Zachodnia Europa coraz dalej od Izraela

*Pełen tytuł winien brzmieć: "Zachodnia Europa coraz dalej od Izraela - radość islamskich wyborców" 

Proponuję lekturę zapisu mojego wywiadu dla Radia Wnet, którego udzieliłem w ostatnim czasie. Niemal w całości poświęcony jest on polityce międzynarodowej.
Mamy połączenie telefoniczne z Brukselą, gdzie jest europoseł Ryszard Czarnecki, dzień dobry Panie Pośle. 
 Dzień dobry, witam Pana, witam Państwa. 
 Jakie echa tego kryzysu w stosunkach polsko-izraelskich dotarły do Brukseli? 
 To dopiero pierwsze godziny obecności eurodeputowanych z  wciąż jeszcze 28 krajów członkowskich Unii, po weekendzie. Ale przestrzegam przed swoistym specyficznym polonocentryzmem: Polska nie jest pępkiem świata i to nie jest tak, że każda rzecz polska ,dotycząca Polski jest traktowana jak rzecz ekstremalnie ważna w światowych newsach agencji informacyjnych. I w związku z tym też zainteresowanie polityków Europy Zachodniej jest mniejsze. To nie jest tak, że jakiś niedouczony czy pełny złej woli minister spraw zagranicznych Izraela powiedział coś obrzydliwego i wszyscy się teraz na to rzucają. Tutaj tak po prostu nie jest, może i lepiej. 
 Ale wyczucie polityczne Pana Posła jest jakie, czy to jest z punktu widzenia nie pępka świata to są ważne wydarzenia, te, które komentujemy? 
 Tak, ważne, bo polski rząd wreszcie pokazał, że w sposób spokojny i stanowczy, dyplomatyczny i twardy reaguje na skandaliczne słowa pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela o antysemityzmie Polaków wyssanym z mlekiem matki. To są słowa raczej ministra braku dyplomacji, a nie dyplomacji. To słowa, które nie powinny paść, ale jeżeli już padają, to nasi partnerzy muszą wiedzieć ,ze zastosujemy swoistą retorsję.  Bo de facto odwołanie szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie jest odpowiedzią na te słowa, ale i na sumę zdarzeń, bo i na wystąpienie premiera Netanjahu. Musimy dążyć do sytuacji, w której każdy polityk obojętnie z jakiego kraju, czy z Izraela czy innego państwa  na świecie, jeżeli będzie chciał w ten sposób szkalować Polaków, to żeby miał świadomość, że Polska będzie reagować, a on sam poniesie za to konsekwencje. 
 Dr Rafał Brzeski, który przed chwilą był gościem „Popołudnia Wnet” mówił, że jeżeli coś zdarzy się raz, to możemy to uznać za przypadek, dwa razy, to powinno się zapalić czerwona lampka, trzy razy to na pewno nie jest przypadek, a cztery razy to już na pewno. Czy Pan Poseł podziela takie zdanie, że nie mamy do czynienia z cyklem przypadkowych zdarzeń? 
Mam wrażenie, że rzeczywiście to nie jest kwestia niedouczenia czy braku profesjonalizmu ze strony przedstawicieli Izraela, ale jest to pewna świadoma funkcja, działanie. Tyle, że uważam, że jest to irracjonalne, bo jest to wbrew ich interesowi, bo w szerszym kontekście Grupa V4 - i państwa naszego regionu, mówiąc szerzej - są tą częścią Unii, która jest bardziej otwarta na argumenty Tel-Awiwu i w większym stopniu stara się wykazywać empatię wobec Państwa Izrael, niż to czyni Europa Zachodnia. Ja powiem teraz coś, co głoszę już od lat, pisząc choćby o tym do dwumiesięcznika „Arcana”, że państwa Europy Zachodniej, które zakładały Europejską Wspólnotę Węgla i Stali, a potem Europejską Wspólnotę Gospodarczą, one przeżyły w ostatnich 15 latach duża ewolucje, od postaw proizraelskich do neutralnych lub sceptycznych. Wzrasta wyraźnie ilość wyborców muzułmańskich na Wyspach Brytyjskich, we Francji, w krajach Beneluxu, krajach Europy Południowej, Niemczech i oni niejako wymuszają na politykach stosunek bardziej sceptyczny do Tel-Awiwu, niż był dotychczas. W tej sytuacji to raczej Izrael powinien szukać sojuszników i troszczyć się o państwa, które na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ, forum Parlamentu Europejskiego czy też innych strukturach międzynarodowych zajmują stanowisko bardziej ciepłe wobec Izraela, niż takie kraje, jak Francja czy Niemcy.  
 I będziemy o tych relacjach myśleć, a w kontekście europejskim to trzeba powiedzieć o zaatakowaniu filozofa francuskiego pochodzenia żydowskiego, którego żółte kamizelki zaatakowały i krzyczano, że „Francja dla Francuzów, a Ty jesteś Żydem, więc nie powinieneś tutaj mieć żadnego głosu”. Tak było, ale to już inna historia, o tym pewnie będziemy mieli inną okazję porozmawiać. Bardzo serdecznie dziękuję za rozmowę. Gościem Radia Wnet był europoseł PiS Ryszard Czarnecki. 
 Dziękuję bardzo, kłaniam się bardzo serdecznie. 

