Po co ta konferencja?

  

Po co nam Szczyt Bliskowschodni w Warszawie? Towarzyszące jej wypowiedzi strony amerykańskiej czy izraelskiej (nieważne czy chodzi o polityków czy dziennikarzy) wzburzyły Polaków - i trudno się temu dziwić. Sekretarz Stanu USA mówiący o roszczeniach wobec Polski, których jego kraj ... zrzekł się w 1960 roku(!). Premier Izraela, który ma mówić słowa, których -według ambasador jego państwa -nie powiedział, ale miała za to przekręcić je czołowa izraelska gazeta(!). Kretyńskie i haniebne wypowiedzi amerykańskiej dziennikarki fałszujące historię Polski i kalające pamięć tysięcy naszych rodaków, którzy zginęli z rąk Niemców za ukrywanie bądź pomoc Żydom podczas niemieckiej okupacji naszego kraju. Po tego typu bądź nieprofesjonalnych bądź wręcz fałszujących historie wypowiedziach wielu z nas zadawało sobie pytanie: po co nam to było? Po co nam ta konferencja? Z czterech powodów: 1. bo chcemy stałych baz wojskowych USA w Polsce i zwiększenia liczby ich żołnierzy 2. bo duża liczba krajów arabskich reprezentowanych w Warszawie to szansa na poszerzenie naszych rynków zbytu i zwiększenia  inwestycji tych krajów w Polsce 3. bo Polska organizując trzecią globalną konferencję w ciągu ostatnich miesięcy pokazała, że jest ważnym punktem odniesienia w świecie 4. bo to nasz kraj może być pomostem między USA a UE.

*tekst ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (16.02.2019)
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Czesław2

17-02-2019 [09:00] - Czesław2 | Link:

Tak, zwłaszcza Iran po tej konferencji przyjaźnie potraktuje polskie firmy, których tam niemało.

Obrazek użytkownika Marek1taki

17-02-2019 [10:33] - Marek1taki | Link:

Zatem w 4 punktach przyznał Pan, że temat Bliskiego Wschodu był tylko pretekstem. Jednak przecież nie do końca, bo jeżeli zostawić naturalnemu biegowi te matactwa, to skończy się, że polskie wojsko będzie bronić w Syrii cudzych interesów, za to będziemy płacić za utrzymywanie wojsk amerykańskich pilnujących w Polsce antypolskich interesów, w tym windykacji urojonych roszczeń.
Może zamiast "chcemy stałych baz wojskowych USA w Polsce i zwiększenia liczby ich żołnierzy" chcemy czegoś innego: stałych baz wojskowych polskich w ramach NATO. Za amerykańskie pieniądze oczywiście.

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2019 [11:52] - xena2012 | Link:

Czy nie zastanowiło pana europosła tak wielkie nagromadzenie złych emocji,pomówień,szkalowania i bezprzykładnego chamstwa jakie nam strony-amerykańska i izraelska zaserwowały w jednym tak krótkim czasie? To przeciez nie przypadek! Co nam dała narzucona konferencja za którą jeszcze musieliśmy jako Polska zapłacić? Czy te bazy wojskowe zresztą mgliście obiecywane  sa w stanie zrekompensować koszty jakie ponosimy w związku z panoszeniem się Izraela w Polsce? Przecież Mosbacher zagroziła że bazy amerykańskie nie rozszerzą się jeśli nie wydamy Amerykanom akt z IPN a groźbę tę IPN wykonał w podskokach .Tak więc pozbyliśmy się najwazniejszych dokumentów na rzecz ludzi którzy nie ustają w dalszym szkalowaniu.Teraz w dniach 21-22 lutego odbędzie się konferencja w Paryżu na temat polskiego antysemityzmu.Panelowe wykłady wygłoszą-Enkelging,J.T Gross,Grabowski,Płatek i inni Polakożercy. czyli długo nie trzeba było czekać na kolejne antypolskie kroki.Ciekawe kto będzie przewodniczył temu sabatowi pewnie ujrzymy twarze pani Azari i Mosbacher.A my będziemy siedzieli nadęci idiotyczną pychą że oto jesteśmy pomostem między USA a UE.

