Z ciekawostek wyborczych

Szanowni

Spośród różnych sondaży przedwyborczych, zdumiewającą trafnością w stosunku do exit-poll wykazał się internetowy sondaż Interii.

Przy czym w zasadzie wszystko jest cacy, bo dla takich ugrupować jak:
1. KE - Interia prognozowała 38,6%, zaś exit-poll 39,1% (różnica 0,5%)
2. "Wiosna" - Interia prognozowała 6,5%, zaś exit-poll 6,6% (różnica 0,1%)
3. "Kukiz'15" - Interia prognozowała 3,7%, zaś exit-poll 4,1% (różnica 0,4%)
4. Lewica razem - Interia prognozowała 0,9%, zaś exit-poll 1,3% (różnica 0,4%)
5. inne/niezdecydowani - w Interii 1,8%, zaś exit-poll 0,4% (różnica -1,4%)

Jak zsumować różnice poszczególnych ugrupowań (0,5% + 0,1% +0,4% +0,4%) to wychodzi 1,4%, czyli akurat tyle ile wynosi ujemna różnica na niezdecydowanych/innych, tak więc wszystko się zgadza jak ulał...

No, prawie wszystko.

Otóż dla dwóch (i tylko dwóch) ugrupowań różnica pomiędzy prognozą Interii a exit-poll jest olbrzymia, przy czym identyczna ale z odwróconym znakiem, a mianowicie:

6. PiS - Interia prognozowała 33,5%, zaś exit-poll 42,4% (różnica 8,9%)
7. "Konfederacja" - Interia prognozowała 15%, zaś exit-poll 6,1% (różnica -8,9%)

No to jestem ciekaw ostatecznych wyników...
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zygmunt Korus

27-05-2019 [00:09] - Zygmunt Korus | Link:

Dziś wyszło, że ok. 7,5 miliona wyborców byłoby chętnych sprzedać Polskę diabłu. Jest gorzej niż myślałem. Chociaż wynik, przy całkowitym przemilczaniu Konfederacji, cieszy. Zwłaszcza że w studio wyborczym TV wszyscy polityczni gracze mieli nazwy, tylko Konfederacja sam emblemat bez podpisu. I mnóstwo innych pominięć Narodowców. Róbta tak dalej, a na jesień będzie nowa partia z prawej jako języczek u wagi. Bo Kukiza, tak jak przewidywałem, już nie będzie.

Obrazek użytkownika Jabe

27-05-2019 [00:43] - Jabe | Link:

Co do pewnych spraw jest zgoda. Konfederaci tego nie przyjmują do wiadomości, dlatego słusznie są rugowani.

Obrazek użytkownika xena2012

27-05-2019 [08:42] - xena2012 | Link:

A tak naprawdę do kogo ma Pan pretensje? Po co Konfederacji start do Europarlamentu skoro są zwolennikami wyjścia Polski z UE?

Obrazek użytkownika Jabe

27-05-2019 [11:11] - Jabe | Link:

Europarlament jest tylko dla euroentuzjastów?

Obrazek użytkownika Jabe

27-05-2019 [00:39] - Jabe | Link:

Niezwykle wpływowi ludzie mają interes, by dobrze wypadła ta, lub inna formacja. Przypominam, że cuda nad urną w tym kraju są na porządku dziennym.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

27-05-2019 [08:21] - RinoCeronte | Link:

Tym razem "cudów" nie było. Pedofilia na jakiś czas idzie do lamusa.

Obrazek użytkownika paparazzi

27-05-2019 [03:14] - paparazzi | Link:

Najciekawsze ze partia reprezentowana przez zadeklarowanego pederastę / nazwy nie wymienię żeby nie reklamować/ pobiła Konfederacje. Idzie nowe Panie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-05-2019 [11:01] - Imć Waszeć | Link:

Najwyraźniej Kurski z innymi nastraszyli przygłupów, którzy doszli do przekonania, że jak nie zagłosują na jakiegoś Biedronia, to wróci Hitler ze Stalinem w osobie Korwina. Nie mówię już o cichym lansowaniu przez TVP. Wszelkie nieprzemyślane działania mają swoje złe konsekwencje, a konsekwencje działania słonia w składzie porcelany (nawet takiego metr pięćdziesiąt w kapeluszu chasydzkim) niechybnie przesłonią wszystkie inne problemy.

