Szamani odprawiali gusła o deszcz, PO o przesunięcie wyborów

Ludzie pierwotni i ich duchowi przywódcy szamani, dawno, dawno, temu w czasie suszy odprawiali gusła żeby przywołać deszcz.  Pewnym odpowiednikiem guseł są wołania opozycji  o przełożenie wyborów prezydenckich, które mają się odbyć 10 maja a jeżeli w pierwszej turze żaden z kandydatów nie uzyska 50% + 1 głos, to druga tura odbędzie się 24 maja.

Jaka jest jakość kontrkandydatów PAD każdy widzi. Począwszy od kandydatki  PO pani „wpadki” MKB, przez pederastę  matkobijce i donosiciela na Polskę Biedronia z Lewicy, tęczowego gumofilca Kosiniaka-Kamysza z PSL, kandydata TVN Hołownie, chłoptasia Bosaka z Konfederacji, przedstawiają sobą jakość raczej średnią, ci kandydaci widząc notowania , w których raczej nie mają szans w konfrontacji z PAD, jak tonący chwytający się brzytwy,  ci kandydaci próbują wykorzystać epidemie COVID-19 do przełożenia wyborów, a po przełożeniu wyborów być może załamie się gospodarka, zwiększy się bezrobocie, ludzie będą niezadowoleni i zmienią preferencje wyborcze?

Oczywiście każdy odpowiedzialny polityk obozu rządzącego i PAD wie, że jeżeli ta sytuacja będzie się przeciągała, a liczba chorych będzie gwałtownie rosła, to na pewno będzie ogłoszony stan wyjątkowy, a wybory zostaną przełożone.

Już różne Budki, Kosiniaki, Biedronie, w sprzyjającym im prywatnych mediach odprawiają gusła i nawołują do przełożenia wyborów, ale mając takich kandydatów i patrząc na notowania partii, których kandydaci mają startować w wyborach, z ich punktu widzenia nie ma się co dziwić.

W tym momencie należy przypomnieć 2010 r. za czasów rządów PO-PSL była epidemia świńskiej grypy, min. zdrowia Kopacz jako jedyna w Europie nie zakupiła szczepionek na tę grypę, kazała się cieszyć ładną pogodą, a jednorodne media nie informowały o ponad 130 tys. zachorowań i ponad 180 zgonach, jakby panowała zmowa milczenia lub cenzura.

Porównajmy ówczesny stan z obecnym, gdzie MZ codziennie informuje o ilości zachorowań, kwarantannach, i zgonach o ile takie nastąpią.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

24-03-2020 [11:18] - tricolour | Link:

Za fake newsy jest teraz prokurator.

Oczywiście Auchan nie napisze, z jakiego powodu nie zakupiono szczepionek za Kopacz. No, z jakiego? Interesuje Auchana?

To Co powiem: bo producent wyraźnie oznajmił, że nie bierze odpowiedzialności za działania uboczne. Ale tego nie napiszesz...

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-03-2020 [13:00] - Pani Anna | Link:

O ile stosunek Kopaczowej do szczepionek jestem jeszcze w stanie zrozumieć ("to szczepionka, czy woda święcona" - cytat), to pozostaje pytanie, dlaczego nie wdrożono żadnych procedur sanitarnych, przy takim stanie rzeczy: "Według Raportu Głównego Inspektora Sanitarnego dotyczącego stanu sanitarnego kraju w roku 2010, od początku epidemii w Polsce na grypę A/H1N1 zmarły 182 osoby (przeważnie cierpiące na choroby przewlekłe). Szerzenie zachorowań było szybkie, a szczyt zachorowań na grypę w sezonie 2009/2010 w Polsce przypadł w listopadzie 2009, tj. o ponad 2 miesiące wcześniej niż szczyty zachorowań na grypę w latach poprzedzających. Szczyt zachorowań nastąpił w okresie 23–30 listopada 2009 – liczba zachorowań wyniosła 133 970 przy średniej dziennej zapadalności 43,91/100 000 mieszkańców"? https://pl.wikipedia.org/wiki/...–2010. Przecież przy tch liczbach ten cały koronawirus to jest jakiś pikuś, a Kopacz miała na to odpowiedź "jest grypa, to musza być ofiary". A teraz proszę bardzo, może być "prokurator" 😂

Obrazek użytkownika Andy51

24-03-2020 [14:35] - Andy51 | Link:

Dziękuje za uściślenie danych o świńskiej grypie,  w latach 2009/2010 za rządów PO-PSL.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-03-2020 [15:17] - Pani Anna | Link:

Do usług, siedzę w domu uziemiona niestety "tylko" zwykła sezonową grypą, to mam dużo czasu.

Obrazek użytkownika Andy51

24-03-2020 [15:37] - Andy51 | Link:

Proszę bardzo. :-)

Obrazek użytkownika tricolour

24-03-2020 [15:27] - tricolour | Link:

@Anna

To, co Pani napisała, to taka prymitywna manipulacja, że stawia ona Pani wyższe wykształcenie prawnicze w rzędzie śmieszności.

Porównuje Pani całkowite liczby dawnej zarazy z epidemią, która trwa ledwo trzy tygodnie. Dziesięć dni temu we Wrocławiu mieliśmy trzech zakażonych, dziś jest ponad setka. W Pani Bundesrepublik - jak Pani pisała - był luzik, ludzie se chadzali i trzymali się za rączki, a dziś Merkel w kwarantannie jak małpa, ludzie zakażają się setkami codziennie, a jedna setka już u świętego Piotra. Dalej chodzicie stadami ze śmiechem na ustach? Hahaha...