Obrazek użytkownika Swisspola

17-02-2019 [12:06] - Swisspola | Link:

1) Czy nas stać na utrzymanie większej ilości baz USA w Polsce?
2) Identycznie argumentowano, kiedy wmontowano nas w awanturę Iracką przez USA? Jak pan wie panie Czarnecki poza potężnymi wydatkami jedynym skutkiem naszej obecności w Iraku, obok ofiar śmiertelnych było stwierdzenie pana Belki, że polskie firmy nie maja najmniejszych szans w przetargach z firmami amerykanskimi. Wielki profesor potrzebował na to odkrycie 9 miesięcy w Iraku. Na bazarze Różyckiego pierwsza babcia klozetowa nie podnosząc 4 liter ze stołka mu to powie!
3) No właśnie po tym jak pan prezydent podpisywał w USA umowę na stojąco, dodając teraz antypolskie wypowiedziach i wiceprezydenta USA i premiera Izraela, i tej wielkiej dziennikarki z NBC którzy obrażali nas i pluli w twarz w naszym własnym domu widać wyraźnie jak nas traktują i jak bardzo rośnie nasz prestiż międzynarodowy. Naprawdę urośliśmy na świecie do pierwszego chłopca do bicia i opluwania! Nie mamy za grosz honoru, żeby odpowiedzieć, kiedy u nas w domu pluje nam się w twarz! Netanjahu mówił o Polakach i obrażał Polaków nie naród i nie kraj! Typowo żydowskie pokrętne tłumaczenie.
4) Żeby być pomostem między czymś a czymś wymagane są po obu stronach przyczółki, a my nie wiadomo, gdzie mamy mniejszy szacunek. W Europie, gdzie radzą nam siedzieć cicho czy w USA które chce nas obrabować na rzecz Zdów!

Panie Czarnecki to są mrzonki megalomanów politycznych z kompleksami. Także tymi kompleksami wzrostu! Jedyny sposób na wzrost prestiżu na świecie jest poszanowanie własnego kraju i własnych obywateli i walka o ich honor oraz dobre imię. Innej drogi nie ma!
 

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2019 [12:28] - xena2012 | Link:

A kto ma walczyć o nasz honor?Michał Boni europoseł z ramienia PO w odpowiedzi na na reakcję Polaków oburzonych żydowską arogancją na konferencji w przypływie niepohamowanego entuzjazmu i radości ogłosił na Twitterze - ,,Polska to Polin''.I jestem z tego dumny!! Tak szanuje sie własny kraj i własnych obywateli.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-02-2019 [13:29] - wielkopolskizdzichu | Link:


Konkretnie to napisał coś takiego:
"Zniesmaczony oglądam wklejane mi na twittera obrazki z hasłem „Polska to nie POLIN”. Nie, drodzy Państwo. Polska to między innymi właśnie POLIN - z otwartością, miłością do innych i wielkim szacunkiem dla historii. I z tego jestem i zawsze będę DUMNY. A prof. Stola - jest WIELKI"

Gdzie znajduje się przypisane Boniemu sformułowanie "Polska to Polin"
 

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2019 [14:11] - xena2012 | Link:

czy,, między innymi'' stanowi jakąs większą różnicę w wypowiedzi Boniego ,byłego męża niejakiej Enkelging,znanej z nienawiści do Polski? Sens pozostaje ten sam a wielka radość tego  donosiciela i kłamcy skłania do refleksji,że Korwin-Mikke mógł mu swojego czasu więcej przyłożyć w gębę.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

17-02-2019 [14:26] - wielkopolskizdzichu | Link:

1. Skłamałaś i nie potrafisz się do tego przyznać, nawet jeśli jest to udowodnione Tobie wprost.
2. Wykazujesz daleko idąca niewiedzę co do pochodzenia słowa Polin. Tak się składa, że każdy Polak przywołujący jako wzorcowy, etos Polski Piastów i Jagiellonów i odwołujący się do wizji Piłsudskiego, z zdaniem sformułowanym przez Boniego zgodzić się musi się. 

Rozumiem Twoją ignorancję, natomiast nie rozumiem Twego lenistwa.Jest wiek XXI i skoro posługujesz się netem to mogłabyś  wykorzystać go w celu poszerzenia swej wiedzy, Unikniesz wtedy wypisywania kłamstw o bliźnich, nie przystoi to polskiej katoliczce.

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2019 [17:11] - xena2012 | Link:

Skąd wniosek że jestem katoliczką?

