Gdański  przekręt na wybory

Gdańsk słusznie nazwany „ Małą Sycylią” dający co rusz  dowody potwierdzającą tą tezę zblatowania się polityków, sądów  i  przedsiębiorców, czego ostatnim dowodem był skandaliczny wyrok   gdańskiego Sądu  wydanego na członka elity gdańskiej, byłego sekretarza L. Wałęsy, Krzysztofa Pusza.

Otóż ten człowiek skaził niewyobrażalnie tereny w Gdańsku, sprowadzając toksyczne odpady. Prokuratura zażądała dla niego  4,5 lat bezwzględnego więzienia,  5 mln zł grzywny i naprawienia szkód.   

Chyba mało rozgrzany sąd skazał go na 25 tys. zł grzywny, co jest niewyobrażalnym skandalem. W dowód wdzięczności Krzysztof Pusz pojawił się wkrótce na zdjęciach protestujących  przeciwko ich zdaniem zbyt małej dotacji ECS z min. kultury.

Teraz w Gdańsku próbuje się zrobić numer na wybory. Otóż jeden z kandydatów na prezydenta pan Braun zauważył, że komitet  pani Dulkiewicz ma nazwę tożsamą z nazwą stowarzyszenia. PKW uznała, że ,  nazwa  „KWW Wszystko dla Gdańska” została w poniedziałek przez Państwową Komisję Wyborczą uznana za tożsamą z nazwą stowarzyszenia, a to oznaczało konieczność jej zmiany. We wtorek ogłoszona została nowa nazwa komitetu – do starej dołożone zostały tylko dwa słowa: „…Aleksandry Dulkiewicz”. To: „Komitet Wyborczy Wyborców Wszystko dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz”.
Okazało się że podpisy pod nazwą jednego komitetu , można po prostu „ przenieść”  i udawać, że Polacy nic się nie stało.

Widać, że  „Sycylia” rozszerza wpływy w Gdańsku nawet na  Biuro Wyborze.

Całe szczęście znalazł się polityk czy się go lubi czy nie protest do NSA na uchwałę PKW w sprawie pani Dulkiewicz.

Pozostaje pytanie, co robią całe sztaby prawników opłacanych  z naszych podatków że dopuścili do tego rodzaju sytuacji.

Czytaj więcej: https://dziennikbaltycki.pl/wybory-w-gdansku-nowa-nazwa-komitetu-wyborczego-aleksandry-dulkiewicz-kandydatki-na-prezydent-gdanska/ar/13862352#wiadomosci
https://fakty.interia.pl/polska/news-komitet-brauna-zlozyl-skarge-do-sn-na-uchwale-pkw-ws-dulkiew,nId,2820535
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

06-02-2019 [11:02] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Capo di tutii capi da Sicilia....può imparare da Don a Danzica.

Obrazek użytkownika Andy51

06-02-2019 [13:52] - Andy51 | Link:

Trafnie.