Obrazek użytkownika paparazzi

27-05-2019 [21:09] - paparazzi | Link:

Korwin rozbił prawdziwa prawice narodowa. I chyba o to chodziło.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-05-2019 [23:13] - Imć Waszeć | Link:

Tak też mówiłem. Czyli z punktu widzenia PIS atakowanie Korwina, to jakaś paranoja napadowo-skojarzeniowa, bo mógłby jeszcze nie wykonać swego kluczowego salta mortale w finale i wtedy kilka procent poszłoby się... kocić. Z tym, że to nie Korwin rozbił, bo on jest z tego znany i można było się na to przygotować i go otorbić. Rozbili to ci, którzy podjęli się roli rezonatorów Korwina wbrew logice, a ku uciesze fałszywych klakierów. Mam na myśli to, że brak wyborców Korwina (ostatnio około 7%) dałby niemal identyczny efekt, jak jego finałowy wyskok. Tarcia były tam widoczne już od zarania, że przypomnę tylko casus Bartyzela. Zresztą o Korwinie mądrze mówi wielu komentatorów nie będących tylko satyrykami, że - pozwolę tu sobie na szeroką parabolę -  powinien zrobić sobie odlew pomnika za życia, bo potem normalnie nie będzie go już to tak dziecinnie cieszyło i łechtało przerośniętego Ego. W skrócie Korwin mówi coś pod presją chwili, a potem się zapala w obronie każdej głupoty, którą wypowiedział, jakby to było twierdzenie matematyczne. Najczęściej "starannie" dobiera pod "tezę" przykłady i kontrprzykłady i wtedy wychodzi np., że na wyniki gospodarcze kluczowy wpływ ma aborcja i mózg kobiety, a na totolotka pedofilia wśród tramwajarzy. Nie grał Pan nigdy w karty w tzw. towarzystwie? Tam to dopiero można się nasłuchać od tych doktorów i sędziów. Korwin to nie przypadek, tylko norma, dlatego tak piłuję temat edukacji i elity. Żeby to nomen omen urealnić wreszcie.Tak już w życiu bywa i ja osobiście poznałem kilku innych członków plemienia Wielkich Ego, do których m.in. należał prezes mojej byłej firmy, jeden dyrektor i pewien dziekan. Oni też najczęściej mają takie swoje dykteryjki-wstępniaki, jak powiedzmy "jak mi coś proponujesz, to pewnie widzisz w tym większy biznes niż ja mógłbym na tym kiedykolwiek zarobić" albo "mógłbym dla pana coś nagiąć i pójść na rękę, ale będzie to nieuczciwe wobec pańskich kolegów" i takie tam bla bla bla. To nie jest żadna tajemnica, że oni w latach 90-tych jeździli na takie szkolenia z "zarządzania" prowadzone przez różnych Tymochowiczów i stąd to gadanie samymi "senekami", w ich mniemaniu klasyfikujące i nobilitujące wobec gawiedzi. Zresztą podobnie zdradza ich dobór stroju, albo piramidki z palców. Kiedyś nawet spytałem jednego otwarcie, czy tam uczą też dyskretnie pierdzieć w towarzystwie i stosowania metody test-farts (znany skecz George'a Carlina). Ja od pewnego czasu zawsze omijam skrzętnie takich pajaców, bo najczęściej za piramidkami nic się nie kryje prócz tego ich bezgranicznego Ego. A co do oceny frekwencji wyborów, to wątpliwości będą narastać. Polecam materiał (Orzeł):

STUDIO WYBORCZE - ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ, KRÓL - EFEKT TUSKA NIE ZADZIAŁAŁ: https://www.youtube.com/watch?...

Druga część:

STUDIO WYBORCZE - SEMKA, ZIEMKIEWICZ, ORZEŁ - PiS WYGRAŁO WYBORY DO PE: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika paparazzi

28-05-2019 [22:23] - paparazzi | Link:

Zgoda Imć ale "Korwin mówi coś pod presją chwili, a potem się zapala w obronie każdej głupoty, którą wypowiedział, jakby to było twierdzenie matematyczne" eliminuje go ze sfery wielkich polityków. Parafrazując  w brydża galem z nimi i com widział w księdze opisałem. Jedno ale Polska potrzebuje jak nigdy koncentracji politycznej i zaufania czasowego dla uzyskania podmiotu europejskiego. Kto to ma zapewnić jak ni teraz PiS?  Patrzeć na ręce i popierać imponderabilia polskie chociaż idzie opornie. Next, Duda  do wymiany. Jak to PiS zrobi nie wiem.

