Proces JK vs. LW w Gdańsku „kalką” polskich sądów.

Wczoraj kto chciał mógł zobaczyć w TV na przykładzie sprawy JK vs LW, „kalkę” działania polskich sądów. Nie wiem czy sędzia Klawonn była wylosowana, czy cały skład sędziowski w SO w Gdańsku jest taki jak ta pani sędzia, jeżeli wszyscy sędziowie w SO w Gdańsku są tacy jak wymieniona, to po prostu tragedia. Być może Prezes JK odpuścił woj. pomorskie i atmosfera w tym woj. i sądach jest taka a nie inna, stąd taki przebieg sprawy, ale o pomorskim trochę później.

Zastanawiam się czy pani sędzia chodząca na spędy KOD pod togą miała koszulkę z napisem konstytucja?

Sprawa z powództwa cywilnego JK przeciwko LW powinna trwać max.  godzinę. Pozwany pisząc  haniebne słowa na JK nie mogąc ich udowodnić  powinien być  przez sąd „ spuszczony na drzewo” i sprawa powinna się skończyć w ciągu godziny po czym powinien zapaść wyrok.

Tu sprawa została postawiona do góry nogami , powód był przesłuchiwany trzy godziny, natomiast pozwany pytany był  przez sąd ca. 0,5 godziny i w żaden sposób nie potrafił udowodnić swoich słów.

To przecież pozwany powinien mieć dowody na potwierdzenia swoich słów. Tak właśnie wygląda setek spraw w polskich sądach, stąd nie dziwota, że sprawy trwają latami, a sędziowie czują się bezkarni.

Wracając do woj. pomorskiego , to wydaje mi się , że JK to województwo pomorskie sobie odpuścił. Jedynie w woj. pomorskim PO może rządzić samodzielnie. Wydaje się , że Prezes traktuje to woj. jak orka na ugorze.

Przenikanie się struktur PiS i PO widać w spółkach Skarbu Państwa gdzie zmienili się tylko prezesi i zarząd, a reszta została po staremu.

Prezes powinien tak zrobić jak kiedyś zrobił w woj. świętokrzyskim. Wysłał tam zaufanego swojego człowieka śp. Przemysława Gosiewskiego i on tam zrobił porządek. Niestety ja nie widzę wśród posłów PiS z woj. pomorskiego nikogo z „ cojones”, wydaje mi się, że poseł Śniadek jako szef okręgowy struktur PiS to pomyłka.

Różnie się mówi na ten temat, ale nie będę powtarzał plotek. Mówi się, że nikt nie może dostać jakiś stanowisk, jeżeli nie ma „ dostępu do ucha  Śniadka” , może to pomówienia, ale może w tych plotkach jest część prawdy.

Uważam, że na Pomorze powinna przyjechać jakaś miotła i dobrze posprzątać, rozbijając wieloletnie układy.

https://wpolityce.pl/polityka/422447-sellin-prezydent-lech-walesa-nie-stoi-ponad-prawem
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

23-11-2018 [16:10] - xena2012 | Link:

Przedstawicielka kasty,bo przeciez trudno nazwac sedzią panią Klawonn z ustami wygietymi w podkówke przypominała zasmucone dziecko któremu rodzice zakazali się pobawić dopóki nie odrobi lekcji.Bardzo sie starała biedactwo postawić J.Kaczyńskiego w roli oskarżonego,może nawet marzyło jej się,że jakoś go sprowokuje.Pomimo kilkugodzinnego stania J.Kaczyński wykazał niezwykłe opanowanie nawet w sytuacji gdy Wałęsa wygadywał swoje brednie.Niestety  staje się jasne jak nadal bedzie wygladało nasze sądownictwo.Dziwi mnie reakcja mediów przedstawiajaca sprawę jako kłótnie dwóch starszych panów.Widoczne to na blogach Estamosa i Starego na S24 i na NB gdzie Echo24 zrównał zachowanie obu panów określając ich mianem starych pieniaczy sądowych.Własnie mielismy obraz ,,pieniacza ''Kaczyńskiego chocby w tej rozprawie.

Obrazek użytkownika Andy51

23-11-2018 [16:36] - Andy51 | Link:

Proszę Cię, na blogera Echo24 nie zwracaj uwagi, w głowie mu się poprzestawiało, a był czas, ze pisał całkiem rozsądnie.

Obrazek użytkownika Marek1taki

23-11-2018 [18:21] - Marek1taki | Link:

Ten proces to jak uczczenie powrotu Gersdorf. Kto tu jednak rozdawał karty w Sejmie?
Z losowaniem sędziów to jak z ich bezstronnością polityczną. Matka Kurka jednak wyraża opinię, że to nie typowy tylko modelowo obiektywny proces.
http://kontrowersje.net/modelo...

Obrazek użytkownika Andy51

23-11-2018 [20:12] - Andy51 | Link:

Pewnie pani sędzia ze spędów KOD czuła ducha Gersdorf w sali.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

23-11-2018 [21:44] - Imć Waszeć | Link:

Kurka już od pewnego czasu jest klakierem.

Obrazek użytkownika Andy51

24-11-2018 [10:02] - Andy51 | Link:

Nie obserwuję tego blogera, więc trudno mi się ustosunkować.

Obrazek użytkownika Jan1797

23-11-2018 [22:33] - Jan1797 | Link:

<Prezes powinien tak zrobić, jak kiedyś zrobił w woj. świętokrzyskim. Wysłał tam
zaufanego swojego człowieka śp. Przemysława Gosiewskiego i on tam zrobił porządek.>
Szanowny Andy,
Często powtarzana jak mantra, recepta silnego lokalnego przywódcy, tu niejeden
zastanawia się nad regułami doboru kadr. Oczywiście każdy dokładnie wie, jak dochodowa
jest gra polityczna, nie zaś wyniszczająca i rujnująca. W tym kontekście zwróć wagę, na
zachowanie większości „naszych” i ich pokrzykiwania „zróbcie coś z tym".
Pozdrawiam, Jan.
Magua wybaczy; https://twitter.com/i/status/1...
 

Obrazek użytkownika Kazimierz Koziorowski

24-11-2018 [10:02] - Kazimierz Kozio... | Link:

bolek pouczyl "wysoki" sad ze nie zyczy sobie pytan odnosnie smolenska, czyli odnosnie sprawy w jakiej zostal pozwany, a gdyby sad nie skorzystasl z szansy niezadawania pytan to on z gory odmawia odpowiedzi. i co? zostal przywolany do porzadku? ukarany grzywna? niski sądzik podkulil ogonek i wydal decyzje "no dobrze".
adwokat PJK tez daje ciala, bo powinien chocby zaprotestowac a w ogole zazadac zmiany skladu sedzowskiego kiedy uajwniono ze oskarzony i sedzia identyfikuja sie nawzajem kodziarska bielizną

Obrazek użytkownika Andy51

24-11-2018 [13:36] - Andy51 | Link:

Adwokat reprezentujący JK był wyjątkowo potulny, chyba, ze miał takie zadanie.

Obrazek użytkownika RinoCeronte

24-11-2018 [20:14] - RinoCeronte | Link:

Być może chodzi o pokazanie jeszcze raz Polakom z kim mamy do czynienia i dlaczego walka o sprawiedliwe i niezależne sądy jest fundamentalna...

Obrazek użytkownika Andy51

24-11-2018 [23:11] - Andy51 | Link:

Jeżeli to było wyreżyserowane, przez JK, to jeszcze raz się okazało , że JK to mistrz.