Faszyzm to określenie pejoratywne  a co z komunizmem?

W końcówce rządów HGW kiedy to ta pani zakazała Marszu Niepodległości,  Trzaskowski pytany czy popiera decyzję HGW, powiedział , że tak bo nie chce na ulicach faszystów.

Okazuje się, że w Polsce na każdym rogu są faszyści  mało tego faszyści chowają się po lasach, co chciała naocznie pokazać stacja WSI 24.

Jakiś dupek z Brukseli Marsz Niepodległości nazwał marszem 60 tys. faszystów. Dla lewactwa, wszyscy, którzy się z nimi nie zgadzają są faszystami.

Wyobraźmy sobie, że przedstawiciele partii faszystowskiej są w PE, jest to niewyobrażalne, ale przedstawiciele drugiej najbardziej morderczej ideologii  obok  faszyzmu/nazizmu  ideologii komunizmu , który ma na sumieniu więcej ofiar niż faszyzm/nazizm, ma swoich przedstawicieli w PE, są to pogrobowcy komunistów , których jest ponad 50, pozmieniali swoje nazwy na np. Europejska Lewica Antykapitalistyczna, Partia Europejskiej Lewicy , itp., którzy są tak bezczelni, że śmią pouczać Polskę w sprawie demokracji.

Morderca , komunista Che noszony jest na koszulkach  przez młodych lewaków , a spróbujmy sobie wyobrazić koszulkę z podobizną Mussoliniego, Goringa, itp.  

Lewica, która nie wie co to jest tolerancja, poucza na lewo i prawo i uczy demokracji, ale czym jest demokracja w wykonaniu komunistów, można przekonać się w Korei Północnej czy w mniejszym stopniu na Kubie.

To jakaś schizofrenia, dlaczego faszyzm jest straszny i określenie kogoś mianem faszysty jest potwarzą, ale mianem komunisty nie.
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

04-12-2018 [11:54] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Odpowiadam na pytanie Autora: "dlaczego faszyzm jest straszny i określenie kogoś mianem faszysty jest potwarzą, ale mianem komunisty nie."

Otóż dlatego, że takie podejście wymyślili komuniści. Po II wojnie światowej ZSRR potrzebował na gwałt przykrycia swojej współpracy z Hitlerem aż do 22 czerwca 1941 roku. Wymyślono więc nieustającą walkę z faszyzmem. Tam nawet dzieci bawiły się i nadal bawią się w wojnę naszych z faszystami.
Zabawa ta stała się towarem eksportowym i znakiem rozpoznawczym agentów rosyjskich specsłużb na całym świecie, w tym w Brukseli i w Polsce.

Obrazek użytkownika Andy51

04-12-2018 [13:03] - Andy51 | Link:

Masz rację podobnie jak faszyści a raczej ich pogrobowcy wymyślili " polskie obozy śmierci".

Obrazek użytkownika paparazzi

04-12-2018 [15:03] - paparazzi | Link:

Jeden taki komunista Jewgienij Jagoda odpowiedzialny za śmierć około 10 milionów ludzi. O innych nie wspomnę bo idzie oszaleć. Patrz "
Czarna księga komunizmu". Zbrodnie, terror, prześladowania
Andrzej Paczkowski, Karel Bartosek i inni...

Obrazek użytkownika Andy51

04-12-2018 [16:46] - Andy51 | Link:

Znam historię i znam "osiągnięcia" komunistów i komunizmu.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-12-2018 [09:09] - Marek1taki | Link:

Wymyślili komuniści to fakt, ale czy sowieccy mają na to patent to wątpliwe. W okresie międzywojennym marksizm był ideologią tolerowana na całym globie.
Silna partią była Komunistyczna Partia Stanów Zjednoczonych (jej postulaty zostały w pełni zrealizowana w USA w latach sześćdziesiątych, obecnie w Polsce pod rządami Rafalskiej i Morawieckiego jesteśmy dużo głębiej upaprani).
W Hiszpanii lud uszczęśliwili kto jak nie komuniści? Kogo zwalczali? Faszystów. Kto im pomagał? Sowiety i marksiści zachodni. Hemingwaya samego nie wysłali.
Pokutuje nadal skojarzenie marksizmu i komunizmu ograniczone do ZSRR, bo znamy z codziennego życia, z prasy, radia, TV i haseł na ulicach o ZSRR i jego zbawczej roli.
Nie znamy z tamtych czasów raju zza żelaznej kurtyny, gdzie królował marksizm z ludzka twarzą, ten wymarzony przez "naszych" marksistów-opozycjonistów. Tych, których część wyjechała w 1968 i później.
Faktem jest sponsorowanie przez sowiecką Rosję komunistycznej partii w USA w latach trzydziestych.
Zaczęto ją zwalczać w czasie zimnej wojny, bo byli rozpanoszoną siatką. Znamy sprawę Rosenbergów. Znamy komisję Mc Carty'ego. Mniej znany jest początek kariery politycznej Ronalda Regana https://3obieg.pl/prezydent-re...
Zapomina się tylko, że rewolucja bolszewicka miała dwutorowe korzenie: Lenina wysłano do Piotrogrodu wagonem z Niemiec, a Trockiego statkiem z USA. Z tego samego USA, który przygarnął marksistów szkoły frankfurdzkiej.
Za wikipedią: Max Horkheimer, Theodor Adorno, Herbert Marcuse, Walter Benjamin, Friedrich Pollock, Leo Löwenthal, Erich Fromm z Instytutu Badań Społecznych, istniejącego w latach 1923–1933 na Uniwersytecie we Frankfurcie, a od 1933 roku kolejno: przy paryskiej École normale supérieure i nowojorskim Uniwersytecie Columbia, a od 1949 ponownie we Frankfurcie nad Menem, zajmowali się faszyzmem i kapitalizmem z marksistowskiego punktu widzenia.

"Herbert Marcuse wyznawał wraz z Szkołą Frankfurcką Teorie Krytyczną według której kapitalizm, patriarchat, moralność, naród, chrześcijaństwo, odpowiadają za imperializm, militaryzm, rasizm, nazizm, faszyzm, antysemityzm i ksenofobię. Wyznawcy Teorii Krytycznej przejęli kontrolę nad Włoską Partią Komunistyczną, i wraz z Antonio Gramscim rozpoczęli długi marsz przez instytucje, czyli proces opanowywania „głównych ośrodków formacyjnych i opiniotwórczych w społeczeństwach zachodnich”. Dla lewicowców nie polityka, ale kultura miała stać się głównym narzędziem przebudowy społecznej."
https://prawy.pl/36660-egzorcy...

Wikipedia:
Max Horkheimer (1895–1973) – niemiecki filozof i socjolog, przedstawiciel teorii krytycznej.
"Kto jednak nie chce mówić o kapitalizmie, powinien także milczeć o faszyzmie."
Źródło: Żydzi i Europa (1939)

Obrazek użytkownika xena2012

04-12-2018 [18:00] - xena2012 | Link:

Nie uwzglednił Pan w rozważaniach,że słowo faszyzm ewaluuje i zmienia swoje znaczenie.Teraz niewielu pamięta czym był i jak narodził się faszyzm dlatego tym terminem okreslają po prostu przeciwników politycznych z niewiedzy bądź na wyrost.Wspomnę o 11-ym listopada w tym roku.Po Marszu media światowe okresliły go jako faszystowski i ze zgrozą powtarzano,że ,,faszyści'' nie zawahali się wziąć ze sobą swoje równie faszystowskie dzieci.Naszej uwadze uszły echa wypowiedzi islandzkich mediów na temat faszyzmu w Polsce.tych słów nie wycofano do dziś a prostetujacego na insynuacje polskiego ambasadora media islandzkie wrecz rozjeździły.Kłamstwa i fałsz nie pozwalaja na jakąklolwiek merytoryczna dyskusję  w żadnej dziedzinie,więc kto dzić ma oceniać zamilczany bądź zafałszowany obraz komunistycznych zbrodni czesto nawet gloryfikowany? Czy francuska inteligencja odwiedzając ZSRR   była aż tak slepa?

 

Obrazek użytkownika Kazimierz Jarząbek

04-12-2018 [18:11] - Kazimierz Jarząbek | Link:

Xena2012
Trafnie dała Pani przykład Islandii, w której rosyjskie wpływy są aktualnie ogromne, a to rosyjskie służby decydują o tym, kogo przezywać faszystą.