Obrazek użytkownika Jabe

28-05-2019 [23:56] - Jabe | Link:

To, że Korwin politykiem nie jest, wiadomo od dekad.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-05-2019 [07:34] - zbieracz śmieci | Link:

Jak na dziś o godzinie 7.15 z tego co podaje PKW to do KE wchodzą tylkoPIS,zgraja i wiosenka   konfederatą brakuje 0,45 % a juz byli wczoraj w ogódku....!?
PIS jak się okazuje wygrał ze zbieraniną znacznie wyżej niż podawano wczoraj-to nokaut a wynik Beaty Szydło to cios ostaeczny.
Wiosenka zaledwie 0,2 % procenta nad progiem a do przeliczenia zostało głosy z tysiąca komisji....!?

Obrazek użytkownika Trotelreiner

27-05-2019 [08:55] - Trotelreiner | Link:

Interia jest własnością niemiecką....może to nie było wróżenie....tylko "sugestia podprogowa"? :-))
Exit-poll...to jakaś pookrągłowo stołowa sondażownia..."wynik zależy od wplaconej kwoty'"
 

Obrazek użytkownika mmisiek

27-05-2019 [12:23] - mmisiek | Link:

Charakterystyczne, że ta manipulacja zupełnie nie dotyczy szeroko pojętego lewactwa i "degeneractwa", a wyłącznie strony patriotycznej. Niemiecki właściciel może być tu kluczem.

Obrazek użytkownika Tomaszek

27-05-2019 [15:11] - Tomaszek | Link:

Dodaj poz 6 do 7 i BINGO .masz rację . Ale nasranołebcow dalej 44,34 % . I tu jest syzyfowa robota . nie wiadoma czy to opryskać czy wywieżc .

Obrazek użytkownika maxilampus

27-05-2019 [17:54] - maxilampus | Link:

Czy aby napewno PIS wygral ?..hmmm.45 % glosow podczas 43 % frekwencji w niewaznych wyborach nie jest dobrym prognostykiem dla PIS przed jesiennymi wyborami.Wielu z Obozu Patriotycznego zaglosowalo nogami i nie poszlo glosowac..Zmieni sie to na jesien..Wystarczy jak pojdzie 5 % z tych co nie poszli i PIS nie bedzie mial wiekszosci..Co bedzie dalej wiadomo..Triumfalizm Kaczynskiego zupelnie nieuzasadniony..biorac pod uwage ,ze zrobil sobie wielu wrogow w Obozie Patriotycznem..
PIS wygral tym razem...Przegral Narod ,ktory jest jeszcze bardziej podzielony....Poziom wzajemnej nienawisci jak nigdy..PIS ma w tym rowniez swoj udzial..

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

27-05-2019 [19:06] - Imć Waszeć | Link:

Coś jest na rzeczy. Wiedziony instynktem samozachowawczym i radosnymi medialnymi wieściami o gigantycznej "frenkfencji" zacząłem rozpytywać w okolicy znajomych, kto był na tych wyborach. Okazuje się, że praktycznie nikt i to jest bardzo dziwne. Oczywiście to jest tylko małe otoczenie mojej twierdzy-dom, ale proponuję, żeby każdy w Polsce też się zainteresował tematem i porównał. Przynajmniej dla porządku i jakiegoś świętego spokoju w przyszłości. Wniosków nie formułuję, bo za wcześnie na to.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

27-05-2019 [22:23] - zbieracz śmieci | Link:

PIS przegrał bo wygrał,tylko się nie potnij w amoku.
Obóz patriotyczny -ani obóz ,ani nawet namiocik ,ani nawet ziemianka ale kilka patyków nakrytych sianem w dalekim stepie !

Obrazek użytkownika paparazzi

28-05-2019 [02:27] - paparazzi | Link:

A co trzeba zrobić żeby naród  nie był podzielony? Tak sobie pytam. Wiem ze lepiej by było przynajmniej 60%. Ale nie będzie dzięki takim ludziom jak ty.

Obrazek użytkownika maxilampus

28-05-2019 [12:34] - maxilampus | Link:

Nie bedzie ,do czasu jak Kaczynski bedzie w Polityce..