Wojna światopoglądowa czyli lewica kontra Kościół

Proponuję lekturę wywiadu, jakiego udzieliłem Katolickiej Agencji Informacyjnej (KAI) na temat ataków środowisk liberalnych i lewicowych na Kościół Rzymskokatolicki. Odpowiedzi na pytania KAI udzieliłem miesiąc i tydzień temu, a więc przed Trzaskowskiego Kartą LGBT+ i pomysłem Rabieja o adopcji dzieci przez pary homoseksualne. KAI czuł pismo nosem...
Czy w obecnej Polsce Potrzebna jest nowa wojna światopoglądowa?  
Fundowanie wojny ideologicznej w Polsce jest jednym z najgorszych możliwych pomysłów. Dziś w trudnych czasach ,gdy chodzi o politykę międzynarodowa powinniśmy szukać tego ,co Polaków łączy - a nie tego ,co nas dzieli. Dziś dzielenie przez lewicę i środowiska liberalne Polaków na lepszych czy gorszych, niewierzących czy wierzących , antyklerykałów i związanych z Kościołem ( z  „kruchta” !)jest zwykłym skłócaniem Narodu Polskiego. Pomysł nowej wojny światopoglądowej mogą popierać albo ludzie bezmyślni albo niemądrzy albo, mówiąc wprost, wrogowie Polski. 
 Czy stosunki Państwo - Kościół w Polsce należy zmienić?  
Relacje między Państwem Polskim a Kościołem Rzymskokatolickim reguluje Konstytucja i szereg ustaw - ale na pewno nie w mniejszym stopniu historia, tradycja i poczucie wielowiekowego związku między „narodem wierzącym” (Prymas Polski kardynał Wyszyński) a Jego Kościołem. Nie widzę żadnych powodów ,aby te relacje zarówno w wymiarze formalnoprawnym, ustawowym jak i praktycznym zmieniać.
Czy czeka nas powrót do PRL, który był modelowo świeckim państwem, o co walczy dziś Biedroń i być może jutro Schetyna? 
Historia powtarza się jako  farsa. Nie ma powrotu do PRL-u, ale charakteryzująca komunizm antykatolicka i antykościelna retoryka, toczenie wojen przez „osobistych nieprzyjaciół Pana Boga”, wreszcie próby podważania autorytetu kościoła i chęć uszczuplenia jego majątku - to wszystko już było. W PRL właśnie. Ale komuna w walce z Kościołem Katolickim prezentowała dość przaśne i prymitywne metody. Współczesna akcja ateizacyjna, laicyzacyjna, propaganda antykościelna z odmawianiem nawet prawa rodzicom do posyłania dzieci na religię do szkoły pokazuje, że choć nie przybiera to form opresywnych jak za stalinizmu to w praktyce może mieć bardziej skuteczny charakter niż znane wielu z nas ograniczanie praw ludzi wierzących, Kościoła z czasów schyłku PRL. Ale czy tak się stanie zależy wyłączne od nas - katolików, chrześcijan i naszych umiejętności wybierania takich ludzi, którzy nie dopuszczą do czarnego scenariusz walki z Kościołem Katolickim. 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

22-03-2019 [11:31] - xena2012 | Link:

Gdyby pan europoseł zamiast dawanych na odczepnego internautom lektury swoich wywiadów  pofatygowałby się napisać rzetelny blog może z komentarzy dowiedziałby się co myslą w tym temacie Polacy.Tym bardziej ,że mówiąc o wojnie światopoglądowej nie odkrywa Ameryki,my to doskonale wiemy. To nie wzięło się w Polsce znikąd,ta wojna trwa już w świecie i o tym trzeba pisać.Czy są jakieś organizacje przeciwstawiajace się tym z rozmachem przeprowadzanych akcji?