Opozycjo! Można? Można!

W czwartek odbyło się historyczne głosowanie w Parlamencie Europejskim – bo zdalne. Skoro europosłowie od Lizbony przez Warszawę, Rygę do Dublina mogli głosować za pośrednictwem Internetu, to dlaczego –opozycjo! – posłowie na sejm RP od Ustrzyk po Świnoujście nie mogli? Dlaczego – opozycjo! –przeszło 700 europosłów może, a 460 posłów nie może? Europarlament ma swoje wady, nieraz stawał się areną absurdalnych debat, także np. fałszujących obraz współczesnej Polski, ale teraz, pod względem technicznym stanął na wysokości zadania. Próby odbyły się we wtorek i środę – głosowanie w czwartek. Każdy z nas – ja konkretnie w Warszawie – musieliśmy potwierdzić naszą tożsamość, otrzymaliśmy specjalne karty do głosowania, które trzeba było wypełnić (normalnie jak w głosowaniu elektronicznym: za, przeciw, wstrzymujący się). Wypełnioną kartę do głosowania trzeba było zeskanować lub po prostu sfotografować i przesłać mejlowo do PE w Brukseli. Były trzy tury glosowań: poranną, popołudniową i wieczorną –-wszystko trwało od godz.10 do 21. Była też debata – tylko, że nie zdalna, lecz z udziałem około 20 europosłów na sali plenarnej, wcześniej wybranych przez grupy polityczne(sporo Belgów i Holendrów).Europosłowie PO zaakceptowali ten tryb w europarlamencie – czemu nie chcieli zmniejszyć ryzyka zarażeniem koronawirusem przyjmując identyczne rozwiązanie w Polsce? Czemu? 

 *autorska wersja komentarza, który ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (28.03.2020)
 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

29-03-2020 [10:07] - Jabe | Link:

Ach te wzorce.

Obrazek użytkownika Marek1taki

29-03-2020 [10:35] - Marek1taki | Link:

Co nas obchodzi antypolska i antyeuropejska organizacja i jej metody głosowań po różnymi pretekstami? Kiedy będzie głosowanie nad samorozwiązaniem tej organizacji?

Obrazek użytkownika RinoCeronte

29-03-2020 [17:37] - RinoCeronte | Link:

„Czy istnieje wirus? Nie widzę żadnego. Sport, a zwłaszcza hokej, jest najlepszym lekarstwem przeciwwirusowym” - stwierdził Łukaszenka (grał z nr 01 na koszulce) po zawodach, które wygrała jego drużyna i awansowała do finałowej imprezy. I to by był na tyle.