziękuję za tę akcję, uważam, że bardzo sensowna, Ten pomnik ,uwaga, stoi już 110 lat, zresztą jego autorem był polski rzeźbiarz, Antoni Popiel, nigdy nikomu nie przeszkadzał - taka ciekawostka, ponieważ wiemy, jaka jest przyczyna tych rozruchów, tych zamieszek, śmierć Afroamerykanina w Minnesocie, przypomnę, jako historyk, że Tadeusz Kościuszko zapisał część swojego majątku czarnym niewolnikom. I to taki wielki, gorzki paradoks, że to właśnie demonstranci zniszczyli jego pomnik, człowieka, który akurat rozumiał dole niewolników amerykańskich. Uważam, że ten akt wandalizmu jest czymś haniebnym i cieszę się, że polski ambasador tak zareagował. 
Panie Pośle, cieszę się, że Pan przypomniał tę informację, bo rzeczywiście ona jest istotna, gdy tak spojrzeć na całość tej sytuacji. Chciałbym Pana jeszcze zapytać. Na twitterze widziałem, minister Szynkowski vel Sęk, wyraził wsparcie dla Donalda Trumpa, to jest dobry moment, żeby wspierać prezydenta USA? 
 – Ja myślę, że ten amerykański prezydent, czterdziesty piąty zresztą w dziejach prezydent USA, jest w tym politykiem, który nie tylko podejmuje dobre dla Polski decyzje, dobre dla Ameryki przede wszystkim, ale dobre dla Polski w kontekście rozszerzenia liczby żołnierzy amerykańskich w Polsce, czy również porozumień energetycznych, ale co ważne jest to człowiek, który bardzo dobrze mówi o Polsce i polskiej historii w przeciwieństwie do swojego poprzednika: Barack Obama popełnił ten potworny błąd mówiąc o „polskich obozach śmierci”, za co nie przeprosił, a prezydent Trump mówi o polskiej historii, o polskich bohaterach znakomicie, daje lekcje historii ludziom na świecie , dlatego należy go wspierać. 
 Jasne, Panie Pośle, ja pytam trochę o co innego, czy to jest dobry moment, gdy są takie zamieszki, gdy prezydent Trump jest krytykowany z prawa i lewa, czy to jest dobry moment, aby na twitterze udzielać mu wsparcia, czy może lepiej tak językiem klasycznej dyplomacji trochę poczekać i jak sytuacja przycichnie, wtedy zastanowić się kogo i po co wspieramy? 
– „Przyjaciół przyznaje się w biedzie” - ja tylko przypomnę, że właśnie ten prezydent Stanów Zjednoczonych podkreślał szereg razy rolę Polski w historii, podkreślał znaczenie naszej historii także teraz, jako lidera naszego regionu, myślę, że zasługuje na nasze wsparcie. Natomiast oczywiście Amerykanie w listopadzie, w pierwszy wtorek listopada podejmą decyzję, kto będzie prezydentem USA. I z każdym prezydentem polskie władze, polski rząd, Polska będzie współpracować. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Maverick

08-06-2020 [08:25] - Maverick | Link:

Picture jest warte tysiąc słów.

https://1.bp.blogspot.com/-qIM...

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-06-2020 [09:07] - Marek1taki | Link:

Najkrótsza recenzja.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-06-2020 [17:27] - paparazzi | Link:

To jest TO!

Obrazek użytkownika Czesław2

08-06-2020 [08:46] - Czesław2 | Link:

Na samej górze brakuje klocka z napisem FED i nazwiskami właścicieli.

Obrazek użytkownika Maverick

08-06-2020 [19:28] - Maverick | Link:

Niestety niewielu nawet zdaje sobie z tego sprawę. Tworzą fikcyjny pieniądz a obciążają procentami ducha winnych ludzi. Robią bailout swoich korporacyjnych kolegów kosztem obywateli. To nie jest kapitalizm, to jest bliższe komunizmowi. Gdyby ludzie to rozumieli to by dawno powiesili polityków siedzących w kieszeniach FED na latarniach.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-06-2020 [09:17] - Marek1taki | Link:

