Targowica, patrzyłaby na kandydatów KE do PE z zazdrością

Lista kandydatów do PE przygotowana przez Grześka Białozębnego ma kilka płaszczyzn. Podobnie jak w czasach Targowicy, gdzie Rzewuski, Potocki , Branicki i inni łasili się o pomoc do carycy Katarzyny, Grzesiek wystawił na jedynki wypróbowanych działaczy PZPR stronników kiedyś ZSRR  a obecnie Rosji,  o takich nazwiskach jak Cimoszewicz syn pracownika Informacji Wojskowej , zastępca  członka  KC PZPR Milera, czy wiernemu do końca PZPR Belce.

Te nazwiska gwarantują , że w Rosji zacierają ręce bo na pewno odpowiednie służby wiedzą o nich więcej niż my, tak, że niekoniecznie  będą  reprezentować interesy Polski.

Jeżeli do tego dodamy TW ”Karola”, czy TW „Znak” wspartymi takimi osobami znanymi antyrządowymi postawami i donoszeniem na Polskę jak Róża Pancerfaust czy Lewandowski spec od prywatyzacji , to zachodzi pytanie? Śmiać się czy płakać? z tych kandydatur.

Wracając do tytułu , te osoby , które reprezentowały znane magnackie rody mogą popatrzeć na tych z list KE jak na parweniuszy.

W Polsce jest 13 okręgów wyborczych do PE a jedynki dają niemal gwarancje wejścia do UE, stąd wynika jasno że PZPR jest wiecznie żywy i ci, którzy walczyli z imperializmem zachodnim , trafią do nich i być może będą pouczali demokratyczny zachód jak ma wyglądać demokracja.

A wtórować im będą takie osoby jak Lewandowski, który pouczał parlamentarzystów UE, żeby nie patrzyli na Aleppo tylko na Warszawę , bo w niej jest straszne łamanie demokracji a Róża Panzerfaust będzie żaliła się w niemieckiej telewizji o dyktaturze obecnych władz.

Po prostu włos się jeży na głowie jaki chłam wybrał Grzesiek do PE.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika gorylisko

15-03-2019 [11:39] - gorylisko | Link:

panie kolego, po prostu rosja buduje lobby bazując na sprawdzonych towarzyszach którzy mają dość kasy do końca życia i dłużej... pewnie nie chcą ale muszom... mówiac klasykiem... gdyby nie to już by im zielone ludziki pokazały skąd im wyrastają nogi... zaczęła mnie zastanawiać ta werwa towarzyszy do ubiegania się o posady w ()uuujniii jewropejskiej... kropkę nad i postawił dr. Marek Budzisz w tym tekściehttp://marekbudzisz.szkolanawigatorow.pl/rosja-konstruuje-europejskie-lobby-przeciwnikow-sankcji 

Obrazek użytkownika Jabe

15-03-2019 [12:09] - Jabe | Link:

Na co Rosji zintegrowane stronnictwo prounijne, czyli proniemieckie?

Obrazek użytkownika Andy51

15-03-2019 [14:03] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z Twoją tezą.

Obrazek użytkownika Ptr

15-03-2019 [15:36] - Ptr | Link:

Wszyscy Ci , którzy niedawno lub przed laty podjęli jakieś działania przeciw Polsce powinni być wykluczeni z życia publicznego z mocy prawa. Niestety, oni sa dopuszczeni do demokratycznej gry o władzę - tolerancja pełna i dobra zmiana tutaj nic nie może. Tylko , że wtedy wyborcy nie moga skupić się na wyborze osób , które rzeczywiście dąża do rozwiązywania konkretnych problemów , na realizacji konkretnych programów, a muszą grupować się we fronty zwalczające obce stronnictwa za pomocą kartki wyborczej. To nigdy nie jest do końca skuteczne i w ogóle , co to za pomysł ? Niebezpieczny rodzaj ruletki. 
Co do targowicy. To wygodne słowo na określenie zdrajców, bo targowiczanie poszli do Carycy prosić o interwencję zbrojną w Polsce. Jak im się wydawało w przywróceniu porządku. 
To ,że poszli było zdradą. To ,że nie zgadzali się z Konstytucją 3 Maja nie było zdradą, Było ich punktem widzenia,  stanowiskiem politycznym, prawdopodobnie trochę bardziej szkodliwym niż stanowisko liberałów, rewolucjonistów od Konstytucji 3 Maja wspieranych przez inne siły w Europie. Bo liberalizacja w Polsce nie zatrzymałaby się na Konstytucji 3 Maja, zaraz poszłaby w ślady Rewolucji Francuskiej, a potem do świeckiego państwa, potem do marksizmu. A wiec tak czy siak szlachta i magnateria zostałaby wdeptana w ziemię. 
Akurat nie mamy bezpośredniej analogii do stanu obecnego.
 

Obrazek użytkownika xena2012

15-03-2019 [16:07] - xena2012 | Link:

Oddajże Pan odrobinę szacunku tym starszym dziadkom.Trzeba ich zrozumieć i chylic czoła,że w tym wieku im sie jeszcze chce.A cóżby oni robili w tej Polsce która tak serdecznie nienawidzą?Cimoszewicz prastary niczym ta Puszcza Białowieska i kornik przez pomyłkę wziąłby go za próchno drzewa,Kopacz w poszukiwaniu wolnej jedynki ma szanse porzucac kamieniami w Brukseli w dinozaury,bo tam ich tez nie brakuje,nawet Miller przebiera nóziami.Determinacji nie mozna im odmówić i sprytu też,bo już zaczynają się umawiać na spotkania z unijnymi politykami i wspolnie pluć na obecny rząd.

Obrazek użytkownika Andy51

15-03-2019 [16:35] - Andy51 | Link:

Celnie.