Polskie elyty i ich przodkowie.

Jeżeli  przypatrzymy się wielu nazwiskom, które szczególnie atakują obecne rządy a później sprawdzimy kto był ich rodzicami, to sprawa stanie się jasna, oto kilka przykładów:

Gasiuk Henryk s. Czesława ur. 07.10.1939 r. IPN Lu 00414/920 i IPN Lu 00419/1863 TW ps. „Waldek” nr rej. 1499 Siedlce ojciec Kamili Gasiuk –Pichowicz zwanej  „Myszką terrorystką”.

Ojciec marszałka Senatu prof. Tomasza Grodzkiego – Stanisław Grodzki – był funkcjonariuszem Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego – wynika z akt Instytutu Pamięci Narodowej, 

Marian Cimoszewicz – oficer Informacji Wojskowej, budzącej większe przerażenie niż UB, który przechwalał się likwidacją akowców ojciec Włodzimierza Cimoszewicza.

Ojciec Aleksandra Kwaśniewskiego był Żydem rosyjskim w stopniu pułkownika NKWD o nazwisku Izaak Stolzman, który pod koniec lat 40-tych zmienił nazwisko na Kwaśniewski, „wcielony” w Polaka do organizowania nadzoru UB na terenach Pomorza Zachodniego i Północnego.

Danuta Hübner zdecydowała się kandydować do PE z listy Koalicji Europejskiej – z czwartego miejsca w Warszawie. Jaka jest jej historia? Wcześniej nazywała się Młynarska. Jej ojciec Ryszard Młynarski – po wojnie funkcjonariusz UB.
 
Agnieszka Holland córka zasymilowanego Żyda. Jako ideowy i szczery komunista oraz oddany doktorant w Katedrze Filozofii Instytutu Kształcenia Kadr Naukowych przy KC PZPR Henryk Holland odkrywał wredne oblicze Lwowsko-Warszawskiej Szkoły Filozoficznej.

Jeżeli chodzi o dublera na kandydata na prezydenta Rafała Trzaskowskiego to jak wiele rodzin z naszych elyt ma korzenie esbeckie, jego matka była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie „Justyna ”. Meldowała bezpiece o kontaktach z dyplomatami USA muzyków i ludzi zajmujących się jazzem – Jerzego Matuszkiewicza, Leopolda Tyrmanda czy Romana Waschki. 

Jeżeli do tego dodamy Polaków dziennikarzy pochodzenia żydowskiego, takich jak np. gwiazda TVN Morozowski, którego nazywał się Mordka, czy córka milicjanta Olejnik , która do mediów przyszła na początku stanu wojennego, czy pajac w czerwonych spodniach również syn milicjanta Owsiak, , to patrząc na „ korzenie” polityków, dziennikarzy, aktorów, to ta nienawiść do obozu narodowo-patriotycznego staje się jasna.

Jeżeli dodamy do tego brak lustracji, która odbyła się w niemal wszystkich krajach dawnego demoludu i układ magdalenkowy, gdzie sędziowie przeszli suchą stopą z peerelu i tak de facto bronili układów magdalenkowych, to wszystko staje się jasne.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

19-05-2020 [10:09] - tricolour | Link:

A na prezydenta i pierwszą damę głosować czy nie?

Czlowieku, weź sie choć trochę zastanów zanim ci wypadnie...

Obrazek użytkownika Marek1taki

19-05-2020 [12:02] - Marek1taki | Link:

O ojcu Hubner to wiedzą w Nisku i Jarosławiu wg Bibuły
http://www.bibula.com/?p=9801
Holland kojarzy mi się z jej scenariuszem Bez znieczulenia, że to o ojcu. Zapasiewicz świetny.

Obrazek użytkownika sake3

19-05-2020 [19:58] - sake3 | Link:

Pan Trzaskowski tez sroce spod ogona nie wypadł.Ma w rodzinie więcej ,,cennych''przodków z UB i SB nią Kidawa dobrych genów.

Obrazek użytkownika Andy51

19-05-2020 [21:17] - Andy51 | Link:

Takie geny to "skarb".

Obrazek użytkownika EsaurGappa

19-05-2020 [21:10] - EsaurGappa | Link:

To już znamy!Proszę o świeże bułeczki be te są czerstwe!W dobie internetu dla chcącego nic trudnego.Hola hola... z czym do ludzi panie,panie zamknij oczy otwórz serce,są ludzie i są potwory w ludzkiej skórze,karty zostały rozdane,najlepsze szfindle nie wychodzą na jaw tak szybko!

