Owsiakowi „pecunia non olet” stąd szybki powrót

W momencie tragedii Owsiak nie zachował się jak trzeba, nie przerwał swojego szoł, tańczył na scenie bo nie uważał , żeby w obliczu tej tragedii przerwać przedstawienie.

Następnego dnia przyszło otrzeźwienie i rezygnacja z kierowania fundacją, ale na chwile, po 2-3 dniach chyba dotarło do niego, że bez WOŚP trudno mu będzie żyć.

Człowiek , który od kilkudziesięciu lat zajmuje się „działalnością” charytatywną, ma wypasiony dom kilka spółek, które funkcjonują tylko dzięki WOŚP.

Sieć powiązań pomiędzy spółkami Owsiaka są nieprzejrzyste, finanse, które próbował rozwikłać bloger Matka Kurka i mimo   wyroków sądów, nie dało się ich rozwikłać.

Owsiakowi  pieniądze nie śmierdzą (pecunia non olet) stąd inicjatywa , która w zaraniu powstania była bardzo dobrą inicjatywą z biegiem lat stałe się przedsiębiorstwem, do której jak pijawka przyssał się Owsiak i ssie ile może.

Owsiak jest produktem III RP, którego III RP broni jak Jaruzelski socjalistycznej ojczyzny, a przedstawianie Owsiaka, jako wybawcę polskiej służby zdrowia , jest co najmniej nadużyciem, bo te około 60 mln zł  to jest około 0,5% nakładów na polską służbę zdrowia , jest kroplą w morzu.

Trzeba przyznać, że każdy zakupiony sprzęt pomaga służbie zdrowia, ale twierdzenie, że ją ratuje jest dużą przesadą.   

Mówi się , że o. Rydzyk ma swoich wyznawców, ale nie mniejsze grono ma Owsiak.

Jednym wielkim kłamstwem Owsiaka jest jego stwierdzenie że przekazał w ciągu działania WOŚP  ca. 1 mld zł na służbę zdrowia, z jednym zastrzeżeniem nie on przekazał, tylko społeczeństwo, które wrzucały datki do puszek , których część szła na poprawienie bytu Owsiaka i jego rodzinie oraz na Woodstock, a druga część na służbę zdrowia w postaci zakupionego sprzętu..
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Trotelreiner

21-01-2019 [14:40] - Trotelreiner (niezweryfikowany) | Link:

Owsiak to typowe resortowe dziecko...w trzech pokoleń...
Jest tak samo umocowany jak ten słup z Amber Gold i im podobni...bez dekomunizacji i deubekizacji ...ale z UE...Polski nie będzie.

Obrazek użytkownika Andy51

21-01-2019 [15:32] - Andy51 | Link:

Co do dziecka resortowego to zgoda.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [15:46] - Imć Waszeć | Link:

Wódz O-wisi-mi-tak to resortowy rozwydrzony bachor. Z tym, że nie widzę potrzeby, żeby przejmować jego dzieło przez "dobrą zmianę". Ja bym się brzydził paradować w cudzej bieliźnie.

Obrazek użytkownika paparazzi

21-01-2019 [15:23] - paparazzi | Link:

Nie żeby zaraz przyszło otrzeźwienie, tego bym nie powiedział. Kazali to i wrócił. Nie żeby zaraz rozrywać pajęczynę. Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

21-01-2019 [15:55] - Jan Kraksy | Link:

