Koalicja zgiętych karków i dancingi przedwyborcze

Ludzie są okrutni. Ludzie to bestie, bo tylko bestiom mógł przyjść do głowy pomysł, aby tak niegodziwie spostponować Tuska Donalda i umieścić jego przerobione billboardy z logiem Platformy Obywatelskiej, z podpisem byłego przewodniczącego PO i niedługo już (we wrześniu) byłego przewodniczącego Rady Europejskiej oraz tekstem: „Polska zasługuje na lepsze afery”…  Cóż, Tusk Donald na zdjęciu jest szeroko uśmiechnięty, gdyby jednak zobaczył jakie hasło firmuje, pewnie by mu mina zrzedła, a uśmiech przemienił się w grymas. Grymas, taki jak mowa, najbardziej popularna dziś w mediach - mowa, która zaczyna się na literę „N”, tak jak na przykład wyrazy : „nic” i „nicość”. Zresztą od tej litery „N”, która w przeciwieństwie do „V” jest w polskim alfabecie zaczynają się też charakterystyczne w opisie  Tuska Donalda zwroty: „nie da się” czy „nic nie mogę”. 

Tak, ludzie są jednak okrutni. Wysyłają smsy z pytaniami typu: „Czy Stefan N. zostanie zakuty w kajdanki? Jeśli tak, czy to będzie kara czy nagroda?” 
Teraz ja będę okrutny i nie skomentuję powstania partii Wiosna. Dlaczego? Żeby nikt się nie dowiedział, że wcale się nie martwię, ze dla  bywszej partii Tuska Donalda narodziła się alternatywa, a przynajmniej  konkurencja. Biedroń i jego spółka z o.o.  niewątpliwie zjada wyborców PO oraz resztki wyborców, które zostały przy SLD ,Nowoczesnej i partii Razem. Żarłoczność Biedronia Roberta nie martwi mnie, no ,właśnie, nic a nic. Kłótnie w opozycji to nie mój ból głowy. Walki opozycyjnych buldogów, a raczej ratlerków pod dywanem, a ostatnio nawet na czerwonym dywanie, nie przejmują mnie wcale. 

Podobnie jak slalom PO, która jednego dnia zawiązuje koalicję wyborczą z PSL-em i Nowoczesną, aby następnego dnia dać kopa koalicjantom i wziąć pod pachę bywszych komuchów. Liderzy PO jednego dnia paradują pod pachę z premierami rodem z PZPR – SdRP-SLD , a następnego dnia robią misia z Kosiniakiem-Kamyszem i Lubnauer. Nie przypadkiem „Koalicja Europejska” czyli koalicja  słuchania Unii w głębokim pokłonie i  zgiętym karku powstała dwa dni przed wiosennym wzmożeniem Biedronia Roberta ,aby odwrócić uwagę od tejże  wiosny zimą. 
Dzień przed konwencją Biedronia  też byłem na Torwarze ,ale na meczu siatkówki Onico Warszawa - Cerrad Czarni Radom i podobało mi się to znacznie bardziej niż to, co było „one day after”. Po Biedroniu na Torwarze PO znów zaprosiła do tańca PSL i zachwyceni ludowcy piszczeli z  tego powodu z radości jeszcze głośniej niż Biedroń. Co do tańca, to nie wszyscy wiedzą, że Kalinowski Jarosław zanim zaczął działać w PSL, tez tańczył, ale nie w „Tańcu z gwiazdami”, tylko w zespole ludowym „Promni”. Przedwyborcze dancingi PO i chłopów z Marszałkowskiej nie przypominają eleganckiego walca czy zmysłowego tanga, ale raczej tańce „umpa-umpa”. Cóż, każdy ma to, na co zasłużył. 

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej" (13.02.2019)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

28-02-2019 [13:23] - xena2012 | Link:

Ludzie okrutni wobec Niesiołowskiego? Bez zartów.Właśnie odmówił zrzeczenia się immunitetu,choć wczesniej o tym zapewniał.Tak więc sprawa rozciągnie się w czasie aż umrze smiercią naturalną jak inne wytaczane politykom opozycji.Znowu go ujrzymy w mediach jak pluje jadem,a PiS zostanie oskarżony o nieskutecznosć.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

28-02-2019 [15:55] - wielkopolskizdzichu | Link:

"Przedwyborcze dancingi PO i chłopów z Marszałkowskiej nie przypominają eleganckiego walca czy zmysłowego tanga, ale raczej tańce „umpa-umpa”"
Tiaa. Pan Ryszard zapomniał jak to pogo odstawiał wraz z Millerem i Lepperem.
Alzheimer w tak młodym wieku..... tylko współczuć.

Obrazek użytkownika Jabe

28-02-2019 [19:46] - Jabe | Link:

Są dwie koalicje zgiętych karków.

Obrazek użytkownika Marek1taki

28-02-2019 [20:43] - Marek1taki | Link:

Chodziło o akceptację dla mniejszego zła dla wyborców rozczarowanych PO i zwolenników PiS widzących zysk w osłabieniu tym sposobem PO.
Tak jest przesuwane Okno Overtona.