Nie tylko skandal - także błąd

To oczywiste, że premier Morawiecki wolał spotkać się z Polakami na Mazowszu niż w Jerozolimie z przedstawicielami rządu, którego p.o. szef MSZ mówi, że Polacy „antysemityzm wyssali z mlekiem matki”. Reakcja polskiego rządu musiała być natychmiastowa i stanowcza – i taka jest. Na przyszłość politycy, obojętne z jakiego kraju, muszą wiedzieć, że nie opłaca się zbijać kapitału politycznego na antypolonizmie i fałszowaniu polskiej historii. Israel Katz zachował się nie tylko niemoralnie, ale też nieracjonalnie. Dziś, gdy wiele krajów Europy Zachodniej uznało lub zamierza uznać status państwowy Autonomii Palestyńskiej, w interesie Państwa Izrael, otoczonego morzem krajów arabskich, jest pozyskiwanie sojuszników. Izrael eksportuje do Polski uzbrojenie i wiele innych towarów i powinien pamiętać, że stawianie na szali dobrych relacji gospodarczych z nami nie jest dla niego opłacalne. Nie obchodzi nas, czy ta wypowiedź, czy inna, są elementem kampanii wyborczej. W obopólnym interesie leży, aby relacje naszych krajów były dobre. Na Bliskim Wschodzie kategoria interesu powinna być dobrze rozumiana. A z konfliktu na linii Warszawa–Tel Awiw mogą się cieszyć nasi wrogowie i ich wrogowie. 

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (19.02.2019)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Marek1taki

21-02-2019 [08:12] - Marek1taki | Link:

Wrogiem zadeklarowanym jest Izrael jako państwo, i z tego co słyszę większość jego mieszkańców. I wrogość jest dominującym przejawem stosunku do Polski społeczności żydowskiej USA. To trzeba przyjąć do wiadomości. Kryje się za tym dominujący wpływ żydokomuny w tych krajach. W Izrealu w klasycznym rozumieniu, wywodzącej się z czasów bolszewickiej i stalinowskiej Rosji, która prowadziła rewolucję z bronią w ręku, która mordowała Polaków i Polskość. W USA ta żydokomuna jest z jednej strony z tzw. ludzką twarzą neoliberalną, a z drugiej to nieznana nam z przekonań żydokomuna, która sponsorowała i sponsoruje rewolucje i wojny na świecie - żydokomuna z Broadway i Wallsteet.
Ta wrogość jest - moim zdaniem - antysemicka w rzeczywistości, bo używa semitów jako narzędzia. Nie liczyła się z ofiarami wśród społeczeństwa żydowskiego w Polsce, by obecnie jeszcze po śmierci eksploatować je finansowo. Tak samo zrobi z mieszkańcami Izraela.
Nasz problem to skuteczna dywersja w Wyszehrad, która jest jednym z sukcesów z konferencji "bliskowschodniej" w Warszawie. A ajatollahowie przestrzegali. Trzeba było słuchać co mówią o Izraelu i USA, bo to prawda.
Jeżeli spośród wrogów wybiera się któregoś do zawarcia koalicji przeciw pozostałym to ze świadomością jego intencji. O tych intencjach pisał od kilkunastu lat Pan redaktor Stanisław Michalkiewicz.

Obrazek użytkownika xena2012

21-02-2019 [10:44] - xena2012 | Link:

Nie rozumiem dlaczego wśród wrogów Polska wybrała sobie najgorszego z możliwych  i uważa za przyjaciela? A wśród przyjaciół Orbana,który w podskokach poleciał do Jerozolimy na spotkanie z Netanyahu,wysciskał się z nim i umieści ambasadę w Jerozolimie?

Obrazek użytkownika Marek1taki

22-02-2019 [07:55] - Marek1taki | Link:

To nas wybrano. A Orban? Orban źle zrobił. Myśli, że nie każą mu się upijać Danielsem.

Obrazek użytkownika zbychbor

21-02-2019 [12:48] - zbychbor | Link:

Izraela nie obchodzą dobre stosunki z Polską.
Polska ma mieć jak najgorszą opinię na świecie, gdy Izrael będzie przenoszony z obecnej lokalizacji do Polin.
Wtedy nikt Polsce nie pomoże.

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-02-2019 [14:57] - Trotelreiner | Link:

Panie europośle!
Nie wstyd Panu uczestniczyć w tym szambie Salon24 ?
Już same trolle i chamy tam zostały..
 

Obrazek użytkownika Jabe

21-02-2019 [16:15] - Jabe | Link:

W ten sposób Izrael zastąpił Polskę w V4. Przynajmniej panowie rozmawiali z kimś kompetentnym w naszych sprawach.

A tak przy okazji, jaka była ta nasza stanowcza reakcja, bo przeoczyłem?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-02-2019 [18:56] - Imć Waszeć | Link:

Reakcja była żadna. Pani rzecznik zapowiedziała ustawę albo uchwałę, ale naczelnik tradycyjnie odtrąbił odwrót. W ten sposób, to my nie przebijemy się z polską prawdą nigdy po kres świata, bo raczej nie z wodzem Tuskiem.

Obrazek użytkownika Ptr

21-02-2019 [23:40] - Ptr | Link:

Czy odwoływanie się do przyzwoitości lub do tego jak sobie wyobrażamy ,że powinno być, by było normalnie, jest właściwą reakcją na politykę prowadzoną wobec nas ? 
W wielu przypadkach mówi się o wstydzie, skandalu itp. Tak samo jak do Sejmu 1992 kontrolowanego przez agenturę mówić , że powinno się być przyzwoitym, o honorze i najjaśniejszej. Słowa nie zastąpią działań. Trzeba prowadzić działania realne. Nie koniecznie propagandowe. Uderzające w podstawy narracji przeciwnika bezpośrednio, a nie tylko na nieistotnych obszarach internetu. Ale takich działań nie prowadzicie. 
Uzgodnienie polityki z USA i zbliżenie z Trumpem było naturalnym ruchem, ale od czasu 447 widać , że ruch dalej będzie ryzykiem zawiedzenia elektoratu patriotycznego.