Co zrobił RKW. Rozmnożeni przed I turą

List do współpracowników Ruchu Kontroli Wyborów z opisem dzialań oraz Raport o cudownym rozmnożeniu wyborców wiosną 2015. 
Drodzy wolontariusze i koordynatorzy RKW!

Dziękujemy Wam za wspaniałą pracę przy pilnowaniu wyborów i przesyłaniu wyników w I turze.
Informujemy, że  z powodzeniem zrealizowaliśmy wszystkie  nasze ambitne założenia:
- zorganizowaliśmy struktury RKW  - lokalne w Polsce oraz polonijne,  na każdym poziomie, do funkcji męża zaufania przy PKW włącznie;  Państwa zaangażowanie i skuteczność działania zabezpieczyła wyborców przed  fałszerstwem -  ułamek głosów nieważnych niższy niż 1% jest tego najlepszym dowodem;
- system siepoliczymy.pl zadziałał bez zarzutu, absorbował wyniki i sumował je; jest całkowicie bezpieczny, co zostało potwierdzone.  Nieco spowalniała go fala wprowadzanych danych, postaramy się to naprawić. Zebrane przez nas wyniki są zbliżone do tych, które podało PKW . Ze względu na II turę wyborów nie możemy upublicznić pozyskanych  danych, gdyż wiązałoby się to z ujawnieniem skali naszego działania, a tego w żadnym razie nie wolno nam uczynić!
 - przez 4 dni działało Centrum Interwencyjne RKW,  przyjęliśmy ok. 2 tysięcy zgłoszeń i pytań drogą telefoniczną, udzieliliśmy setek odpowiedzi i porad prawnych drogą mejlową; na podstawie  setek zgłaszanych nieprawidłowości w najbliższym czasie skierowany zostanie do PKW osobny raport.  Cząstkowo informowaliśmy PKW o naszych zastrzeżeniach w czasie konferencji prasowych  w dniu wyborów oraz droga mejlową;
- przyjęliśmy i umieściliśmy w komisjach na terenie Mazowsza, łódzkiego, Śląska i Małopolski  ok. 60 obserwatorów i dziennikarzy zagranicznych; sformułowali oni osobny raport dostępny pod linkiem:
http://solidarni2010.pl/30938-...
- złożyliśmy kilkadziesiąt zapytań i interpelacji do PKW oraz w formie otwartych petycji, co zaowocowało istotnymi decyzjami PKW uwzględniającymi nasze postulaty, jak zalecenie  publikacji  skanów protokołów na stronach Okręgowych Komisji Wyborczych:
- zorganizowaliśmy wieczór wyborczy w partnerstwie z TV Trwam, TV Republika, radiem Wnet i niepoprawneradio.pl, przełamując monopol mainstreamowych mediów i uniemożliwiając   manipulację  tzw. wstępnymi wynikami podczas wieczorów wyborczych.
Wszystkie podjęte działania będą kontynuowane w II turze wyborów. Musimy się w niej skoncentrować na „białych plamach” na mapie Polski oraz komisjach szczególnie zagrożonych fałszerstwami tam, gdzie jeszcze nie ma naszych struktur. W najbliższym czasie opublikujemy listę komisji obwodowych najwyższego ryzyka opracowaną przez  naukowców współpracujących z RKW.
Apelujcie Państwo o masowe przystępowanie do RKW!
Nadal potrzebujemy tysięcy wolontariuszy, by uszczelnić system kontroli wyborów aż do całkowitego zwycięstwa demokracji w Polsce!
W imieniu grupy Sygnatariuszy-Założycieli RKW
Hanna Dobrowolska – Kongres Mediów Niezależnych
Ewa Stankiewicz – Solidarni2010
Józef Orzeł  - Klub Ronina ........................................................................Warszawa 13 maja 2015

