Jutrzejsze expose w blasku łuny niby-Armageddonu

  Jutro Premier ma wygłosić expose...

  Jaki jest rząd - każdy widzi, a o tym czym się zajmie - no to właśnie dowiadujemy się coraz to nowych rzeczy, wypatrując nacierającej nieuchronnie przyszłości. Dziś np. okazało się, że p. Sasin (który obejmuje tekę ministra od zarządzania spółkami Skarbu Państwa) chyba rzeczywiście nie wie ile wynosi w tej chwili składka ZUS od wynagrodzenia, bo w ramach obrony zniesienia tzw. "30-tokrotności" stwierdził (cytuję za dzisiejszą "Rzeczpospolitą", podobno wypowiedź z wywiadu dla RMF FM), że: "...proponowane zmiany odczułoby "mniej więcej" 300 tys. pracujących. - Tak naprawdę tę zmianę, w takiej wysokości już bardziej poważnej - 900 zł, mniej więcej, rocznie - to ci, którzy powyżej 20 tys. zł zarabiają - oświadczył oceniając, że jest to "rzeczywiście bardzo, bardzo niewiele osób"..." - naprawdę mam szczerą nadzieję że RMF FM coś schrzaniło z montażem a "Rzepa" z cytatem, no bo inaczej...

     No bo inaczej to trzeba się zastanowić, czy wśród osób które mają taką możliwość znajdzie się taki odważny, który by uświadomił główne osoby z PiS, że ZUS zwiększony o 900 złotych rocznie (czyli 75 złotych miesięcznie), to dotyczy podwyżki kwoty oZUSowanej gdzieś-tak o 200 złotych miesięcznie, a skoro p. Sasin mówi o wynagrodzeniu na poziomie 20 tys. miesięcznie, zaś obecna granica oZUSowania wynosi 14 tysięcy też miesięcznie, to oZUSowaniu podlegać będzie różnica 6 tysięcy miesięcznie i ZUS wzrośnie łącznie o gdzieś-tak 4 tysiące MIESIĘCZNIE, czyli 50 tysięcy rocznie, a nie żadne 900 PLN.

    Ale zostawmy ten cały ZUS na boku, skoro jutrzejsze expose będzie miało znacznie lepszą oprawę w postaci orzeczenia TSUE, którego "totalsi" wyczekują jako kanie dżdżu, przestępując z nogi na nogę jak, nie przymierzając, w kolejce do WC na stacji benzynowej.

    Jak się wydaje, wspomniani "totalsi" wstrzymali oddech i zaciskają przeciwstawne kciuki na wszystkich kończynach posiadających takowe, licząc na to, że orzeczenie TSUE rozbłyśnie nad naszym krajem jak wybuch atomowy, zaś podmuch powagi z europejskich kauzyperdów powali na kolana znienawidzony PiS i w związku z tym takie orzeczenia jak dzisiejsze, uniewinniające Najsztuba, będą dla wybranych znowu standardem a nie nagłaśnianym medialnie wybrykiem.

   No ale cóż może orzec TSUE? Po czerwcowej wypowiedzi jego rzecznika oraz obecnej, nieco zmienionej sytuacji w Komisji Europejskiej i po ostatnich polskich wyborach, będą pewnie chcieli po staremu zrobić "totalsom" na rękę ale w taki sposób, żeby "i rubelka zarobić i cnoty nie stracić".

   Możemy się więc spodziewać tego, że TSUE w swej zbiorowej mądrości orzeknie, iż uchwały KRS podjęte w nieprawidłowym składzie nie mają mocy prawnej i w związku z tym, gdyby miała miejsce taka sytuacja, wnioski o nominacje sędziowskie kierowane do Prezydent nie byłyby ważne, ale (i tu dwa warianty): wariant 1, że o zgodności z polską Konstytucją przepisów o powołaniu członków KRS decyduje w Polsce Trybunał Konstytucyjny i to do niego należy decyzja w tej sprawie, oraz wariant 2, że o poprawności aktu wyboru sędziów-członków KRS decyduje polski Sąd Najwyższy i do niego należy decyzja w tej sprawie.

