W Brukseli 1:0 (do przerwy)

Dramatyczny szczyt UE zakończony został dużym sukcesem Polski. Opcja „opt-out” czyli uzyskania derogacji (wyjątku) od ostrych obostrzeń klimatycznych, które mają  być spełnione w najbliższych jedenastu latach oraz najbliższych trzech dekadach oznacza, że polska drużyna w czasie tego wyjazdowego meczu ugrała znacznie więcej niż olbrzymia większość ekspertów (także naszych) się spodziewała. Dziś ogłaszamy polską wiktorię, ale miejmy świadomość, że polityka międzynarodowa uczy, iż  nie ma takich ustaleń, których nie można by odwrócić. W związku z tym trzeba pilnować tego, co udało się uzyskać – cóż, symbolicznie w 38. rocznicę stanu wojennego. To mi przypomina, że  w 16. rocznicę wojny polsko-jaruzelskiej reprezentowałem Rzeczpospolitą na podobnym szczycie UE, tyle że w Luksemburgu, gdzie oficjalnie  zostaliśmy zaproszeni do negocjacji związanych z wejściem do Unii. 
Bardzo istotne jest to, że udało się naszym negocjatorom w Brukseli uzyskać trwałe (to się jeszcze okaże)zablokowanie przeniesienia głosowania na temat neutralności klimatycznej i transformacji energetycznej z Rady Europejskiej – gdzie obowiązuje jednomyślność, co jest wielką polską szansą ,bo mamy prawo weta- do Rady UE, gdzie obowiązuje większość kwalifikowana, co byłoby dla Polski więcej niż dużym wyzwaniem. 
Zatem w Brukseli zwycięstwo 1:0. Do przerwy… 

*komentarz ukazał się w „Gazecie Polskiej Codziennie”  

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

17-12-2019 [14:51] - NASZ_HENRY | Link:

Są trzy bezporne  fakty klimatyczne :
 - wpływ ludzi na klimat jest znikomy (mniej niż wybuch jednego wulkanu)
 - 90% gazów cieplarnianych to para wodna
 - wpływ Europy na emisję CO2 jest na poziomie 10% wszystkich krajów
Wnioski:
Objazdowy Cyrk Klimatyczny służy wyłącznie Grecie i lichwiarzom którzy pociągają za sznurki tej pacynki☺

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-12-2019 [23:11] - Marek1taki | Link:

Udziałem w negocjacjach dotyczących wejścia do Unii to bym się nie chwalił. Zwłaszcza tym "zaproszeni zostaliśmy".
Negocjowanie prawdy z kłamcą i oszustem w sprawie herezji klimatycznej to współudział. Ograniczanie CO2 z powodu rzekomej szkodliwości to lipa jakich mało. W dodatku w skali jednego kontynentu to druga obraza intelektu Polaków.
Klimatyzm to idea godna czasów stalinowskich. Widać po tym, obok terroru migracyjnego i LGBT, jak marksizm w unii się zaostrza.