UE chwali Polskę – ból głowy opozycji

11 stycznia 2019, czyli wczoraj, to historyczna data: totalna opozycja przeszła do… opozycji wobec Unii Europejskiej. Jeszcze parędziesiąt godzin temu PO i inni „totalsi” bronili dzików w Polsce bardziej niż resztek własnego honoru (?),  tymczasem Komisja Europejska wydała entuzjastyczną opinię o tym, jak rząd RP radzi sobie w walce z epidemią świńskiego wirusa ASF. Cóż, pozostają w tej sytuacji dla opozycji dwa wyjścia: albo zaatakować UE za „odchylenie nacjonalistytczno-prawicowe”, niczym komuniści za Stalina i w ten sposób ujawnić swoje prawdziwe cele doprowadzenia do Polexitu (sic!), albo też zakładając, że „uderz w stół Brukseli, to nożyce opozycji w Polsce się odezwą” − zmienić front o 180 stopni, uderzyć się w piersi aż by jęknęło, posypać głowę popiołem ze spalonych różnych dokumentów i, o zgrozo, pochwalić rząd PiS. Ciekawe, że w „sprawie dzików” PO i reszta pokazały kompletną zaściankowość i prowincjonalność: głośno milczały, gdy Niemcy – które tak bardzo chcą naśladować – tylko w  zeszłym roku zastrzeliły 840 tysięcy dzików, a więc niemal trzy razy więcej (!) niż żyje w Polsce. Opozycji zatem radzę „westernizację” czyli „uzachodnienie”, gdy chodzi o przejmowanie wzorców − przynajmniej tych, które przejmować warto.

*komentarz ukazał się w "Gazecie Polskiej Codziennie" (12.01.2019)

 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gniewko

13-01-2019 [09:04] - Gniewko | Link:

To nie wasza zasługa, że UE przestała was atakować tylko powstanie #KoalicjiProPolskiej (Ruch Narodowy, Wolność, Braun, Liroy i inni) ich przestraszyła. Wolą mieć Globalistów niż Narodowców przy sterach władzy.

Obrazek użytkownika Gniewko

13-01-2019 [09:04] - Gniewko | Link:

To nie wasza zasługa, że UE przestała was atakować tylko powstanie #KoalicjiProPolskiej (Ruch Narodowy, Wolność, Braun, Liroy i inni) ich przestraszyła. Wolą mieć Globalistów niż Narodowców przy sterach władzy.

Obrazek użytkownika mmisiek

13-01-2019 [21:51] - mmisiek | Link:

Charakterystyczne, że dla obu stron punktem odniesienia nie jest rzetelne uzasadnienie sensu lub bezsensu odstrzału tylko stanowisko KE. I to stanowisko u jednych skutkuje podkuleniem ogona, a u drugich puchnięcie z dumy. Żenujące.