Więc jeśli chce tu Pani jeszcze czymś błysnąć, to raczej cierpliwością. Proszę poczekać, aż się zakończy koronaepidemia i wtedy nas Pani uraczy liczbami. Na razie może Pani uczciwie napisać (czego Pani oczywiście nie zrobi) jakie to szczepionki zakupił nasz rząd do leczenia chorych na koronawirusa.  Aaaa - nie ma, to nie zakupił. No to poczekajmy aż się pojawią i zobaczymy, po jakim czasie dotrą do naszych szpitali... zsumujemy chorych, zmarłych i pogadamy.

PS. Poza tym życzę zdrowia, bo grypa czterotygodniowa, to normalne nie jest.

Obrazek użytkownika Pani Anna

24-03-2020 [16:01] - Pani Anna | Link:

@tricolour
Szanowny Panie Tricolorze, a kto powiedział, że świńska grypa to "dawna zaraza"? 17 przypadków zachorowań na świńską grypę - tyle w od początku roku do końca lutego zanotowano tylko w Rzeszowie! To, że przestano świńska grypę uważać za epidemię, nie znaczy, że ludzie na nia nie chorują i nie umieraja.
Dla Pana wszystko, co zaprzecza panskim teoriom jest "prymitywna manipulacją" to dla nas tutaj nic nowego i raczej niczym Pan tu już nie błyśnie, ani nie zaskoczy, zwłaszcza, że pańską "mocną stroną" o ile to można to tak nazwac są tylko osobiste przytyki, od których szczerze mówiąc w kontaktach międzyludzkich odwykłam już od czasów przedszkola. No, ale u Pana to wciąż ten etap, co udowadnia Pan każdym swoim "komentarzem" pożal się Boże.
Prosze sobie schować też do kieszeni swoją fałszywą troske o moje zdrowie, a Pan jest chyba ostatnią osoba na świecie, która może nam tu mówić co jest normalne, a co nie. Nawiasem mówiąc już od kilku lat ludzie coraz dłużej chorują i ciężej przechodzą "zwykła" grypę - powie to Panu każdy lekarz.

Obrazek użytkownika tricolour

24-03-2020 [16:37] - tricolour | Link:

@Anna

Bardzo dziękuję za wymijający wpis, już niczym merytorycznym nie odnoszący się do poprzedniego, co dowodzi mojej tezy o jego - poprzedniku - "inteligencji inaczej". Prymitywna manipulacja - powtarzam - to zestawienie wyników z początku jednego z wynikami całościowymi drugiego i wyciągnięcie wniosku, że pierwsze to pikuś.

Pożyjemy, zobaczymy jakie to pikusie nam los gotuje... Minister Szumowski nie jest taki szarmancki w określeniach...

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-03-2020 [12:38] - Marek1taki | Link:

"Zaniechania" Platformy nie spowodowały paraliżu państwa. Dzięki temu wielu ludzi przeżyło. Paraliż też niesie ofiary tylko nie są diagnozowane testami PCR.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

24-03-2020 [13:21] - Roz Sądek | Link:

Lekkie OT, ile może kosztować taka maszynka?
https://youtu.be/qRGGJUUjv3Q
Czy nas - jako kraj na nie stać i czy Chinczyki nam toto zechcą sprzedać, skoro bijemy w nich jak w bęben???
Pytam Pana, bo widzę, że jest Pan oblatany.

 

Obrazek użytkownika Andy51

24-03-2020 [14:37] - Andy51 | Link:

Ten Marek1taki mądrzejszy od posła Szczerby lub " Kąpielowego", wie wszystko na każdy temat, stąd Twoje pytanie zasadne.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-03-2020 [15:39] - Marek1taki | Link:

Ty Andy wszystko w kategoriach głupi/mądry, chory/zdrowy. Sam piszesz o szamanach a jak się ma wg ciebie taka kwestia klimatyzmu i guseł CO2. Czy nie jest to darcie kaski bo kapłani pokazują zaćmienie słońca? Nie wydaje ci się, że władzuchna ma nas za chorych i idiotów?
Tak z serca ci jeszcze napiszę, nim dalej będę ci grał na nerwach, że z faktu, że PiS lepszy od PO nie wynika, że dość dobry. Za to lepiej realizuje to w czym PO nie dało rady nam przyłożyć. Płodozmian taki.

Obrazek użytkownika Andy51

24-03-2020 [16:18] - Andy51 | Link:

Szamanką guseł i klimatyzmu CO2 jest dziecko nijaka Greta, którą " wykorzystują" Sorosy i jemu podobni.

Obrazek użytkownika Marek1taki

24-03-2020 [16:25] - Marek1taki | Link:

A jak na to reaguje władza? Uznała gusła i składa ofiary.

Obrazek użytkownika tricolour

24-03-2020 [15:37] - tricolour | Link:

Obrazek użytkownika sake3

24-03-2020 [21:40] - sake3 | Link:

Pozostaje tym ,,wspaniałym''wymienionym kandydatom zwrócic się do polskich szamanek.Panie Środa,Nurowska,Gretkowska już nieraz się chwaliły że uprawiają voodoo wbijając szpilki w postacie znienawidzonych przez siebie polityków.Zawsze po efekcie mozna winę zwalić na wirus.

Obrazek użytkownika Andy51

25-03-2020 [08:18] - Andy51 | Link:

Patrz o tym nie pomyślałem, takie pokłady inteligencji i wszechwiedzy u tych pań, które wymieniłeś, mogą zostać niewykorzystane.