Wojciechowski jak lew

Przedstawiam fragmenty wywiadu ze mną, który ukazał się na portalu wpolityce.pl. Rozmowę - głównie o nowym polskim kandydacie na komisarza w Komisji Europejskiej - przeprowadził red. Tomasz Plaskota. 

Polski kandydat na komisarza UE Janusz Wojciechowski odbył już pierwszą rozmowę z przyszłą przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. 
Komisarz UE do spraw rolnictwa musi walczyć niczym lew o zwiększenie budżetu na CAP, czyli Common Agricultural Policy. W przyjętym przez Komisję Europejską projekcie budżetu na lata 2021-2027, pieniądze na rolnictwo są zmniejszone o 5 proc., a na dopłaty o 1 proc. 
Komisarz ds. rolnictwa musi walczyć nie tylko o dopłaty dla polskich rolników, ale dla wszystkich rolników. Pod względem formalno-prawnym reprezentuje całą Unię Europejską i całe rolnictwo. 
Kiedy niedawny przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani był komisarzem do spraw przemysłu, dziwnym trafem włoskie firmy były szczególnie uprzywilejowane przez Brukselę. Dobrze to zresztą świadczy o patriotyzmie Antonio Tajaniego. Jest oczywiste, że będziemy tego samego oczekiwać od Janusza Wojciechowskiego. Nie mieliśmy szans wyegzekwować tego od pani Elżbiety Bieńkowskiej. 
— twierdzi Czarnecki. 
Pani Ursula von der Leyen będzie chciała poznać Janusza Wojciechowskiego i porozmawiać z nim o tym, jak wyobraża sobie swoje zadania. Zapewne będzie to rozmowa po angielsku bez tłumacza. To też jest ważne 
— wskazuje Ryszard Czarnecki 
Zgłoszenie kandydatury Janusza Wojciechowskiego na komisarza rolnictwa nie oznacza, że jego wybór zostanie automatycznie zaakceptowany. Czarnecki liczy jednak, że Wojciechowski uzyska akceptację. 
Z moich informacji wynika, że Jean-Claude Juncker osobiście odrzucił czterech kandydatów na komisarzy Komisji Europejskiej. Każdy kraj ma jednego komisarza. Nie jest jednak powiedziane, że musi to być akurat kandydat zgłoszony za pierwszym razem . Ale jestem przekonany, że Janusz Wojciechowski uzyska akceptację 
 — mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl. 
Za kandydaturą Janusza Wojciechowskiego na unijnego komisarza rolnictwa przemawiają bardzo poważne atuty. Wywodzi się ze środowiska politycznego, które zawsze zajmowało się rolnictwem. Był wiceprzewodniczącym komisji Parlamentu Europejskiego przez dwie kadencje 
— wskazuje. 
  

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika maxilampus

30-08-2019 [11:35] - maxilampus | Link:

Przyjezdza ten Trumph z ruchem bezwizowym,,F35,stala baza woskowa do Polski czy nie przyjezdza ?

Obrazek użytkownika Marek1taki

30-08-2019 [13:01] - Marek1taki | Link:

Złapie kozak tatarzyna. Jak były niskie dopłaty do rolnictwa polskiego to trudno było się cieszyć skoro konkurencja w krajach starej unii dostawała większe. Za to mniejsze było uzależnienie rolników od tych dopłat i większa konkurencyjność. Teraz albo Polacy sami będą sobie winni jak nie wywalczą większych dopłat, albo wywalczą i rolnictwo zostanie zaorane.

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2019 [13:47] - Jabe | Link:

Wojciechowski? To ten z ZSL?

Obrazek użytkownika xena2012

30-08-2019 [22:13] - xena2012 | Link:

Cóż Pan tak udaje ,że nie jest mu znane nazwisko Janusza Wojciechowskiego? Średniego poziomu ironia.

Obrazek użytkownika Jabe

30-08-2019 [23:27] - Jabe | Link:

…bo przecież nie o przedstawiciela kasty sędziowskiej rodem z PRL-u.

Obrazek użytkownika xena2012

31-08-2019 [10:06] - xena2012 | Link:

A czy to jego wina,że jego praca przypadała na okres PRL-u? Miał nie pracować?

Obrazek użytkownika Jabe

31-08-2019 [10:10] - Jabe | Link:

Obniżyć mu pobory do minimum.

Obrazek użytkownika tricolour

31-08-2019 [11:46] - tricolour | Link:

@xena

A czy SBcja winna ze ich praca przypadła na okres PRL?

Mieli nie pracować?

Obrazek użytkownika kaliszanin

31-08-2019 [20:46] - kaliszanin | Link:

oni tylko przechodzili ... z pałkami a ci w kazamatach to inscenizacje robili ....