Czytając ten tekst i komentarze oczom nie chciałem wierzyć, ale w końcu musiałem, wszak Nasze Blogi to takie specyficzne forum gromadzące specyficznych  forumowiczów-komentatorów, o czym niedawno zacząłem się przekonywać  czytając wiele wpisów i komentarzy. To na szczęście rzadki przypadek w Sieci, ale jednak znaczący. Cały tekst i komentarze  to jeden stek kłamstw i oszczerstw, których autorzy z żalem, jak przyznają, udowodnić nijak nie mogą. Ale jakieś grudki błota zawsze do Owsiaka mogą przylgnąć, chociaż sądy w sprawach jego malwersacji zebranych datków okazały się "bezsilne". Na szczęście taka metoda WOSP-owi nie zaszkodzi i nadal miliony Polaków będą się zrzucać na kolejne wypasione bryki,wille i nieruchomości i ogólne poprawienie bytu Owsiaka, podobnie jak setki tysięcy apelowały, aby powrócił na stanowisko szefa WOŚP. O tym wszystkim autorzy hejtowego tekstu i hejterskich komentarzy nie mogą wiedzieć, bo nic na ten temat nie mówią narodowe media polskie. Ciekawe jak też autor tekstu wyliczył, że WOŚP przez 27 lat nie zebrał łącznie 1 miliard zł, tylko...no, właśnie: ile?

Obrazek użytkownika Andy51

21-01-2019 [16:56] - Andy51 | Link:

Ostatnie zdanie to przytoczenie słów Owsiaka, a swoją drogą każdy pisać może , raz lepiej raz gorzej i ty jesteś tego przykładem.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

21-01-2019 [19:28] - Jan Kraksy | Link:

Autorowi dzięki za wyczerpującą odpowiedź i przypomnienie,że każdy pisać może,np. taki Andy51; ile wlezie kłamstw na klawiaturę,ile się zmieści kalumnii w miejscu na komentarz,niech mnie widzą, niech se nie myślą, że nie potrafię!

Obrazek użytkownika paparazzi

21-01-2019 [17:05] - paparazzi | Link:

Jan Kraksy tak pytam, Novalia AK47 to wy?
Admin wykrakał. Poka.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

21-01-2019 [19:22] - Jan Kraksy | Link:

@paparaazzi
A więc odpowiadam, chociaż nie muszę: nie, bo ja, to ja.Ale  stosownie do umysłowych możliwości niektórych kemntatorów, każdy, kto nie podziela chóru TWA i ośmiela się mieć własne tutaj zdanie, to musi być klon p.Pasierbiewicza - proste i inteligentne.

Obrazek użytkownika paparazzi

21-01-2019 [23:47] - paparazzi | Link:

Sasiba za otwiet. Poka.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

21-01-2019 [17:14] - Imć Waszeć | Link:

Czytaj Pan zatem dodatkowo od prawej do lewej, co drugi wyraz, pomiędzy wierszami, ale jeszcze lepiej oderwij Pan oczy od pi... od PIS-u. Łajdactwo wg lewactwa prezentuje poniższy film:

Stanisław Michalkiewicz: Kto jest nienawistnikiem? Ten, kto się nie zgadza z nami: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika mmisiek

21-01-2019 [20:22] - mmisiek | Link:

@Jan Kraksy, Pan się kiedyś zastanowił z czego żyje Owsiak?

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

21-01-2019 [23:39] - Jan Kraksy | Link:

@mmisiek
nie muszę się zastanawiać, przecież wystarczy poczytać niektóre wpisy i komentarze na tym forum i już wiadomo:Owsiak okrada zbierające do puszek dzieci i za to buduje sobie nowe domy, kupuje wypasione bryki i poprawia swój byt - nie czytałeś?

Obrazek użytkownika Adam66

21-01-2019 [22:15] - Adam66 | Link:

Obrazek użytkownika Art

21-01-2019 [16:49] - Art | Link:

Ochojska była pierwsza.I też nigdy inną pracą się nie splamiła, tylko charytatywny biznes.Trochę to dziwne,albo i nie,że ci ludzie nigdy nie mieli ojca ani matki,a już napewno dziadków.Czyli bez życiorysów.

Obrazek użytkownika Andy51

21-01-2019 [17:59] - Andy51 | Link:

Wybacz ale nie porównywałbym Ochojskiej do Owsiaka, chociaż oboje żyją zawodowo z tzw.dobroczynności.

