Negocjacje a la Broniarz, negocjujmy ale musi być 1000 zł

Broniarz jest wzorem tego jak „należy negocjować”. Interlokutor Broniarza , rząd może robić różne „szpagaty” , proponować różne rozwiązania, ale nie, ten wieczny przewodniczący  ZNP (od 25 lat)mówi musi być tak jak ja chce.

Rodzi się pytanie dlaczego ten strajk trwa ? są dwie przyczyny. Pierwsza,  to zbliżające się wybory w ZNP a zrezygnować z 12 tys. zł jest trudno , a druga to to, że strajk jest bo ma być. Nie na próżno Broniarz pokazywał  się na spędach Totalnych, razem z KOD i innymi antyrządowymi harcownikami.

Poza tym to w działaniach widzę długą rękę Schetyny i brak woli porozumienia przez ZNP, o  czym świadczą wypowiedzi Broniarza  w niedzielę w południe w komercyjnej stacji radiowej przed wieczornymi  rozmowami  z rządem, powiedział, że strajk będzie. Czyli on już wiedział.

Ponieważ wyszła na światło dzienne niechlubna przeszłość pana Guza przewodniczącego Forum ZZ, że onegdaj  tzn. w PRL był w ORMO, został schowany i Broniarz niczym „Lenin wiecznie żywy” firmuje swoją twarzą i postkomunistycznym ZNP  strajk nauczycieli.

Wyraźnie widać, że jest koincydencja między strajkiem a  wyborami w tym wypadku do europarlamentu. Widać , że jest to strajk polityczny, ale rachuby totalnych i ZNP mogą być zwodne, gdyż rodzice mogą się wkurzyć,  tym bardziej , że 10. 04. jest test kompetencji dla ośmioklasistów i plany totalnych wraz z ZNP , że ten strajk uderzy w rząd może, obrócić się przeciwko nim.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2019 [10:44] - tricolour | Link:

Policja dostała bo strajkowała. Lekarze dostali bo strajkowali. Kraj jest mlekiem i miodem płynący, co mowią prominenci z PiSu. No to teraz kasy chcą nauczyciele, w kolejce inni. Proste.
Skoro mleko i miod, to ja tez chce.

Obrazek użytkownika Roz Sądek

08-04-2019 [13:14] - Roz Sądek | Link:

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić kraju w którym nawet chwilowo brakuje policji, lekarzy czy 100 innych zawodów. Bez nauczycieli natomiast chyba da się dosyć długo wytrzymać. W końcu w wakacje zamyka się szkoły na dwa miesiące i co? Nic. Gdyby natomiast Szanowny Panie zamknąć na dwa miesiące komisariaty i szpitale (elektrownie, gazownie, kolej, piekarnie, hehe sklepy! etc.) to by się ale działo.

Obrazek użytkownika Zunrin

08-04-2019 [16:06] - Zunrin | Link:

Chciałbym przypomnieć, że poprzedni rząd pozamykał trochę komisariatów...

Obrazek użytkownika Andy51

08-04-2019 [14:22] - Andy51 | Link:

Jak chcesz to sobie weź.

Obrazek użytkownika Andy51

08-04-2019 [14:22] - Andy51 | Link:

Jak chcesz to sobie weź.

Obrazek użytkownika Jabe

08-04-2019 [11:11] - Jabe | Link:

Gdyby chodziło tylko o sympatie pana Broniarza, strajkowałby sam.

Obrazek użytkownika cyborg59

08-04-2019 [12:56] - cyborg59 | Link:

Piszesz : "...  zrezygnować z 12 tys. zł jest trudno , a druga to to, że strajk jest bo ma być.
Strajk ma być ! A rezygnacji z 12 tys. nie będzie, tylko awans do Brukseli na dobrze płatne, ciepłe, urzędnicze stanowisko w biurze jakiegoś komisarza, albo i na samego komisarza. 
Pomnisz co napisałem !

Obrazek użytkownika Andy51

08-04-2019 [14:23] - Andy51 | Link:

Zobaczymy.

