II pucz Polski

Po 2015 r. i wygranych przez PAD i PiS totalni nie mogą się pogodzić z utratą władzy a przy okazji apanaży , wpływów i  korzystania z przywilejów władzy , z których tak hojnie korzystali akolici rządzących wówczas PO i PSL ( dawny ZSL) i sami rządzący, przekraczał percepcję normalnie myślącego człowieka.

Niczym zaborcy w XVIII w. współcześni puczyści, próbowali zrobić z Polski jakieś kondominium, szczególnie w stosunku do Niemiec, gdzie za poklepanie po plecach, pochwałę w zachodniej prasie, tak jak to było za czasów ich rządów  za obietnicę stanowiska  potrafili się zeszmacić.

Rolę ówczesnych Potockich, Rzewuskich, Branickich, odegrali głównie posłowie PO i .N, wiedzieli, że tak jak w przypadku I Rzeczpospolitej , gdyby im się udało, to dalej by szybko poszło.
Zdecydowana postawa PiS i romantyczna podróż Aśki i Ryśka na Maderę, spowodowało , że I pucz się nie udał.

Ale ponieważ pucz posłów ( szlachty) się nie udał, po półtora roku spróbowali II puczu ale tym razem zagonami postkomunistycznych nauczycieli z ZNP.

Mamiąc nauczycieli tym , że walczy o ich podwyżki, zapomniał dodać , że nauczyciele nie dostaną pieniędzy za czas strajku.

Nie patrząc na dobro swoich uczniów i ich rodziców, próbowali zablokować egzaminy gimnazjalistów. Niestety dla strajkujących  nauczycieli , a stety dla uczniów plan się nie udał,   siłami niestrajkujących nauczycieli i wielu osób dobrej woli z uprawnieniami pedagogicznymi.

Mam nadzieje, że II pucz   też spali na panewce, a zwycięsko z tego puczu wyjdą uczniowie ich rodzice i partia rządząca.   
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Jabe

12-04-2019 [17:53] - Jabe | Link:

Rzecz w tym, że postawa jest totalnie niezdecydowana. Przynajmniej w polityce międzynarodowej. W kraju natomiast wszystko sprowadza się do walki z tamtymi o apanaże, wpływy i korzystanie z przywilejów władzy.

Na przykład sprawa podwyżek dla nauczycieli mogła posłużyć do negocjacji w sprawie likwidacji karty nauczyciela. Byłby mały krok. PiS najpewniej tę potyczkę wygra, ale naprawy państwa to nie przybliży ani trochę.

Obrazek użytkownika Andy51

12-04-2019 [18:57] - Andy51 | Link:

Przeszedłeś jakąś przemianę? zacząłeś sensownie pisać.

Obrazek użytkownika xena2012

12-04-2019 [18:36] - xena2012 | Link:

Pan ma nadzieję,ja mniej bo widzę zbyt mało zaangazowania ( chyba że się mylę) ze strony samych rodziców.Ich protesty na cała dla nich też nielorzystną sytuację są słabiutkie,niezauwążalne Dotyczą zazwyczaj kwestii finansowych np.czy zostana zwrócone wczesniej wpłacone pieniądze na niezrealizowaną wycieczkę.Czy to nie rodzice powinni zwrócić uwagę na niestosowność zachowań towarzyszących strajkowi-jakieś kretyńskie piosenki,transparenty.przebrania i buczenie. Jak tu mówić o etosie pracy nauczyciela ,jak go szanować jeśli pani pedagog przebrana za krowę,na czworakach buczac i rycząc skacze po korytarzach i klasach? Rodzice dostali sygnał,że ich dzieci dotąd były uczone przez niewłaściwych ludzi,bez kultury przyzwoitości,dlaczego więc milczą?Na co czekają? Dziwne ,że w Polsce potrafią ludzie skrzyknąć się na głupie parady równości,a w sprawach swoich dzieci tkwią w marazmie. 

Obrazek użytkownika Andy51

12-04-2019 [18:55] - Andy51 | Link:

A propos tego nauczyciela przebranego za krowę, to powiem tak : Tworki czekają. 