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

22-02-2019 [10:19] - xena2012 | Link:

Dr Rafał Brzeski myli się w tych rachunkach,bo tych czerwonych lampek i niepokojacych sygnałów było wiele i to od wielu lat.Należałoby raczej spytać dlaczego od lat tolerowano wybryki organizacji zydowskich,szkalowanie Polski,kłamstwa i pomówienia?Dlaczego nie wolno nigdy było nawet wspomnieć o zbrodniach Żydów na narodzie polskim a każdą wypowiedź broniącą Polaków traktowano jako antysemityzm? Dlaczego kolene polskie rządy każą nam się wiecznie wstydzić,bic w piersi i przepraszać? Znienawidzeni w całej Europie Żydzi,otoczeni morzem Arabów w Izraelu poszukują nowego lokum i chca to zrealizowac własnie w Polsce tyle że na swoich warunkach. Przy takiej polityce i dyplomacji niedługo podzielimy los Palestyny.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2019 [15:38] - Imć Waszeć | Link:

Mam propozycję do PIS-u. Dymisja. Albo dymisja łgarza Barbary Engelking albo dymisja ministra Glińskiego. Kłamstwa tych obu, nie bójmy się tego określenia, przekroczyły już wszelkie granice.

Błażejak: Gross stwierdził, że Polacy więcej zabili Żydów na wsiach niż Niemcy w obozach zagłady: https://www.youtube.com/watch?...

Nie. Poprawiam się. Obydwoje do dymisji beż żadnych warunków wstępnych. Gliński jest sponsorem, przekazującym bezczelnie pieniądze polskiego podatnika dla obcych służb szkalujących Polskę. Przykład pracownika "Polskiej Akademii Nauk" o ksywie "profesor" Jacka Leociaka:

https://pl.wikipedia.org/wiki/...

Ten żydowski kretyn zarzucił polskim naukowcom, zapewne tym chcącym wznowić prace w Jedwabnem, że "Polakom zależy na tym, żeby wykopywać kości żydów z grobów i wrzucać tam kamienie". To już nie tylko kłamstwo, ale dywersja i sabotaż. Ile jeszcze takich gnid mości sobie cieplutkie gniazdka w PAN-ie a może i w IPN-ie dzięki życzliwemu sponsorowi żydowskiego kłamstwa ministrowi Glińskiemu i jego promotorowi prezesowi Kaczyńskiemu? Kaczyński typowo dla niego zasłania się i wyręcza Glińskim, czyli "nic nie wie", ale pamiętamy, że to on go pcha stale w górę i nawet chciał zrobić premierem.

Obrazek użytkownika xena2012

22-02-2019 [17:27] - xena2012 | Link:

Tylko czy ma Pan nawet ułamek pewności .że poseł Czarnecki przeczyta wpis i wzbudzi w sobie odrobinę refleksji? A po co miałby to robić,lepiej na odczepnego dać swój wywiad  do jakis tam mediów Przecież już od dawna komentatorzy wskazują na asymetrię w stosunkach polsko-izraelskich.O olbrzymich funduszach na badania antysemityzmu nawet nie wolno mówić,ciekawe czy na badania techniczne i naukowe,na innowację przeznacza rząd tyleż samo?Ile minister Gliński przeznaczył na wkład do wybitnie antypolskiej konferencji w Paryżu odbywającej sie wczoraj i dziś,a dr Kurek ma zazwyczaj blokowaną salę by swoje rzetelne badania przekazać ?Gliński powinien szczegółowo przedstawić wykaz dotacji na muzeum Polin i na zaplanowane inne cmentarze żydowskie,rozliczyć sie z kwot na seminaria,konferencje,publikacje,festyny żydowskie,i opracowania,bo chyba mamy prawo wiedziec na co płacimy.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

22-02-2019 [18:34] - Imć Waszeć | Link:

Trzeba powiedzieć otwarcie, że to ich wali, ale także iż mają oko na pewne sprawy. Zwykle nie czytam GWna, ale ten artykuł jest jakiś taki tajemniczo profetyczny, gdyż już wiemy o stanowisku w rządzie dla Andruszkiewicza.
28 kwietnia 2018: "Narodowcy werbują w całej Polsce. Kto zwycięży w walce prawicowych radykałów?": https://oko.press/narodowcy-we...

A zaraz po wejściu Andruszkiewicza do rządu tyPOwy atak ad hitlerum. 31 grudnia 2018: "PiS narodowo-radykalny. Andruszkiewicz wchodzi do rządu": https://oko.press/nowy-kurs-pi...

Czyż nie jest to dziwne? Na tym tle to wygląda niemal jak współpraca okrągłostolarzy przy rozbijaniu zagrożenia z prawej strony.
Gliński to jest szczególny szkodnik dla Polski i współpracownik izraelskich rewizjonistów. Jednak nie działa sam, gdyż lansuje go od lat Kaczyński, a być może jest to jeden z warunków Gowina.