Umiejętność nie odpowiadania na pytania to cecha wytrawnego polityka, ale to jałowe.
Fiksacja na temacie pomnika pozwala unikać analizy kto, co, kiedy, dlaczego, jak, za co.
W rzeczywistości kryje Pan lewicowych terrorystów i nie potrafi wyciągnąć wniosków, że pokazywane na filmach Hollywoodzkich ujęcia przestępców przez policję, oddziały SWAT, snajperzy świetnie sobie radzą. Tak zresztą jest gdy chodzi o zwykłego Amerykanina. Jak przyszło do zamieszek to żadnej takiej akcji nie było. Nie było bo Ameryka jest przeżarta przez tajne organizacje, które zadziałały nawet w samym rządzie Trumpa. Okazało się że ma krety we własnym rządzie:
Na..."konferencji prasowej Marka Espera, Sekretarza Obrony (Departamentu Obrony, ekwiwalent MON), Szefa Pentagonu, w trakcie której (w środę 03.06) Esper określił jako niekonstytucyjne użycie przez Prezydenta USA tzw. Insurrection Act (aktu na wypadek powstania/insurekcji) dającego mu prawo wprowadzenia Gwardii Narodowej a nawet wojska w celu pacyfikacji masowych zamieszek."
http://magazynier.szkolanawiga...
Trzeba się opowiedzieć po jakiejś stronie a nie kręcić Panie Pośle.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-06-2020 [17:35] - paparazzi | Link:

Widzę ze nie rozumiesz systemu politycznego w USA. To jest sprawa Gubernatorów. Drugie to zabijając bandytów doprowadzą do wojny domowej. Tego pan chce? Stany jak Kalifornia itd. winne uporać się we własnym zakresie prawnym ale tego nie chcą. To prowokacja lewaków-demoratow;-).

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-06-2020 [20:14] - Marek1taki | Link:

Zabijając bandytów chroni się państwo przed terroryzmem i wojną domową. O ile pamiętam od 2001r. USA walczy z terroryzmem. W innych krajach. Mimo, że w USA nie ma ambasady amerykańskiej - jakoś sobie z tym problemem poradzili. Czas więc by teraz zajęli się terroryzmem u siebie. Wiem, że gubernatorzy się mają tym zajmować, ale się nie zajmują. W tej sytuacji Trump powołuje się na prawo i obowiązek działania co komentuje Tucker Clarkson:
"Ostatnio Prezydent zasugerował, że może powołać się na Insurrection Act, który pozwoliłby powołać amerykańskie wojsko dla uspokojenia zamieszek w naszych miastach. Takie jest jego prawo. Możemy się z tym zgadzać albo nie. Ale on jest prezydentem. Leży to w jego władzy. Nie zależy to od Marka Espera. Jeśli Mark Esper nie zgadza się z tym, może zrezygnować i głosować przeciw Trumpowi jesienią. Takie ma prawo. Jednego Esper nie może uczynić, a my nie możemy pozwolić mu na to, jeśli zależy nam na demokracji, mianowicie nie wolno mu podważyć rozkazu Prezydenta."

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

08-06-2020 [22:40] - wielkopolskizdzichu | Link:

"O ile pamiętam od 2001r. USA walczy z terroryzmem. "
O ile sobie dobrze przypominam to USA walczy z terroryzmem do którego powstania doprowadziło.
Przecież ataki na WTC odbyły się z inspiracji protegowanego CIA, podobnie jak ISIS i Wiosna Arabska.

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-06-2020 [23:01] - Marek1taki | Link:

A jakżeby inaczej można było zwalczać terroryzm. Wygląda, że narzędzie się zużyło i trzeba zmienić lub naostrzyć.

Obrazek użytkownika paparazzi

08-06-2020 [23:10] - paparazzi | Link:

No to by miał elekcje z głowy!

Obrazek użytkownika Marek1taki

09-06-2020 [08:02] - Marek1taki | Link:

I dlatego demokraci i ich agentura bronią Trumpa przed nim samym. Bardziej od niego chcą żeby wygrał. Na co  dzień w USA ludzie giną z rąk policji, albo są skuci na ziemi jak się nie stawiają.
Wyraźnie widać powtórkę z migrantów zapraszanych przez Merkel, wożonych przez służby graniczne i witanych kwiatami. Na koniec podjętych godnie w sylwestra w kilkunastu miastach.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-06-2020 [17:11] - paparazzi | Link:

Widzę ze oglądasz Russia Today i czytasz Sputnika, ONETU nie wspominając czerpiąc eliksiry prawdy. Ale żeby tak nachalnie."I dlatego demokraci i ich agentura bronią Trumpa przed nim samym"!!!!!!!!!!To zdanie to kompromitacja.