Obrazek użytkownika Pani Anna

21-01-2019 [19:26] - Pani Anna | Link:

Owsiak jest u mnie całkowicie skończony, odkąd zamiast jak każdy porządny człowiek działający w dobrej wierze uciąć te wszystkie spekulacje i pokazać wszystkie dokumenty finansowe wośp i tych jego rodzinnych spółek typu złoty melon, czy jakaś mrówka (swoją drogą nawet te nazwy są po prostu urągające). Dopóki tego nie zrobi jest po prostu zwykłym krętaczem okradającym dziecięce skarbonki, a ponieważ jest typowym produktem IIIRP i synem pułkownika milicji, to korzysta z pełnej ochrony i tyle. Zadziwiające jest dla mnie, że tylu ludzi nie chce tej prostej prawdy przyjąć do wiadomości. 

Obrazek użytkownika Andy51

21-01-2019 [21:19] - Andy51 | Link:

Zgadzam się krętacz.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

21-01-2019 [21:54] - Jan Kraksy | Link:

Owsiak może nie przeżyć tej deklaracji, że u sławniej Pani Anny jest już skończony! No bo jak ma z tym żyć: wszystkie kontrole skarbowe, którym normalnie od początku WOŚP podlega,a od 3 lat szczególnie, jakoś nie zdołały go przyłapać na finansowych przekrętach, skrupulatnie badały jego dokumentację (no, może nie tak skrupulatnie, jakby to zrobiła Paniusia Anna). I co się okazało:okazało się, że Owsiak nie jest zwykłym krętaczem okradającym dziecięce skarbonki, lecz szefem akcji zakupującej z zebranych składek dla szpitali drogi sprzęt medyczny. A Paniusia  Anna okazała się być zwykłą (tu aż się prosi rzeczownik rodzaju żeńskiego na "sz") pomawiającą, szkalującą i obrzucającą kalumniami bez żadnych dowodów człowieka o nieposzlakowanej przeszłości i teraźniejszości, pełnego szlachetnego zapału pomagania w ratowaniu życia, zwłaszcza niemowląt przy pomocy akcji zwanej WOŚP. Czyżby postawa tej pani wynikała z jej  chrześcijańskich wartości,w tym zwłaszcza zasad odnoszących się do bliźniego swego? I to jest zadziwiające, że sama wierzy w tę swoją nikczemną "prawdę".

Obrazek użytkownika Pani Anna

22-01-2019 [13:27] - Pani Anna | Link:

Ech Novalia, Novalia, zawsze cie poznam, choćbyś nie wiem jak sie nazwała. A podaj mi tylko adres , gdzie moge się zapoznać z wynikami tych 'regularnych" kontroli skarbowych, zgodnie z ustawa o dostepie do informacji publicznych? No, choćby tylko jednej?

Obrazek użytkownika xena2012

21-01-2019 [21:52] - xena2012 | Link:

No to wielki splendor spotkał NB ,bowiem oddelegowano na łamy portalu niejakiego Kraksego.Czyżby Novalia się już wypaliła albo została zdegradowana za słabe wyniki? Jednak szkoła ta sama,zaprzeczanie wszystkiemu co pisza komentatorzy,nawet jeśli sa to sprawy powszechnie znane . Zaraz przypomina mi się pani Kopacz w sejmie opowiadająca o najwyższej staranności kopania 11m wgłąb w Smoleńsku,pracy ramię  ramię z patomorfologami rosyjskimi i dbałości w przeprowadzonych sekcjach.Pomimo że opowieści Kopaczowej okazały się zwykłą bezczelną hucpą i zwykłą nieprawdą niejaki S.Nowak (ten od zegarów) bronił jej patetycznie i idiotycznie zarazem.Pani Kopacz na stanowisku została.Kraksy podobnie kłamie ale to innym zarzuca kłamstwo Opozycja już atakuje rząd i PiS od początku ,teraz musi zawalczyć o elektorat PiS-u.Już to od dawno robi pan Pasierbiewicz metodą wyśmiewania ,by zmusić do poczucia wstydu ,że jest się członkiem tego elektoratu.Te wszystkie powielane w nieskończoność epitety: ortodoksi,jajogłowi,niewykształceni prostaczkowie z małych miast,różańcowe babcie i szwadrony o.Rydzyka.No cóż elektorat nie ma się za bardzo czego wstydzić więc przysłano pomocnika.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

