Strajk nauczycieli przyczyną samobójstw wśród uczniów.

Prezydent Gdańska, pani Dulkiewicz stwierdziła że wzrost prób samobójczych uczniów ostatnich klas szkoły podstawowej i gimnazjum to zasługa reformy przeprowadzanej przez PIS. Została za to ostro skrytykowana przez nurt bliski moim poglądom.  Jedno z najdelikatniejszych komentarzy na jej wypowiedz to : "nikczemnej wypowiedzi Dulkiewicz... " itd...
Ja w przeciwieństwie do ludzi mi bliskich, nie potępiam wypowiedzi prezydent Gdańska. Ja nawet chylę przed nią czoła. Niewielu jest już ludzi którzy potrafią otworzyć "puszkę Pandory"  a tej pani udało się otworzyć. Mam taką nadzieję.
Ok.     Do rzeczy. Jest duża możliwość że dziecko dzięki reformie wprowadzonej w oświacie przez PIS nie dostało się np. do liceum nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki o którym marzyło, bo przepełnienie. Ma możliwość nauki jedynie w liceum nr. 2 im. Mikołaja Kopernika. Jest to liceum  mniej popularne w tym mieście powiatowym. No i z tej przyczyny dziecko idzie do sklepu i kupuje solidny sznur. 2 metry.
Nie nabijajcie się. Jest taka możliwość !
Strajk nauczycieli pod koniec roku szkolnego. Wiele dzieciaków (a nawet dorosłych. sam mam podobnie) zostawia wszystko na ostatnią chwile. Poprawianie ocen, uzupełnienie wiedzy przed zbliżającymi się egzaminami itd. I nagle zostają pozbawieni tej możliwości. Strajk !
Sklerotykom przypomnę że podczas strajku padały deklaracje nauczycieli o "uwaleniu" jak największej liczby uczniów na koniec roku szkolnego. Ilu z tych "uwalonych" nie dostało się do liceum nr. 1 im. Tadeusza Kościuszki ?
Ilu z nich wybrało 2 metry sznura zamiast liceum nr. 2 ?

Grzegorz Jarzębski.

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

11-07-2019 [22:39] - xena2012 | Link:

Skoro już jesteśmy przy szkolnym problemie z punktu widzenia Dulkiewicz to może warto przyjrzec się działaniom Bodnara.Przy nauczycielskim strajku nie obchodził go los uczniów i ich prawa do edukacji które strajk brutalnie usilował przerwać.Teraz nagle prawa uczniów stały się wazne i warte obrony.Działania Bodnara mozna więc uznac za polityczne.Dziwi tylko teraz naddaktywność Dulkiewicz wypowiadającej się w każdej dziedzinie.Chyba namaszczenie tej głupiej baby o brzydkiej zacietej twarzy przez Tuska na prezydenta Polski spowodowały wymyślanie różnych bzdur.,byle bylo o nej glosno. 

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-07-2019 [00:43] - Pani Anna | Link:

Chyba będzie tych "samobójstw"  więcej, bo co ma zrobić córka pani, która dzisiaj rano zadzwoniła do pani Pasławskiej, że chciała być piekarzem, a dostała się na ślusarza?

Obrazek użytkownika Zunrin

12-07-2019 [16:09] - Zunrin | Link:

Ej, ale to jest tylko skutek cieplarnianego wychowywania. Jesteś wspaniała, genialna, doskonała. Każde słowo krytyki to hejt i mowa nienawiści. Masz na świadectwie czerwony pasek, dostaniesz się wszędzie. Taaa, tylko że ten pasek to od wchodzenia w d*** nauczycielom, robieniu zadań przez rodziców, promowaniu dziewczynek, itd. A w finalnej ocenie czerwony pasek, to tylko kilka punktów, bo liczą się wyniki testów. A tam czarno na białym widać, kto ma jaką wiedzę. Ojej, ktoś w ostatniej chwili się obudził, że chce do najlepszej szkoły w powiecie. Jak mi nie jest przykro. Bo nawet jak oceny podciągnie, to pewnie wyniki egzaminu najlepsze nie będą. Albo za późno będzie na bonusy za wolontariat. Trzeba wreszcie nauczyć się planować. Myśleć dalej niż tylko w perspektywie następnego weekendu.
I dać odpór temu nawracającemu kłamstwu wykształceniowemu. W dzisiejszych czasach jest tyle możliwości samodzielnego uczenia się, że pójście do trochę gorszej szkoły można zniwelować nauką na własną rękę.