Dał nam przykład prof. Grodzki jak prowadzić szpitale

 
Parafrazując słowa polskiego hymnu „ dał nam przykład Bonaparte jak zwyciężać mamy”, prof. Grodzki dał nam przykład jak prowadzić szpitale mamy.

Pan prof. Grodzki czecia osoba w państwie, ten , który podał szczecińskiego redaktora  do sądu za sprawą mecenasa Duboisa o próbę usuwania przemocą konstytucyjnego organu którą jak wspomniałem jest czecia osoba w państwie, a de facto jest to próba zamknięcia ust dziennikarzowi za cykl artykułów o prawdopodobnym braniu łapówek od pacjentów , w tym o zgrozo umierających.

W państwie polskim lekarze pełnili ważne funkcje w tym, pani Kopacz, min. zdrowia, marszałek sejmu i premier RP, która w Smoleńsku ręka w rękę z rosyjskimi patomorfologami brała udział w sekcjach, w taki sposób, że po otwarciu trumien okazało się, ze oprócz śmieci są szczątki innych osób.

Oprócz tego, ta sama  pani Kopacz zarzekała się, że na miejscu katastrofy ziemia była przekopywana na metr w głąb w poszukiwaniu szczątków ofiar.

Pan Arłukowicz obecnie europoseł, a min zdrowia w rządzie Kopacz zasłynął tym, że zamykał szpitale rozmowa z posłem Sową „ masz  szpitale co druga ulica, zamknij k…a dwa i przyjdź po 200 baniek ” , ale również z tego, że jak mówił czasami się tak zdarza, że nie ma leków onkologicznych, itd.

W opinii wielu nie tylko lekarzy, był to najgorszy min. zdrowia w III RP, a teraz chce uchodzić za eksperta w onkologii i ochronie zdrowia.

No i wreszcie „ gwiazda”  prof. Grodzki, który jak wszystko na to wskazuje, wg. zeznań 12 osób, brał łapówki od pacjentów za wykonanie  operacji ratujących życie.

Ten najprawdopodobniej łapownik, był dyrektorem szpitala przez 16 lat i oprócz tego, że się wzbogacił, doprowadził szpital do gigantycznego zadłużenia z ca. 1 mln długu, jak obejmował szpital, do ca. 30 mln zł długu, jak skończył dyrektorowanie w szpitalu.

Taki pozbawiony skrupułów człowiek mimo tego, że jest lekarzem, chirurgiem i profesorem,  śmie coś mówić o onkologii? i naprawie tego systemu? 

Jest krzyk i wrzask , że szpitale się zadłużają, ale ponad 80% szpitali podlega samorządom, a stanowisko dyrektora jest nagrodą dla kolesi, dlatego często jest tak jak jest. U mnie w Trójmieście, szpitale są spółkami prawa handlowego, wg. którego nie liczy się pacjent i leczenie, tylko zysk.

Nawet WCO ( Wojewódzkie Centrum Onkologii) w Gdańsku jest spółką prawa handlowego, więc co? Dyrektor nie jest rozliczany z wyników leczenie, tylko z zysku jaki przynosi spółka.  

https://wpolityce.pl/polityka/483178-kontratak-grodzkiego-sklada-pozew-przeciwko-dziennikarzowi
https://niezalezna.pl/296841-doprowadzil-do-bankructwa-szpitala-teraz-ma-przewodzic-senatowi-taki-kandydat-opozycji
http://radioszczecin.pl/1,338480,grodzki-zrezygnuje-z-funkcji-dyrektora-szpitala-
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

21-02-2020 [22:09] - angela | Link:

Wielu ludzi mówiło,  co to za bezpłatna sluzba zdrowia , skoro i tak trzeba płacić. 
Zastanawiałam się, co oni mówią?,  dlaczego?
Pewnie, dlatego, ze życie obchodziło się z nami dosyć łagodnie,  i nikt ciężko nie chorował, dlatego nie natrafił na jakiegoś pana kopertę. 
Przypominam sobie strajk sluzby zdrowia o podwyzki.Przeciez  przy takich stawkach "po boku," to Ci ludzie mają gigantyczne dochody.
Na pewno nie na wszystkich oddziałach, ale z wywalczonych podwyżek skorzystają i ci zasobni.

Obrazek użytkownika Andy51

22-02-2020 [08:19] - Andy51 | Link:

Jest takie powiedzenie : pokaż lekarzu co masz w garażu. Warto by co niektórym lekarzom posprawdzać majątki i porównać je do ich majątków i dopiero wyszło by "szydło z worka".

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-02-2020 [17:03] - Marek1taki | Link:

Kariera Grodzkiego zarówno zawodowa, jak i polityczna jest związana z tym samym, z układem. Nie wynika z tego, że zmiana układu wyleczy służbę zdrowia. Nie sama. Póki nowy układ ma stare, arłukowiczowskie metody zarządzania, które uniemożliwiają decydowanie o zdrowiu i swoich pieniądzach pacjentom, to będą słynne gomułkowskie wypaczenia. Gołym okiem widać, że jest do opchnięcia leczenie onkologiczne. Lobbują obie skaczące sobie do gardeł zmiany.

Obrazek użytkownika angela

23-02-2020 [00:43] - angela | Link:

" Tacy sami, a ściana między nami",  chciałoby się zaśpiewać, a góra między nami.