   Raczej będzie wariant 2, no bo w naszym Sądzie Najwyższym „Chińczycy trzymają się mocno”, ale niech się „totalsi” z takiego rozwoju sytuacji nie cieszą jak indyk ze Święta Dziękczynienia, bo nikomu w TSUE po prostu nie przychodzi do głowy, że stwierdzając o nieważności hipotetycznych uchwał KRS podjętych przez ewentualnie nieprawidłowy jej skład, bynajmniej nie dają p. Gersdorf „carte blanche” na rozprawienie się ze znienawidzonym przez „totalsów” p. Ziobrą i „wrażym” KRSem, ale wywalają całe polskie sądownictwo w powietrze, pozbawiając przy okazji za jednym zamachem m.in. wspomnianą p. Gersdorf zarówno immunitetu jak i apanaży, o tłustej emeryturze nie wspominając.

Szczegóły można sobie przeczytać w artykule z sierpnia 2018 r., a o dalszym rozwoju wypadków poinformuje nas nadciągający nieubłaganie dzień jutrzejszy.
 
Dobranoc Państwu... 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

18-11-2019 [20:37] - Jabe | Link:

Gry i zabawy (dla) ludu polskiego, jak zwykle.

Zresztą mała Grecia na zaproszenie rządu przyjeżdża, więc nastanie zgoda (klimatyczna).

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-11-2019 [22:17] - Marek1taki | Link:

Zaproszona przez przyszłego ministra. Prywatnie? Czy a konto ministrowania?
Czepiam się o szczegół niegodny uwagi ale skoro uwadze uchodzi meritum bzdury klimatycznej to czemu nie?

Obrazek użytkownika Jabe

20-11-2019 [22:06] - Jabe | Link:

Niestety nie wiem, ale skoro konferencja w Katowicach raczej jest rządowa, przypuszczam, że oficjalnie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-11-2019 [22:59] - Marek1taki | Link:

Czepiam się. Nim został ministrem był podsekretarzem stanu w min.Ochrony Środowiska, mógł zapraszać w imieniu rządu.
Okazuje się, że jest jednym z torujących drogę ekokariery Grety Thunberg. Sam się zdemaskował:
"Pytany o Gretę Thunberg i młodzieżowe demonstracje klimatyczne, minister ds. klimatu przypomniał, że "ona swoją podróż zaczynała na COP24 w Katowicach".
- Ja ją tam zaprosiłem. Mówiła wtedy, że niezbędne jest podjęcie natychmiastowych działań - powiedział. Młodzi mają zawsze pewien przywilej takiego przekazu, który może z naszej perspektywy wyglądać jako uproszczony albo nawet irytować, nie mniej jednak sama obecność młodych jest ważna - podkreślił."
Tak się robi karierę ministerialną w Polsce kolaborując z międzynarodówką ekomarksizmu.
https://www.money.pl/gospodark...

Obrazek użytkownika maxilampus

20-11-2019 [23:53] - maxilampus | Link:

Pozostaje wiec ,postawic sobie pytanie,,Czy dziala z wlasnej inicjatywy i wlasnych przekonan ? czy to nowy kiwerunek ideologiczny I i nowo otwarty przyczolek polityczny PIS ?
Walka PIS  z Katolikami i " moherami' juz jest faktem...

Obrazek użytkownika Jabe

21-11-2019 [07:36] - Jabe | Link:

Nie wiedziałem, że to takie otwarcie postępowe towarzystwo.

Obrazek użytkownika Marek1taki

18-11-2019 [22:30] - Marek1taki | Link:

UE świruje, TSUE świruje, a PiS robi dobrą minę do złej gry. W nowym rządzie specjaliści od min prounijnych - nie muszą się nadwyrężać.
Kiedyś uczeni wywiodą, że minister bo od min.

Obrazek użytkownika maxilampus

19-11-2019 [15:00] - maxilampus | Link:

No i po "expose"..zycie i Polska rzeczywistosc od 1945 dalej sie toczy tymi samymi torami..
Wytyczne na nastepne 4 lata  przygotowane przez Geniusza i Stratega we wlasnej osobie ,zawaraja sie  jego slowam w jednym ,krotkim zdaniu...cytuje :"Wszystko jest możliwe, tylko potrzeba patriotyzmu, nie partykularyzmu"...:Tak,tak.."wszystko jest mozliwe"....smieszne ,ze az straszne..i my tego pajaca utrzymywalismy przy zyciu na politycznej kroplowce przez tyle lat..nie wybacze tego sobie..tak jak z Walesa..