Raport o rozmnożeniu wyborców przed I turą

Rozmnożeni wyborcy
Przed wyborami prezydenckimi  w dniu 10 maja 2015 r. nastąpiła eksplozja liczby wyborców. W nieco ponad miesiąc przybyło ich w Polsce około 200 tys.
Liczba uprawnionych do głosowania, podana przez Państwową Komisję Wyborczą  na dzień  8 maja 2015 r. wyniosła 30 768 394 osób. To samo źródło podało, że dzień 31 marca 2015 r. prawo do głosowania posiadało 30 511 135 osób. Oznacza to, że w nieco ponad miesiąc przybyło  257 259 osób. Podana przez PKW,  w dniu 11 maja 2015 r. liczba  30 688 570 uprawnionych do głosowania pozostaje nadal zadziwiająco wysoka wobec stanu z marca 2015 r. - 177 435 osób, co stanowi 1,2 % wszystkich głosujących.
Czy w sezonie wyborczym wiosna/jesień 2015 r. mamy nowe trendy – „warszawskie mnożenie wyborców”? Warto przypomnieć, że moda na „wałbrzyskie wynoszenie kart” już odeszła do lamusa, a „mazowieckie mnożenie głosów nieważnych” stało się zbyt powszechne. Mnożenie wyborców wystąpiło w Zachodniej i Północnej Polsce oraz w województwie małopolskim.
Porównanie danych historycznych wskazuje na systematyczny spadek liczby wyborców uprawnionych do głosowania, co odpowiada trendom demograficznym  w Polsce. Systematyczny i powolny spadek liczby uprawnionych do głosowania utrzymywał się do końca marca 2015 r. Gwałtowne odwrócenie tej tendencji  na początku maja 2015 r. trudno wytłumaczyć w sposób racjonalny. 
Rozkład terytorialny dziwnego zjawiska też nie jest jednolity i równomierny.  Wzrost liczby wyborców od niespełna tysiąca do ponad 3 tys. nastąpił w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim – gdzie Prezydent Bronisław Komorowski uzyskał przewagę. Spośród województw sprzyjających Posłowi Andrzejowi Dudzie należy wskazać małopolskie, gdzie wystąpił wzrost o niespełna 5 tys.
Największym  fenomenem jest województwo mazowieckie, gdzie w ciągu miesiąca przybyło 212 830 osób uprawnionych do głosowania. Warto jednak zaznaczyć specyficzny podział na Warszawę popierającą Prezydenta Komorowskiego ( 2,4 mln głosujących) oraz resztę województwa popierającą Posła Dudę (2 mln głosujących).
Liczbę uprawnionych do głosowania zmienia liczba osób zmarłych (zmniejszenie) oraz liczba osób, które uzyskały pełnoletność (zwiększenie). Liczby osób uprawnionych nie zmienia, ani sposób głosowania (osobiście, korespondencyjnie, przez pełnomocnika), ani miejsce głosowania (w kraju lub zagranicą).
Krystyna Łazor
Ruch Kontroli Wyborów
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika anka1958

13-05-2015 [21:25] - anka1958 | Link:

Głosowanie korespondencyjne to jedno wielkie oszustwo,nie ma możliwości weryfikacji czy wyborca odesłał pakiet, czy konsulat wysłał tak pózno,że nie było mozliwości odesłania przed 10 maja czy też w końcu zostały prześwietlone i te nie po mysli rządzących " nie odesłano"? Na 42814 zgłoszeń wróciło 35053,może się mylę i rzeczywiście te 7 tys, nie odesłało,a jak odesłało?

Obrazek użytkownika cryo

13-05-2015 [21:57] - cryo | Link:

A okiem 'dogmatyka'...

http://bezdekretu.blogspot.com...

Obrazek użytkownika HenrykHenry

13-05-2015 [22:34] - HenrykHenry | Link:

Pani Tereso to nie koniec - to teraz bedzie najwazniejsze. Zadac pytanie nalezy czy teraz jestescie tak wspaniale gotowi jak Pani pisze. Mysle ze tak . Wierze ze ludzie , zwykli obywatele juz nie pozwola na zadne kanty. Gratuluje Pani i wszystkim zaangazowanym w RKW , jednoczesnie bardzo dziekuje bo wyobrazam sobie ile musieliscie wysilku i pracy wlozyc w to wszystko.
Jeszcze raz bardzo dziekuje Pani i calemu Ruchowi. Zycze wszystkim Polakom by wybory przebiegly prawidlowo , uczciwie w drugiej turze.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Sir Winston

13-05-2015 [23:42] - Sir Winston | Link:

II tura to walka o wszystko. Nie wolno dać się ponieść euforii, na razie NICZEGO nie wygraliśmy. Matrix się przygotowuje.

Pozdrawiam
PS. Pełen uznania dla Antysystemu!

Obrazek użytkownika HenrykHenry

14-05-2015 [08:21] - HenrykHenry | Link:

Ja jeszcze raz - poprzedni komentarz nie ukazal sie - nie wiem dlaczego ?.

Pani Tereso ogromnie dziekuje Pani,wszystkim czlonkom i wolontariuszom RKW.
Mam swiadomosc jak ogromna prace wlozyliscie by glosowanie w pierwszej turze przebieglo przyzwoicie.Mysle ze to sie udalo.
Jeszcze raz dziekuje.

Obrazek użytkownika JacBiel

14-05-2015 [11:25] - JacBiel | Link:

O czym Pani mówi? to jakaś nowa forma propagandy sukcesu?
Dzisiaj czwartek, a wyniki zliczone z 9000 na 27508 komisji.
Wydajnosc 35%, a Pani pisze: wszystkie cele osiągnięte.
To co w końcu było celem RKW? bo nie rozumiem...

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

17-05-2015 [18:13] - Teresa Bochwic | Link:

O czym Pan mówi? Cytuję list i cudzy tekst. Czy Pan kiedyś pracował społecznie? Czy Pan wie, że ludzie z RKW pracują, mają rodziny itd., a środki są minimalne?

Obrazek użytkownika gość z drogi

21-05-2015 [17:58] - gość z drogi | Link:

wielki szacunek dla Ludzi,którzy poświęcają swój czas w Tak bardzo ważnej dlaPolski sprawie,znam ten ból...bo i ja kiedyś byłam takim społecznikiem,dzisiaj niestety zdrowie nie pozwala już ...a więc trzymajcie Drogie Polki i Polacy ...