SN ostatni bastion postkomuny.

Sędziowie w SN bronią ostatniego bastionu postkomuny tak jak Żydzi bronili twierdze Masada przed Rzymianami. Trwało to długo, obrońcy Masady aby nie poddać się Rzymianom, popełnili zbiorowe samobójstwo.

Oczywiście nie podpowiadam sędziom takiego rozwiązania, przypominam tylko , że niektórzy sędziowie zostali mianowani do SN jeszcze przez  Radę Państwa PRL , inni przez małojców Jaruzelskiego, przypuszczam, że sędziowie SN będą robili obstrukcje, do granic możliwości.

Jeżeli  niektórzy stetryczali sędziowie nie wiedzą co znaczy kółko przy nazwisku kandydata na I Prezesa SN, to Boże uchowaj od takich sędziów.

Starzy sędziowie dokonują obstrukcji tych obrad, formułując absurdalne wnioski formalne – oceniał w poniedziałek wiceszef MS Sebastian Kaleta. - Jednocześnie mamy obraz swoistego, bym powiedział wręcz, przedszkola, bo jeśli sędziowie, którzy mienią się "elitą", w ten sposób lekceważą prawo, w ten sposób lekceważą bardzo jasne procedury i pokazują, że wszystkie działania, które podejmują, służą temu, by nie wykonać obowiązkowych przepisów ustawy, to mamy bardzo niebezpieczny precedens.

W SN „starzy sędziowie” chcą w myśl zasady wypowiedzianej przez  panią Holland   „żeby było tak jak było” , żeby było tak, że sędziowie SN uniewinniają sędziego oskarżonego o kradzież 50 zł a orzeczeń w tym stylu była cała masa.

Starsi stażem sędziowie boją się zmian jak diabeł święconej wody, a ci sędziowie, którzy mają być elitą wśród sędziów, okazują się nie sędziami, ale partaczami w tym szacownym zawodzie.

Oczywiście sędziowie, którzy byli ”pod skrzydłami ” radczyni prawnej TVN, która z nominacji Komorowskiego została I Prezesem SN, a która przypomnę donosiła na Polskę, nazywała się I Prezesem SN na uchodźctwie nie są zadowoleni z próby zmiany w SN i robią wszystko , żeby do tego nie dopuścić, a jeżeli nastąpi zmiana, żeby kandydatem na I Prezesa SN był ktoś z ich grona, a nie daj Boże ktoś z nowych sędziów SN.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-05-12/wybor-i-prezesa-sadu-najwyzszego-dzis-kolejne-glosowanie/  
https://wpolityce.pl/polityka/499801-sad-najwyzszy-wraca-do-proby-wyboru-nowego-i-prezesa
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika RinoCeronte

12-05-2020 [12:26] - RinoCeronte | Link:

"A mury runą, runą, runą
I pogrzebią stary świat!"

Obrazek użytkownika Andy51

12-05-2020 [13:35] - Andy51 | Link:

Nic dodać nic ująć.

Obrazek użytkownika Czesław2

12-05-2020 [13:01] - Czesław2 | Link:

Szacuję, że 30% polaków ma komunistyczne przekonania. Jeśli do tego dodać patologie na szczeblu samorządowym i skłonność do kombinowania ( czytaj: kradzenia ) to mamy pół polski w komunie.

Obrazek użytkownika Andy51

12-05-2020 [13:47] - Andy51 | Link:

Nie chciałbym określać tego zjawiska procentami, ale wg. mnie stanowczo za dużo.

Obrazek użytkownika Czesław2

12-05-2020 [15:07] - Czesław2 | Link:

Być może, to tylko moje obserwacje, każdy żyje w innym środowisku.

Obrazek użytkownika Czesław2

12-05-2020 [15:11] - Czesław2 | Link:

I jeszcze jedno. Proszę zauważyć, że patologia, wszystko jedno jaka bardzo rzuca się w oczy i uszy zwłaszcza patologia tolerowana. To może fałszować spojrzenie na Polaków.

Obrazek użytkownika Jabe

12-05-2020 [16:13] - Jabe | Link:

A co to są komunistyczne przekonania?

Obrazek użytkownika Tomaszek

12-05-2020 [17:35] - Tomaszek | Link:

Bardzo wysoki niepoprawialny poziom nasrania wełbie .

Obrazek użytkownika Andy51

12-05-2020 [18:21] - Andy51 | Link:

I to się nie zmieni u tego gostka.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [13:37] - Marek1taki | Link:

O Masadzie mówią, że to mit założycielski Izraela.
Wypowiedź o historii Masady zaczyna się od  22:43. Poddaje się krytyce relację Józefa Flawiusza o samobójstwie obrońców. Faktem jest twierdza i jej oblężenia. Znalezione u podnóża ciała niekoniecznie tylko tych obrońców, a samobójstwo nie tak  masowe jak opisane.
https://prawygornyrog.pl/tv/20...
Zwoje z Qumran - też mit założycielski - to falsyfikaty nawet wg Gazety Wyborczej. Stanisław Michalkiewicz pisze o tym tak:
http://michalkiewicz.pl/tekst....
Historia Sądu Najwyższego też wymaga analizy historycznej by uniknąć mitów propagandy o demokracji, zwojach i gierojach.

Obrazek użytkownika Andy51

12-05-2020 [13:49] - Andy51 | Link:

Czyli się zgadzamy  twierdza Masada to mit założycielski Izraela, a SN mit założycielski praworządności w Polsce.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [14:15] - Marek1taki | Link:

Tak, a PKW mit demokratycznych wyborów. Ręka w rękę z mitem wolnych mediów, czyli KRRiT.

Obrazek użytkownika Marek1taki

12-05-2020 [14:45] - Marek1taki | Link:

A mityczny PISFzasługuje na festiwalowy przegląd dorobku swoich pupili. Najlepiej z bilansem komu ile dano.
https://www.pch24.pl/pisf---ro...
https://www.pch24.pl/tak-bylo-...
http://www.bibula.com/?p=79970
Holland, Szumowska, Smarzowski - nie zasługują na zamilczenie skąd się biorą sukcesy ich propagandy.