Obrazek użytkownika maxilampus

19-11-2019 [18:55] - maxilampus | Link:

Zlotousty z UW  i Gowin z PO zmusili Porabanych i Spasionych do wycofania sie z kolejnej obietnicy wyborczej...wyrzucili do kosza wlasny projekt zwiazany z oplatami ZUS..jak obiecywal klasyk dzisiaj : .."wszystko jest mozliwe"..a wy Durnie uwierzytelniliscie Ich na kolejne 4 lata.
 

Obrazek użytkownika maxilampus

19-11-2019 [20:38] - maxilampus | Link:

Zapowiadene sa podwyzki cen za energie elekryczna i paliwa...Prad od 30% do 40 % w gore
Benzyna 95 bedzie mnie kosztowac cirka 6 zlp plus za 1 liter..
Inflacja sprawi ,ze za 1l mleka w Kauflandzie bedziemy placic od 3.50 zlp..
No ale cieplej wody w kranie nie zabraknie !! Co prawda bedzie duzo drozsza  ale jak komus sie nie podoba to zawsze moze uzywac zimnej..to bardzo dobre dla Zdrowia..
Bedziecie mieli okazje pokazac i przecwiczyc swoj Patriotyzm ! Smierc indywidualnym i partykularnym potrzebom !!
Program Parti ,Programem Narodu..

Obrazek użytkownika Czesław2

19-11-2019 [20:56] - Czesław2 | Link:

https://www.wykop.pl/link/5221...
Jeśli tak zrobią, mają jeden głos mniej. Są granice robienia wody z mózgu w Kodeksie Drogowym.

Obrazek użytkownika Marek1taki

20-11-2019 [21:17] - Marek1taki | Link:

Zrobi to. To zgodne ze "zrównoważonym rozwojem" bo to konfliktuje ludzi.
Daje "coś" -  rzekomo słabszym rzekome przywileje wobec rzekomo silniejszych, ale daje.
Powoduje korki zatem wzrasta  zanieczyszczenie środowiska. Można więc będzie wskazywać, że auta spalinowe są do likwidacji -  tym łatwiejszej, że z jazdy autem zrobi się katorgę. Ogranicza możliwości transportu więc i gospodarki.
Skąd zwątpienie w cele premiera?

Obrazek użytkownika maxilampus

21-11-2019 [00:04] - maxilampus | Link:

Mnie zaniepokoila czesc mowiaca o pokrywaniu kosztow wypadku przez "sprawce"..
To jest niebezpieczne i to jest glownym celem zmiany przepisow..Zebry i piesi to zaslona dymna.dla niezorientowanych idazenie do  konfrontacje miedzy pieszymi i posiadaczami pojazdow....Arbitralne ustanawianie przez "sady" "sprawstwa" i free ride dla Korporacji Ubezpieczeniowych..
Nie mam watpliwoasci ,ze to one stoja za tym pomyslem.."Mrowka"to pacynka w rekach Goldman Sachs..Pierwsze jego posunieciem bylo sprowadzenie tych kryminalistow do Polski..Robi sie goraco...

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-11-2019 [22:05] - Marek1taki | Link:

Dziwię się - mimo wszystko - ludziom. Mimo twardego prania mózgu się dziwię, że tak im odpowiada bycie proletariatem zastępczym. Prawdopodobnie nie znam się na ludziach w przeciwieństwie do lewicy, która gra na wszelkich odmianach ludzkich ułomności.
Zapowiedzi władzy muszą mieć długie przygotowanie propagandowe skoro wśród pieszych (przynajmniej w Krakowie) jest tylu praktykujących wyznawców wymuszania pierwszeństwa na pojazdach, a wśród kierowców nadal są normalne odruchy i nie chcą mieć kogokolwiek na sumieniu. To jest sprzężenie zwrotne, którego władza nie przerywa tylko sankcjonuje.