21-01-2019 [22:04] - Jan Kraksy | Link:

Przyznam,Xenko, że jednak aż tak głupiej odpowiedzi na mój komentarz o twoich wymysłach o pogrzebie L.Kaczyńskiego, się jednak nie spodziewałem. I może zechciałabyś łaskawie przytoczyć chociaż jedno moje kłamstwo, czy też swoim zwyczajem znowu coś wymyślisz? A przy okazji przypuszczając, że jesteś gorliwą chrześcijanką, posłuchaj:
https://www.youtube.com/watch?...
 

Obrazek użytkownika xena2012

22-01-2019 [10:16] - xena2012 | Link:

Hm,a dlaczego Pani/Pan sprowadza wszystko do gorliwego chrześciaństwa? To chrześcijanin to coś znacznie gorszego od ,,zwykłego ''czlowieka a może tylko Pani/Pana fobia?

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

22-01-2019 [18:05] - Jan Kraksy | Link:

Xenko,
najwyższy czas nauczyć się czytać ze zrozumieniem najprostsze teksty: u mnie odwoływanie się do chrześcijańskich cnót oznacza, że od chrześcijanina wymaga się więcej, bo jest kimś lepszym, niż zwykły internetowy hejter, który zieje nienawiścią, pogardą, pomówieniem i chęcią ślepej zemsty do bliźniego swego.Dotarło, czy mam ci to narysować?

Obrazek użytkownika xena2012

22-01-2019 [19:48] - xena2012 | Link:

Więc czemu ty zwykły internetowy hejterze ziejesz taka nienawiścią jak krakowski smok? Ja i chęć ślepej zemsty na bliźnim swym? Ja i pogarda -a na kim to? Rozśmieszyłes nawet  moje dwa koty Pusię i Lili ja też nieźlę się bawię czytając te pełne namaszczenia wypociny.Przecież mamy karnawał idże się zabawić.

Obrazek użytkownika Andy51

22-01-2019 [09:17] - Andy51 | Link:

Pan Kraksy , kolejny zadaniowiec oddelegowany na " linię frontu".

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

22-01-2019 [18:10] - Jan Kraksy | Link:

Andy51
znowu się popisał swoim śledczymi zdolnościami  nabytymi i udoskonalanymi  w dawnych służbach specjalnych.

Obrazek użytkownika Jan Kraksy

21-01-2019 [22:06] - Jan Kraksy | Link:

Chyba pomyliłem link, mało być: https://www.youtube.com/watch?...

Obrazek użytkownika Andy51

22-01-2019 [18:19] - Andy51 | Link:

Mówię ci zmień leki albo lekarza.

Obrazek użytkownika xena2012

22-01-2019 [20:22] - xena2012 | Link:

Warto poruszyć ,mało bowiem mówi się o kwestii odpowiedzialności na stanowiskach pracy,w zakładach ,firmach.Po to są przepisy,procedury,instrukcje żeby ich przestrzegać, Te wymogi obowiązują również organizatorów imprezy WOŚP.Ja rozumiem ,że trwa śledztwo,ale już wiadomo ze wstępych ustaleń,ze organizator imprezy jakim jest WOŚP nie zadbał o jej właściwe zabezpieczenie zatrudniając firmę z rażącym brakiem profesjonalizmu.Niemniej Jerzy Owsiak nie ma sobie nic do zarzucenia,zachowuje się po chamsku i arogancko uważając się za świętą krowę. Opozycja zasłania się mową nienawiści którą posługuje się przeciw PiS-owi spychając tragiczne w skutkach swoje błędy organizacyjne na dalszy plan.