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

20-05-2020 [05:26] - Kazimierz Kozio... | Link:

Fakt ze najlepszch szwindli nie mozna wygooglac a dzielo resortowe dzieci tez nie wyczerpuje tematu.

PAD na I-sza kadencje wydawal sie kandydatem bez skazy a jednak szybko wyszly przykre niespodzianki. tym bardziej w II-giej kadencji nie bedzie skrepowany troska o kolejna reelekcje

Obrazek użytkownika Suriw

20-05-2020 [00:30] - Suriw | Link:

Może autor pamięta,że w pewnym kraju europejskim o wysokiej kulturze zaczęto badać pochodzenie obywateli,zwłaszcza tych robiących karierę,aż do 10 pokolenia? A o do Rafała Trzaskowskiego,to sam się wam podkłada:
Rafał Trzaskowski
3 listopada 2017 ·
Ułatwijmy wszystkim PiSowskim hejterom pracę. Zlustruje się dla Was sam. Polityczne winy znacie. Czas na prywatne. Nazywam się Rafał Trzaskowski. Pra-pra dziad i dziad służyli pod obcym dowództwem - Napoleona i Cesarza Józefa (co przesądza o moich powiązaniach z obcymi mocarstwami). Pradziad zrzucił habit Jezuity (zaprzaniec jeden) i zakładał pierwsze żeńskie gimnazja w Galicji (czyli, umówmy się, był dziewiętnastowiecznym genderowcem). Jego stryj w powstaniu listopadowym, jako podchorąży, atakował Belweder (nieudacznik - wypuścił z rąk Wielkiego Księcia - przypadek?). Brat pradziada zginął w powstaniu styczniowym. Dziadek był w sędziowskiej klice. Ojciec grał niepolską muzykę - muzykę dżazowską, w którą często wplatał motywy polskiej muzyki ludowej (jawna profanacja), jeździł też po świecie - często, przyznaję, do Niemiec, gdzie, o zgrozo, miał przyjaciół. Przyjaźnił się też z najgorszym, artystycznym sortem (tak, tak z takimi pijakami jak Hłasko czy Tyrmand). Mama - z domu Arens (wstrętne austriackie nazwisko) Warszawianka od pokoleń. Dziadek był hipsterskim antykwariuszem. Babcia kochała Piłsudskiego (i nauczyła mnie - wnuczku - pamiętaj - Marszałek był tylko jeden). Brat mamy Andrzej (Ps. Pała) zginął w Powstaniu Warszawskim, siostra Iza (ps. Jadwiga) była żołnierką i łączniczką Komendy Głównej AK. Obydwoje byli w mainstreamowym AK, a ciocia tylko przez chwilę była wyklęta, kiedy z przyjacielem - niejakim "Anodą", chciała rzucać granatami w generała Sierowa.
c.d.n.

Obrazek użytkownika Suriw

20-05-2020 [00:34] - Suriw | Link:

c.d. życiorysu Trzaskowskiego:
Brat - o strasznym, niepolskim nazwisku Ferster - był dyrektorem undergroundowej Piwnicy pod Baranami. Piotr Skrzynecki był moim przewodnikiem po tajemnicach Krakowa.
Urodziłem się na Powiślu (w szpitalu na Solcu), całe życie mieszkałem na Nowym Mieście - na ulicy Freta - czas dzieliłem między książki i podwórko, które nie zawsze dzieliło moją biblofilską pasję. Stałem pod Kamienicą. W młodości pijałem tanie wina, z rzadka paliłem zioło i bywałem "niegrzeczny". Uczyłem się dobrze. Kląłem. Słowo "bawidamek" znam tylko od babci. Znam Mellera i nie tylko jego. Kumplowałem się z dzieciakami opozycjonistów (ach - Gosia Wende), ale z paru resortowcami też (mój przyjaciel Lech Dobroczyński, jest wnukiem Kliszki). Od dziecka przyjaźnie się z Michałem Żebrowskim (przepraszam). Religii uczyli mnie surowi Franciszkanie, ale ja wolałem liberalnych Dominikanów ze Św. Jacka. W liceum byłem szefem samorządu i zdarzało mi się strajkować. W 1989 roku pracowałem w "Niespodziance". W pierwszych wyborach, w jakich głosowałem, oddałem głos na Lecha Wałęsę. Ale podobał mi się kiedyś Leszek Moczulski (jego książkę - "Wojna Polska 1939" połknąłem jednym tchem). Byłem na stypendiach za pieniądze amerykańskie, polskie i unijne. Na Oxfordzie byłem na stypendium (tamdaradam!) SOROSA. Mam żonę Ślązaczkę (o zgrozo!). Teściowa ma niepolskie imię (Gizela) nadane po wojnie przez sąsiadkę Niemkę w Legnicy.
Moje dzieci są średnio grzeczne. 12 letniej córce nie podoba się ani Kaczyński, ani Putin i czyta satanistyczne książki fantasy. 8 letni syn nie chce chodzić na religię (gówniarz woli pływać).
Znam języki obce (niemiecki nie, ale rosyjski już tak). Jestem filosemitą. Jeżdżę na rowerze. Jem sałatę. Kiedyś jadłem nawet jarmuż. Byłem na paradzie równości. Na moje wykłady (w Collegium Civitas, UW, UJ) przychodzą cudzoziemcy. Więcej grzechów nie pamiętam i nie obiecuję skruchy.
 