Obrazek użytkownika xena2012

08-04-2019 [14:07] - xena2012 | Link:

A jakie były szumne zapowiedzi jak to się zajmą dziećmi w czasie strajku.Będą zwiedzać muzea,kina .teatry,tak przecież zapowiadali strajkujący.A jak jest? Dzieci kiblują spedzone do świetlicy.Nauczyciele jak podaje raport jakości nauczania nie przejmują się zbytnio wynikami nedznymi wynikami z różnych przedmiotów a głównie z matematyki.No ale to nie jest ważne ,ani własne dokształcanie liczy się tylko podwyżka. 

Obrazek użytkownika Andy51

08-04-2019 [14:24] - Andy51 | Link:

Tylko kasa, misiu, kasa.

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2019 [18:45] - tricolour | Link:

Najlepsza kasa z Brukseli. Zmyka tam cały rząd.

Obrazek użytkownika Zunrin

08-04-2019 [16:14] - Zunrin | Link:

Czytam lokalne wiadomości. Dyrektorzy placówek oświatowych (szkół i przedszkoli) z żalem mówią, że nie przyszedł żaden z uczniów, a oni byli przygotowani na zapewnienie im opieki. A w komentarzach wk**wieni rodzice piszą, że przecież na stronach tych placówek czy w dziennikach elektronicznych pisało, żeby dzieci nie przychodziły, bo będą zamknięte.
Coś mi się wydaje, że PiS nie musi nic robić. Wystarczy poczekać. Rodzice załatwią sprawę za nich.

Obrazek użytkownika Andy51

08-04-2019 [18:11] - Andy51 | Link:

Wszystko wskazuje, że będzie jak piszesz.

Obrazek użytkownika Jan1797

08-04-2019 [20:06] - Jan1797 | Link:

Szanowna Pani Xena2012, Panowie,
Wspominam moją nauczycielkę zmęczoną i przepracowaną, skromną, faktycznie biedną
i jej spory wkład w moje sukcesy, bo porażki są zdecydowanie samodzielnym mym dziełem.
Przekaz ZNP rozumiem tak; nauczyciele przegrają, gdy wezmą podwyżkę podpisaną przez
Solidarność i nie będę linkował ustaleń porozumienia. Każdy niech sam wyciągnie wnioski
i gros uwagi, skieruje na zachowanie samorządów, bo to jest nasz wybór a groźbę skróconych
wakacji w strajkujących szkołach, dzieci zauważą wcześniej niż ich rodzice.
Pozdrawiam, Jan

Obrazek użytkownika xena2012

08-04-2019 [14:10] - xena2012 | Link:

A jakie były szumne zapowiedzi jak to się zajmą dziećmi w czasie strajku.Będą zwiedzać muzea,kina .teatry,tak przecież zapowiadali strajkujący.A jak jest? Dzieci kiblują spedzone do świetlicy.Nauczyciele jak podaje raport jakości nauczania nie przejmują się zbytnio  nedznymi wynikami z różnych przedmiotów a głównie z matematyki.No ale to nie jest ważne ,ani własne dokształcanie liczy się tylko podwyżka. 

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2019 [18:49] - tricolour | Link:

@Xena

Gdy się strajkuje o pieniądze, to liczy się tylko podwyżka. Gdy strajkowali Policjanci, to o złodziei sie nie martwili, tylko o kasę. Lekarze też strajkowali dla pieniędzy i o nic więcej - to oczywiste. Teraz nauczyciele oraz taksówkarze - o zgroza o pieniądze. Za chwilę rezydenci. Jak myslisz, o co będą strajkować rezydenci? O środki czystości?

PS. Od zajmowania się dziećmi są rodzice. Mogę sobie wynająć guwernantkę.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

08-04-2019 [20:53] - RinoCeronte | Link:

No to proszę wynająć sobie guwernantkę, ale żeby była sexy!

Obrazek użytkownika tricolour

08-04-2019 [21:50] - tricolour | Link:

Sexy to jest moja żona. Guwernantka (a właściwie gosposia) jest od służenia. Kolega widać musi sam wszystko robić, to ma kosmate myśli...