ZAMIESZANIE z HELIKOPTERAMI TO MOJA WINA. Przepraszam...

W lutym 2013 dotarła do mnie informacja o zamiarach rządu Platformy Obywatelskiej, zakupu 70 śmigłowców za ponad 8 miliardów złotych. Napisałem wtedy szyderczy tekst, masakrując w nim ten pomysł, link zamieszczam poniżej...

Ktoś musiał to z najwyższych kręgów partyjno- rządowych  przeczytać. Nastąpiły zmiany w planach. Zrezygnowano z zakupu  6 helikopterów przystosowanych do zwalczania okrętów podwodnych (najdroższych). Zmniejszono liczbę ogólną zakupu z 70 do 50 maszyn, jednocześnie przeznaczając na ten zakup o 5 miliardów złotych więcej.
Wiem, to moja wina...
Przepraszam Naród Polski...
Przepraszam Naród Polski. Przepraszam, wiem że nie powinienem się nabijać z wybranego przez ten Naród Polski rządu. To moja wina że rząd przez was wybrany kupi wam o 20 helikopterów mniej a zapłacicie za to 5 miliardów złotych więcej.

Przepraszam Cię Narodzie niewolników...

Grzegorz Jarzębski.

Mam facebooka. Znaleźć mnie można a nawet zaprzyjaznić*  tu :
http://www.facebook.com/grzego...

Zamiast linka zamieszczam cały tekst z 21 lutego 2013 roku.

Helikoptery Tuska.

 W marcu 2012 Ministerstwo Obrony Narodowej ogłosiło przetarg na zakup 26 śmigłowców dla Polskiego wojska. Mondre głowy wyliczyły że tyle nam potrzeba do obrony naszych granic i na tyle nas stać. Jednak po kilku miesiącach plany zakupu 26 śmigłowców upadły. Ustami ministra Obrony Narodowej rząd III RP poinformował nas że nie kupimy dla Polskiej Armii 26 helikopterów lecz kupimy 70 za ponad osiem miliardów złotych !!!  

Słuszną linię obrała nasza partia, pomyślałem i przystąpiłem do myślenia.

Z siedemdziesięciu zaplanowanych helikopterów aż 48  to maszyny wielozadaniowo- transportowe. Słuszny wybór pomyślałem, słuszną linię obrała nasza partia. Znając liczebność Polskiej Armii to w te czterdzieści osiem helikopterów zmieści się cała nasza Polska Armia . Będzie to najbardziej mobilna armia na świecie...

Kolejne 10 maszyn z zaplanowanego zakupu to śmigłowce poszukiwawczo- ratownicze. Słuszny wybór pomyślałem, słuszną linię obrała nasza partia. Nie wiem niestety co te wojskowe śmigłowce będą poszukiwać ani co ratować. Mam pewne przypuszczenia, mogę jednak się mylić...

Nastepne 6 przeznaczono do ratownictwa morskiego. Słuszny wybór pomyślałem, słuszną linię obrała nasza partia. Jak na Bałtyku sztorm i duże fale i statek ma problem, statek tonie, to Niemcy wysyłają jeden a czasem dwa helikoptery ratownicze, Duńczycy dwa a czasem tylko jeden a Szwedzi tylko jeden... To my wyślemy sześć ! 

No i ostatnie sześć śmigłowców. No właśnie, tu jest mały problem. Helikoptery te są przeznaczone do zwalczania okrętów podwodnych i jest z nimi, był mały problem. Problem ten polegał na tym że nawet najgłupszy debil w czasie konfliktu zbrojnego nie wyśle na Bałtyk okrętów podwodnych. Mogą oczywiście te śmigłowce pływać na naszych lotniskowcach ale okazało się niestety że nie posiadamy lotniskowców, nie posiadamy też i innych okrętów wojennych ktòre trzeba ochraniać przed okrętami podwodnymi na Bałtyku i innych morzach i oceanach Słuszny wybór pomyślałem jednak, słuszną linię obrała nasza partia. Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste! Trzy śmigłowce będą zwalczać okręty podwodne na jeziorach Mazurskich, jeden na tamie we Włocławku, jeden strzegł będzie Morskiego Oka a ostatni przed zdradzieckim atakiem podwodnym ze sztucznego zbiornika Szałe pod Kaliszem obroni pobliskie zakłady przepakowywania "Nestle" zwane kiedyś Winiarami!

Słuszną linię obrała nasza partia. Osiem miliardów złotych za siedemdziesiąt helikopterów wycieczkowych...

                 Grzegorz Jarzębski.

ps.Nasza partia ogłosiła że rozważy po roku 2018 zakup śmigłowców bojowych dla Wojska Polskiego.

Tego pomysłu naszej partii jednak nie popieram, bo po co naszej armii bojowe śmigłowce jak można kupić więcej transportowych...

OSTRZEŻENIE !!!

Tekst powyżej to nie żart, to dzieje się na naszych oczach !

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika angela

22-04-2015 [22:10] - angela | Link:

Wiemy, widzimy co dzieje się na naszych oczach.
Świdnik juz ruszył, A.Duda zareagowal, Solidarnośc tez sie rusza, myślę ze nie dopuszczą do tej zbrodni na państwie polskim.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

22-04-2015 [23:16] - ironiczny anglosas | Link:

Szkoda tej kasy. Za 13 miliardów można wyprodukowac masę dobrego sprzętu...

Obrazek użytkownika mada

22-04-2015 [22:19] - mada | Link:

Swoją część winy biorę na siebie, bo przeczytałem ten artykuł i się nie oburzyłem.

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

22-04-2015 [23:18] - ironiczny anglosas | Link:

Dzięki! Trudno samemu targać na barkach tak wielką odpowiedzialność. Ulżyło mi... :)

Obrazek użytkownika TKJ

22-04-2015 [22:47] - TKJ | Link:

Hańba Ci ! - Proroku :) A za karę wyprorokój numerki w lotto. To dużo trudniejsze zadanie niż 'prorokowanie" postępowania naszej wadzy kochanej jedynej najmilszej najmundrzejsiej naj..... naj..... naigrywam się z biednych ludzi co nie chcom a muszom rzondzić! Przepraszam ICH - bo muszę ale nie chcę!

Obrazek użytkownika ironiczny anglosas

22-04-2015 [23:20] - ironiczny anglosas | Link:

? To łatwizna. Wyprorokowałem numerki w totka już 5 lat temu. Mogę podać. Jeszcze nie padły w losowaniu...

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

23-04-2015 [09:37] - NASZ_HENRY | Link:

Caracale POwinny planowo zastąpić Pendolino jako zbyt wolne ;-)

Obrazek użytkownika Tomasz123

23-04-2015 [12:14] - Tomasz123 | Link:

Dobrze że nie obcieli liczby do 30 albo 10 bo pewnia zaplacilibyśmy jeszcze więcej z każdym zmniejszeniem liczby.

Obrazek użytkownika K.W.

23-04-2015 [13:06] - K.W. | Link:

"Kolejne 10 maszyn z zaplanowanego zakupu to śmigłowce poszukiwawczo- ratownicze. Słuszny wybór pomyślałem, słuszną linię obrała nasza partia. Nie wiem niestety co te wojskowe śmigłowce będą poszukiwać ani co ratować. Mam pewne przypuszczenia, mogę jednak się mylić..."

A jeśli nasze dzielne Siły Strojne zabłądzą na manewrach to kto ich odnajdzie w stumilowym lesie?

Obrazek użytkownika onion13

23-04-2015 [13:35] - onion13 | Link:

wybaczam, im nie