Obrazek użytkownika Suriw

20-05-2020 [00:35] - Suriw | Link:

Może autor pamięta,że w pewnym kraju europejskim o wysokiej kulturze zaczęto badać pochodzenie obywateli,zwłaszcza tych robiących karierę,aż do 10 pokolenia? A o do Rafała Trzaskowskiego,to sam się wam podkłada:
Rafał Trzaskowski
3 listopada 2017 ·
Ułatwijmy wszystkim PiSowskim hejterom pracę. Zlustruje się dla Was sam. Polityczne winy znacie. Czas na prywatne. Nazywam się Rafał Trzaskowski. Pra-pra dziad i dziad służyli pod obcym dowództwem - Napoleona i Cesarza Józefa (co przesądza o moich powiązaniach z obcymi mocarstwami). Pradziad zrzucił habit Jezuity (zaprzaniec jeden) i zakładał pierwsze żeńskie gimnazja w Galicji (czyli, umówmy się, był dziewiętnastowiecznym genderowcem). Jego stryj w powstaniu listopadowym, jako podchorąży, atakował Belweder (nieudacznik - wypuścił z rąk Wielkiego Księcia - przypadek?). Brat pradziada zginął w powstaniu styczniowym. Dziadek był w sędziowskiej klice. Ojciec grał niepolską muzykę - muzykę dżazowską, w którą często wplatał motywy polskiej muzyki ludowej (jawna profanacja), jeździł też po świecie - często, przyznaję, do Niemiec, gdzie, o zgrozo, miał przyjaciół. Przyjaźnił się też z najgorszym, artystycznym sortem (tak, tak z takimi pijakami jak Hłasko czy Tyrmand). Mama - z domu Arens (wstrętne austriackie nazwisko) Warszawianka od pokoleń. Dziadek był hipsterskim antykwariuszem. Babcia kochała Piłsudskiego (i nauczyła mnie - wnuczku - pamiętaj - Marszałek był tylko jeden). Brat mamy Andrzej (Ps. Pała) zginął w Powstaniu Warszawskim, siostra Iza (ps. Jadwiga) była żołnierką i łączniczką Komendy Głównej AK. Obydwoje byli w mainstreamowym AK, a ciocia tylko przez chwilę była wyklęta, kiedy z przyjacielem - niejakim "Anodą", chciała rzucać granatami w generała Sierowa.
c.d.n.

Obrazek użytkownika Andy51

20-05-2020 [08:24] - Andy51 | Link:

Krótkie, czekam na dalsze odcinki.

Obrazek użytkownika Suriw

20-05-2020 [19:37] - Suriw | Link:

@Andy
Przecieź c.d. można przeczytać już dawno powyżej.

Obrazek użytkownika Andy51

21-05-2020 [11:42] - Andy51 | Link:

Ale to ciągle mało.

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

20-05-2020 [19:47] - Kazimierz Kozio... | Link:

coz to ma byc? chyba lista szacownych przodkow ktorzy maja powody zeby sie w grobie przewracac. byly przewodniczacy partii opozycyjnej, czy minister od kamieni kupy tez mieli wielkich patriotow w rodowodzie

Obrazek użytkownika Andy51

21-05-2020 [11:43] - Andy51 | Link:

Mieli, ale mądrość etapu mówi coś innego.