Obrazek użytkownika Andy51

04-12-2018 [18:23] - Andy51 | Link:

Przykład z Islandią może i słuszny, ale Islandia leży trochę z boku i jej prasa i opinie nie mają tak dużego znaczenia.

Obrazek użytkownika Andy51

04-12-2018 [18:21] - Andy51 | Link:

Jeżeli mamy zestaw mediów jaki mamy, to trudno się dziwić, ale jest faktem, waląc pałką faszysty na lewo i na prawo, czasami celowo a czasami z niewiedzy obdarzają po wsiech mianem faszysty pogłębiają rozdźwięk pomiędzy faszyzmem a komunizmem.

Obrazek użytkownika Jabe

04-12-2018 [18:14] - Jabe | Link:

Dobrze by było wpierw się zastanowić, co znaczą te słowa.

Obrazek użytkownika xena2012

04-12-2018 [20:26] - xena2012 | Link:

Przecież media takie jak TVN usłużnie nas ,,uświadamiają'' i utwierdzają w przekonaniu że jak faszyzm to tylko w Polsce oczywiscie z usciśleniem w katolickiej części Polski.To zwalnia odbiorcę mediów od myslenia i zastanawiania się.. 

Obrazek użytkownika Jabe

05-12-2018 [10:15] - Jabe | Link:

Myślenie nie jest tubylcom wskazane. Nie ważne, czy chodzi o odbiorcę TVN, czy TVP.

Obrazek użytkownika wielkopolskizdzichu

04-12-2018 [20:29] - wielkopolskizdzichu | Link:

Komuniści z swoimi klasycznymi symbolami nie jest tak groźni, jak komuniści skrywający się za Krzyżem, białoczerwonymi flagami i pomnikami wyklętych.

Obrazek użytkownika cyborg59

05-12-2018 [00:06] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Od dzisiaj zaczynam zaglądać za każdy pomnik, za każdą biało czerwoną ! Wzmagam czujność.

Obrazek użytkownika Andy51

05-12-2018 [08:59] - Andy51 | Link:

Zmień leki.

Obrazek użytkownika Jabe

05-12-2018 [10:16] - Jabe | Link:

Kto to jest komunista?

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

04-12-2018 [20:59] - Imć Waszeć | Link:

Głowa do góry. To już długo nie potrwa. Dziś odrodził się w Rosji bolszewizm. Właściwie jest to nazi-bolszewizm stworzony przez paru takich pyskatych cwaniaków z brodami. Im też się marksizm nie podoba, bo za miękki jest. Jutro będą skansenem czerwonych papuasów, a intelektualiści zaczną szukać metod ucieczki od przygłupów wymachujących giwerami, albo będą kończyć żywot na rąbaniu lasu ;)
"„Autor jakichś tam niezrozumiałych książek, zdrajca ojczyzny”. Admirał publicznie o… Kancie" - http://niezalezna.pl/248673-au...

Obrazek użytkownika cyborg59

05-12-2018 [00:02] - cyborg59 (niezweryfikowany) | Link:

Trzeba skupić się na metodologii ! Nie potępiamy komunizmu (który nigdy nie zaistniał !!) - potępiamy i zakazujemy BOLSZEWIZMU !  "Che" to czystej wody bolszewik, te "czerwone brygady", "rote armee" i inne wymysły bolszewickiej międzynarodówki.
Skupmy się na nazywaniu bolszewików BOLSZEWIKAMI. Tłumaczmy zbrodniczość bolszewizmu. Zbrodniczość SPRAWDZONĄ !

Obrazek użytkownika Andy51

05-12-2018 [09:01] - Andy51 | Link:

A bolszewizm to się wywodzi skąd? z księżyca czy z ideologii komunistycznej.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-12-2018 [12:00] - Imć Waszeć | Link:

To bardzo prawdopodobne, bo Księżyc jest niesłychanie opustoszały i zdewastowany nawet bez CO2.

Obrazek użytkownika Marek1taki

05-12-2018 [09:15] - Marek1taki | Link:

Jak ktoś emituje CO2 też jet faszystą.
Rewolucja kulturowych marksistów w edycji ecofinance harata kaskę za żywota.

Obrazek użytkownika Andy51

05-12-2018 [14:08] - Andy51 | Link:

Myślałem, że harata to tylko Tusk, ale widać marksiści też.