Spadły maski – gra o pieniądze

Jest powiedzenie, że pieniądze lubią ciszę – a  duże pieniądze dużą ciszę. Ale od każdej reguły są wyjątki. Tym wyjątkiem jest to, co dzieje się po ogłoszeniu przez najpierw Merkel i Macrona, a potem Komisję Europejską (kolejność nieprzypadkowa) projektu Funduszu Odbudowy. Ci wszyscy, który chętnie posługują się sloganami o unijnej solidarności i zjednoczonej Europie oraz zarzucają innym dbanie o narodowe interesy nagle zrzucili kostium politycznej europoprawności  i zaczęli twardą grę o pieniądze. Holandia, mająca po Brexicie największy rabat do swojej składki członkowskiej do brukselskiej kasy, a więc płacąca do UE co roku dużo mniej miliardów euro niż powinna, najgłośniej protestuje przeciwko pieniądzom dla innych, w tym Polski. Szwecja, która wchodząc do Unii w 1995 roku uzyskała, po raz pierwszy w  historii, specjalnie dla niej stworzony „kran finansowy” w  postaci specjalnych środków z Brukseli dla regionów słabo zaludnionych (cała Szwecja północna!) też tupie nogą. Oburza się także Dania, która jako jedyny kraj Unii trzy dekady wstecz, przy przyjmowaniu Traktatu z Maastricht dostała trwałą derogację czyli wyjątek od unijnego ustawodawstwa i nie musi sprzedawać – jak inne państwa – swojej ziemi cudzoziemcom  z reszty państw UE. Cóż, pamiętajmy, że Unia to po prostu walka o własne, narodowe i państwowe interesy. 
 
*tekst ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie” (06.06.2020) 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

07-06-2020 [10:38] - NASZ_HENRY | Link:

A w Polsce zarażonych przybywa bo poseł Czarnecki nie przekazał min. Szumowskiemu, że ten robi błąd znosząc przedwcześnie ograniczenia przeciwwirusowe ☺
 

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-06-2020 [12:14] - Pani Anna | Link:

@Nasz Henry
"Nowa normalność" wymaga nowej logiki, ktora nakazuje zamykac wszystko przy 200 zarażonych, a otwierać przy 500. 

Obrazek użytkownika admin

07-06-2020 [13:55] - admin | Link:

Pani Anna -- proszę nie kłamać :)

https://www.worldometers.info/...

Obrazek użytkownika Pani Anna

07-06-2020 [14:21] - Pani Anna | Link:

@Admin
"Jak przekazał Minister Zdrowia Łukasz Szumowski – w najbliższych dniach zanotujemy prawdopodobnie dalszy wzrost nowych przypadków koronawirusa w Polsce. Należy spodziewać się, że w kolejnych dniach liczba wykrytych zachorowań w naszym kraju będzie dalej rosła, choć dynamika przyrostu spowalnia."https://www.zwrotnikraka.pl/ko...

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-06-2020 [12:23] - Marek1taki | Link:

"nagle zrzucili kostium politycznej europoprawności  i zaczęli twardą grę o pieniądze"
"Unia to po prostu walka o własne, narodowe i państwowe interesy. "
To nie jest prawda.
Do walki o interesy narodowe nie jest potrzebna unia. Można to realizować na wielu płaszczyznach dwustronnych, regionalnych czy europejskich.
Unia jest do rozgrywania państw w interesie marksistowskiej międzynarodówki. Dotacje są narzędziem. A interesy narodowe czy państwowe mają swoich reprezentantów w postaci  lokalnych i międzynarodowych grup wpływów.