Obrazek użytkownika nonparel

17-02-2019 [12:46] - nonparel | Link:

1. W Polsce stałe bazy powinno mieć polskie wojsko. Wojsko niemieckie, rosyjskie, amerykańskie czy eskimoskie może mieć stałe bazy w Polsce, jak przegramy z nimi wojnę.
2. Konferencja zraziła do Polski wiele krajów arabskich i nie wpłynie na poszerzenie rynków zbytu a wręcz przeciwnie.
3. Jeśli chodzi o wizerunek i prestiż Polski, to jasno pokazaliśmy całemu światu, że można nam napluć w oczy a my udajemy, że deszcz pada.
4. Jak Amerykanie chcą mieć dokądkolwiek jakiś pomost, to niech go sobie sami zbudują.

Obrazek użytkownika anakonda

17-02-2019 [13:19] - anakonda | Link:

Co z Was za malkontenci, premier oglasza niebywaly sukces jaki odniosla Polska
na polu polityki zagranicznej, a Wy tu marudzicie.

" Konferencja dot. Bliskiego Wschodu była przełomowa; mam nadzieję, że ten sukces okaże się początkiem cywilizowania stosunków międzynarodowych w odniesieniu do tego regionu świata – powiedział w wywiadzie dla Polskiej Agencji Prasowej Mateusz Morawiecki."

https://niezalezna.pl/259212-m...

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2019 [14:26] - zbieracz śmieci | Link:

My chcemy baz i dobrze ale Izrael i lobby zydowskie też o tym wiedza i nie odpuściły takiej okazji aby upomnieć się o nie swoje.Czy sekretarz stanu wierzy w realixację żądań czy nie to
nie ma znaczenia ,powiedział co powiedział bo żydzi finansuja kampanie tak demokratów jak i republikanów a jak tak to od tego co bierze wymagają .
To czy sprostowano wypowiedznetajahu czy nie ,czy wierzymy ,że to przkłamanie to małe wrażenie robi na żydach ,ten gość nie raz i nie dwa mówił wcześniej dokładnie to samo co podała ich gazeta.Jesli chodzi o żądania żydowskie i Izraela nic sie nie zmieni w przewidywalnym czasie i to liczonym w wiekach bo oni po wieczność będa pamiętali o krzywadach prwadziwych czy urojonych bo tak mają.
Nie to mnie wkurwia ale sam pomysł spotkania Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie - co ma Izrael wspólnego z tą grupą ...nic ale wryć się do środka to i owszem interes ma.
Podobnie ma sie sytuacja z grupą trójmorza tam tez chce wejść i swoje robić a przecież ta grupa to ochrona przed Europą dwóch prędkości ,Izrael sie tam ryje ale i niemcy bo chca kontrolowac abyśmy nie uciekli na pełna wolnośc ,nie tylko my.
Chca kontrolowac i dusic w zarodku bo może sie okazać,że państwa z Trójmorza poradza sobie lepiej niż będąc w Unii a tego by już złodziejska unia  nie wytrzymała.
My już łaujemy dziesiatki milionów dolarów dla ofiar Holocaustu w Izraelu ,my a nie sprawcy i to jest hańba dla wszystkich co do tego łapę przyłozyli ,djemy po 100 ojro ofiarom ich dzieciom i wnukom nawet nie mając wiedzy czy rzeczywiście tacy sa ale my przeciez nie mamy ofiar II Wojny ,nie płacimy dodatkowo po 100 ojro dodatku bo mysmy ja wywołali ,nieprawdaż !?

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2019 [15:00] - zbieracz śmieci | Link:

Popluli i premier nie leci do izraela tylko po co tam fatyguje się   Czaputowicz...!?

Obrazek użytkownika xena2012

17-02-2019 [17:20] - xena2012 | Link:

Sensowniej byłoby aby grupa V4 obradowała w Polsce i koniecznie bez Czaputowicza. Podtrzymanie decyzji o obradach w Izraelu ma chyba jeden cel-aby Polacy nie dowiedzieli się co tym razem wymyślą i ,jakie niemiłe niespodzianki przygotują nam Żydzi.Nie wiemy nawet jaki jest temat tej konferencji i co znowu obieca Czaputowicz.

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

17-02-2019 [17:41] - zbieracz śmieci | Link:

Kobieto co ma wspólnego z V-4 Izrael...i !?

Obrazek użytkownika paparazzi

17-02-2019 [23:57] - paparazzi | Link:

Panie  Czarnecki po panu spodziewam się większej aktywności w stosunku do reprezentowania RP.  Masz instrumenty pokazać jaki jesteś kozak polski.  Do dzieła bo do teraz tego nie widzę.