Gdańska „Mała Sycylia” na przykładzie wyroku Port Service

Nie wiem kto pierwszy użył w stosunku do Trójmiasta  określenia „ Mała Sycylia” , ale tym określeniem trafił w punkt.

Gdańskie sądy wydają wyroki ,o których najstarszym ludziom się nie śniło, że przypomnę wyrok ponad  5 lat więzienia  dla późniejszego zabójcy śp. p. Adamowicza , za bagatela cztery napady na banki w tym jeden z bronią w ręku.

W stosunku do sędziów najbardziej pasują słowa Cejrowskiego „ wszyscy won”, a skandaliczny wyrok Sądu Rejonowego w Gdańsku jest tego dobitnym przykładem.

Otóż Prokuratura domagała  się dla Krzysztofa Pusza prezesa firmy Port Service , firmy zajmującej się neutralizacją gdańskich odpadów - 4 lat więzienia i 1,5 mln złotych grzywny, a także naprawienia szkody, którą szacuje się na 5 mln złotych. Okazało się jednak, że sąd zwolnił mężczyznę z odpowiedzialności i „dowalił”  mu , aż 25 tys. zł grzywny.

Sądy w Małej Sycylii mają wyjątkową spolegliwość w stosunku do osób związanych z Lechem Wałęsą, a Krzysztof Pusz takim był, podobnie jest z wnukami Wałęsy, których najłagodniej można nazwać chuliganami, a wyroki które dostali za swoje „wyczyny” są zastanawiające niskie.

Mam nadzieję, że Prokuratura zaskarży ten wyrok w sprawie Port Servicu i jego prezesa Krzysztofa Pusza, a Sąd wyższej instancji wyda sprawiedliwy wyrok.
   
https://www.tysol.pl/a28446-Prezes-Port-Service-zwolniony-z-odpowiedzialnosci-skandal-z-odpadami-w-Gdansku-Wyszkowski-zadaje-pytanie?fbclid=IwAR2pyHnK2zttmby
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

23-01-2019 [14:39] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Sycylia???!!!
Ani się nie umywa do mafii rządzących w "tymkraju"!!!
W Polsce od 1944 rzadza służby te od NKWD....SB...i palestra
Ta mafia nie została ruszona...i dalej rządzi...to jest teatr Bunraku.
Pozdrowienia z Siracusa,Sicilia,Italia

Obrazek użytkownika Andy51

23-01-2019 [16:12] - Andy51 | Link:

Dziękuję za pozdrowienia.

Obrazek użytkownika ASPAL

23-01-2019 [16:25] - ASPAL | Link:

No cóż....Cejrowskiego"wszystkich won" miało sens dawno temu....bo teraz te grandziarstwo zapuściło korzenie (ba,a nawet zabetonowało) i są nie do ruszenia.A tzw."dobra zmiana" woli zajmować się wojną z Iranem zamiast sprzątnąć nieczystości z własnego Kraju.

Obrazek użytkownika Adam66

23-01-2019 [17:55] - Adam66 | Link:

Niestety, przykre ale prawdziwe...

Obrazek użytkownika Andy51

23-01-2019 [18:06] - Andy51 | Link:

Nie przesadzaj.

Obrazek użytkownika mmisiek

23-01-2019 [19:10] - mmisiek | Link:

Wbrew pozorom Iran nie jest "zamiast" - tu i tam w grę wchodzi interes naszych "przyjaciół", zdecydowanie nadrzędny wobec polskiego. To jest wspólny mianownik różnych naszych inaczej niezrozumiałych działań bądź zaniechań. Wystarczy tylko spojrzeć z odpowiedniej perspektywy i nagle to co dziwaczne staje się całkiem racjonalne. Dokładnie to samo było z Tuskiem, tylko inny był "przyjaciel".