Obrazek użytkownika Tomaszek

13-04-2019 [23:07] - Tomaszek | Link:

Osobowość nieprawidłowa czyli patologiczna nie podlega leczeniu w warunkach szpitalnych tylko resocjalizacji . Także w pasiaki . Proszę nie pakować zwykłej szui do przyzwoitych wariatów . Onimają swoje prawa .

Obrazek użytkownika Andy51

14-04-2019 [09:49] - Andy51 | Link:

Mówisz o ludzkich krowach?

Obrazek użytkownika Tomaszek

14-04-2019 [13:46] - Tomaszek | Link:

Dobrze by było , ale to większy problem .

Obrazek użytkownika Andy51

14-04-2019 [14:57] - Andy51 | Link:

Ano większy.

Obrazek użytkownika Pani Anna

12-04-2019 [20:50] - Pani Anna | Link:

Te rózne "parady równości" sa bardzo dobrze przygotowane, na to ida wielkie pieniądze, tam nie ma nic spontanicznego. A rodzice? No cóż, część popiera, część chce to jakoś z dziećmi przetrzymać i nie mieć kłopotów, dla dobra dzieci, bo ta dzicz będzie się przecież na nich mściła. Ja  wiem po sobie, co przeżyłam w swoim czasie, kiedy moje Dziecko samo z siebie zbuntowało się przeciwko hucpie Owsiaka i odmówiło łażenia z puszką! Musiałam zmienić mu szkołę i NIKT mnie nie poparł, chociaż po cichu część przyznawała mi rację. Pożytek z tego taki, że maski opdały i ta cała hołota zwana "nauczycielami" pokazała całą swoją nędzę umysłową i moralną. Chociaż z drugiej strony to człowieka też wpędza w depresję, mimo, że mnie i mojej rodziny już to nie dotyczy. Płakać mi się chce, jak przypomnę sobie moich nauczycieli...

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2019 [08:53] - Andy51 | Link:

Jest jeszcze tzw " milcząca większość", szkoda , że tak mało aktywna, ale nauczyciele, którzy przebierają się za krowy ryczą i buczą , powinni zmienić zawód i iść za pastuchów.

Obrazek użytkownika Jan1797

12-04-2019 [21:49] - Jan1797 | Link:

Pole konfliktu, jakie otworzyło ZNP, pozycjonuje nauczycieli w roli chłopca do bicia na lata
a po lansowanych w części szkół tęczowych piątkach, zdyskredytowało się [ZNP] kompletnie.
Przekaz; nauczyciele przegrają, gdy wezmą podwyżkę podpisaną przez Solidarność, będzie
autentyczny i przegrają, jeżeli nie podpiszą porozumienia, bo u rodziców nie ma, się zlituj.
Propagowane hasła; "nie ma ocen i rad, nie ma matur", "rady klasyfikacyjnej z emerytów i łapanki
nie zrobicie", świadczą jedynie o poziomie kadry ZNP.
Pozdrawiam, Jan.

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2019 [08:56] - Andy51 | Link:

Masz rację, zawód nauczyciela a zwłaszcza zawód nauczyciela członka ZNP, będzie traktowany jak milicjant w PRL przez Polaków.

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

13-04-2019 [09:39] - NASZ_HENRY | Link:

Baca Broniarz prowadzi swoje barany na rajskie pola szczawiu i mirabelek ;-)
 

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2019 [10:19] - Andy51 | Link:

Przy muzyce KODu i aplauzie GW

Obrazek użytkownika gorylisko

13-04-2019 [18:09] - gorylisko | Link:

doceńmy nową i prostą jakość komentowania głupoty...wystarczy zwykłe MUUUUU... ;-) a swoja drogą jak to zobaczyłem to co sobie pomyślałem to pomyślałem... ale to nie nadaje się do druku... może tak... w słowniku ludzi kulturalnych... ;-)

Obrazek użytkownika Andy51

13-04-2019 [19:05] - Andy51 | Link:

Ja chodziłem do szkoły za czasów komuny, w klasach było 30-40 uczniów, nauczyciel był sam, ale miał posuch i szacunek, nie było psychologów i mimo tego , że to były szare i smutne czasy, nauczyciele nie byli tacy głupi, może chwalili Lenina , ale nie udawali krów.