Obrazek użytkownika Maverick

08-06-2020 [19:34] - Maverick | Link:

Wszystko wyglądałoby spoko, o tym Trumpie. Tyle tylko że nikt nie wdraża tego co on mówi. Jest otoczony agentami Deep State. Nawet ta cała operacja z coronawiruskiem, nie jest żadnym chińskim tylko stworzonym w USA i nazwanym przez operatora Deep state Mike Pimpeo ćwiczeniami na żywo. Chiny praktycznie wyprzedziły ekonomicznie USA, jeżeli stwierdzimy że 35% do 40% GNP w USA to fikcyjne rachunki medyczne w USA. Więc nie dziwmy się że pracują jak szaleńcy godzinami nadliczbowymi aby jak najdrożej, podliczać przypadki korona wiruska. Jego wojskowi obracają się przeciwko niemu, wygląda to na insurekcję. Jemu się wydaje że jest tak wielki że Deep State będzie robił wszystko w podskokach, co on im rozkaże albo wspólnie z nimi rozpracowuje w imię kabały swój własny naród. Przecież córka nie nadarmo przeszła na wyznanie talmudzkie i przyjęła imię Yeal. Cosik mnie śmierdzi to wszystko co Trump robi, bo mówi jedno, a czyni co innego i nikt jego punktów nie realizuje.

Obrazek użytkownika paparazzi

09-06-2020 [00:30] - paparazzi | Link:

A skąd się pan urwał? Sergiej Ławrow was przysłał?

Obrazek użytkownika Maverick

08-06-2020 [19:36] - Maverick | Link:

Dla Trumpa nawet oczyszczono dojście do kościółka niedaleko Białego Domu z demonstrantów, aby mógł udać się tam niosąc Biblię, której nigdy nie przeczytał. Operacja podbudowy wizerunku wśród chrześcijan to tylko pic na wodę. Nigdy też nie powołał się na Boga w swoim działaniu. Trump na arenie międzynarodowej zachowuje się jak mafiozo a nie przywódca. Zezwala na kradzieże zasobów naturalnych innych krajów, ich rezerw zdeponowanych w USA, i używa system rozliczeń SWIFT do prowadzenia wojen ekonomicznych.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-06-2020 [19:53] - mmisiek | Link:

"Jak przyszło do zamieszek to żadnej takiej akcji nie było"

A to całkiem podobne do "obrony granic" w ojropie, nagle dwie lewe ręce i nikt niczego nie broni.
Niestety przypominam też sobie, że za poprzedniej kadencji PiS, bodajże nawet w osobie samego Prezesa, dosyć ciepło wypowiadał się o powstałych wtedy konceptach oddania kontroli granic pod wspólny ojropejski zarząd. Szczęście, że pomysł jakoś rozlazł się po kościach (bez naszej oczywiście przyczyny).
 

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

08-06-2020 [20:02] - NASZ_HENRY | Link:

Na koniec dnia też Panu Posłowi dołożę aby miał o czym główkować.
Epidemia trwa i co najmniej miesiąc potrwa
Do znoszenia ograniczeń kwalifikują się, na dzisiaj – 8 czerwca,  jedynie 4 województwa, tylko tam gdzie współczynnik powielania wirusa oznaczany jako R=0 (równa się zero) Są to:
Kujawsko- pomorskie
Lubuskie
Warmińsko – mazurskie
Zachodnio pomorskie
6 województw ma współczynnik reprodukcji wirusa R>1 i epidemię:
Śląskie
Mazowieckie
Łódzkie
Wielkopolskie
Małopolskie
Opolskie
Pozostałe 6 , czyli województwa:
Dolnośląskie
Lubelskie
Podlaskie
Podkarpackie
Pomorskie
Świętokrzyskie
Mają 0<R<1  czyli dobrze rokują
W związku z tym że R  (effective reproduction number (commonly just called R) jest różne dla trzech typów  województw należy zastosować trzy różne ograniczenia a nie dla całej Polski takie samo.
A pomysły, że zamknięcie kopalń wystarczy to trzaskowianka na młyn opozycji  !!!!!!!!

Obrazek użytkownika Marek1taki

08-06-2020 [20:17] - Marek1taki | Link:

A proszę powiedzieć po co zamykać kopalnie w związku z nosicielstwem koronawirusa?
Ci górnicy mają koronawirusa tam gdzie noszą E.coli.

Obrazek użytkownika mmisiek

08-06-2020 [20:55] - mmisiek | Link:

Nie sądzę aby Pan Poseł był zainteresowany jakimś sprzężeniem zwrotnym, w każdym razie nie ma żadnych przesłanek aby tak domniemywać. Przygotowane teksty prawdopodobnie wrzuca poselski asystent i na tym sprawa się kończy.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

09-06-2020 [07:02] - NASZ_HENRY | Link:

Pycha kroczy przed upadkiem ☺
 

Obrazek użytkownika maxilampus

09-06-2020 [13:45] - maxilampus | Link:

Moze w koncu nalezy odbrazowic tego masona Lozy Francuskiej ? i zapoznac Polakow kim Kosciuszko naprawde Byl ? i w czyim imieniu oraz jakim celu wzniecal te powstania i obrone USA Jefersona,Washingtona i innych Arcy masonow ?
Ludzie poznajcie wpierw historie a pozniej wybierajcie sobie autorytety..Kibicujecie MASONOM ??