Prezydenci niektórych polskich miast, model chiński

Za czasów Mao w KC KPCH ( Komitet Centralny Komunistycznej Partii Chin) a zwłaszcza w BP  KPCH (Biuro Polityczne Komunistycznej Partii Chin)  w zasadzie obowiązywała zasada, że członkiem BP mogła być osoba członek partii , który ukończył minimum 75 lat.

W kościele katolickim obowiązuje zasada, że  księża przechodzą na emeryturę w wieku 70 lat, a hierarchom papież może przedłużyć ich posługę do 75 roku życia.

Podobnie w Polsce na uczelniach państwowych,  kadra naukowa przechodzi na emeryturę w wieku 70 lat.

Nie wiem jak podejść do sytuacji z prezydentem Rzeszowa , który ma 78 lat został wybrany w wyborach samorządowych na pięcioletnią kadencję, skończy ją jeżeli będzie w dobrym zdrowiu mając 83 lata, a spodziewam się, że będzie startował na kolejną kadencję, czyli dojdzie do wzorcu chińskiego mając  88 lat. Brawo!!!.

Drugim trochę młodszym jest nowo wybrany po raz kolejny prezydent Krakowa Majchrowski , który ma 71 lat a jak skończy będzie miał 76 lat, czyli będzie młodszy od obecnego wieku prezydenta Rzeszowa Ferenca, czyli może być jeszcze przed nim długa przyszłość polityczna.

Jaka jest kondycja stetryczałego prezydenta Majchrowskiego, można było  zobaczyć w dyskusji przed II turą wyborów w Krakowie, kiedy to stetryczały Majchrowski nie mógł sobie przypomnieć pytania do pani Wasserman.

Nie wiem, jak daje sobie radę prezydent Ferenc, ale mam pewne obawy co do jego kondycji fizycznej, jak on sobie da radę do końca kadencji, nie mówiąc o prezydencie Majchrowskim.
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika xena2012

07-11-2018 [11:19] - xena2012 | Link:

Ależ proszę sie tak nie zamartwiać wiekiem i kondycją naszych umilowanych prezydentów miast.Przeciez oni nie będą musieli nic robic oprócz brania pieniedzy.Za nich bedą myślec i robić dewealoperzy,aferzyści,a wytyczne dawać UE i niemieckie media.Komu potrzebne młode twarze jako prezydenci miast? Widać było z jaką nienawiścią byli i sa traktowani mlodzi kandydujący-Wassermnn,Jaki,Płażyński,jakimi obelgami ich obrzucano.

Obrazek użytkownika Jaworowski

07-11-2018 [12:06] - Jaworowski | Link:

Xena 2012 ma pełną rację. Ci komuszo- lewaccy  starcy to typowe słupy. Im durniejsze, im z większym brakiem pamięci, im większe moralne  i intelektualne zwyrodnienie, tym są bardziej w cenie dla tych złodziejskich układów w polskich wielkomiejskich bastionach degrengolady.

Obrazek użytkownika Andy51

07-11-2018 [13:42] - Andy51 | Link:

Mi się wydaje, że nie słupy ale wyborcy to durnie. 

Obrazek użytkownika Andy51

07-11-2018 [13:41] - Andy51 | Link:

Aktualne hasło w miastach rządzonych przez KO developer na prezydenta.

Obrazek użytkownika Lektor

07-11-2018 [11:25] - Lektor | Link:

Najbardziej dziwię się krakusom. To, oprócz Warszawy, największe obecnie skupisko komunistów. Wierzyć się nie chce, ale dopuki ten komuch będzie prezydentem, moja noga w Krakowie nie stanie.

Obrazek użytkownika Andy51

07-11-2018 [14:11] - Andy51 | Link:

Skoro dziekan wydz. prawa, a może rektor, żądają oddania doktoratu przez PAD. W każdym normalnym państwie, uczelnia by się szczyciła, że jej absolwent jest prezydentem, tylko nie w Polsce.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [16:07] - Imć Waszeć | Link:

Po tym co PAD wygaduje w sprawach historii Polski jest to zupełnie zrozumiałe i ja przyłączam się do ich opinii. Ludzie drastycznie odstający intelektualnie od poziomu dyplomu, który udało im się wydębić, powinni być go pozbawiani dla dobra państwa i uczelni. Wspólne tysiącletnie państwo z żydami to mógł wymyślić tylko kompletny dyletant nie umiejący czytać, albo regularny obcy agent wpływu (być może nawet na obcym żołdzie).

Obrazek użytkownika Andy51

07-11-2018 [16:45] - Andy51 | Link:

Mundry to ty jesteś.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [17:07] - Imć Waszeć | Link:

"Oddajemy więc hołd tysiącletniej historii społeczności żydowskiej w Polsce i ze złamanym sercem opłakujemy zagładę milionów naszych rodaków w niemieckich obozach śmierci" - to akurat Borusewicza, ale oni wszyscy mają swoje rólki do odegrania. Źródło na stronach rządowych: http://www.sejm.gov.pl/zn/zps_...
Skoro naszych rodaków, to z jakiego klucza obcy żydzi wyciągają łapy po kamienice naszych rodaków czyli nasze, co? Coś tu nielogicznego nieprzyjemnie zgrzyta w tej semitofilnej propagandzie PIS-u i PO. Chyba, że "nasi rodacy" dla PAD i reszty mieszkają bardzo daleko od Wisły. Trzeba było się uczyć w młodym wieku sumiennie, to by Pan dziś nie zniekształcał tak naszego pięknego języka żydłaczeniem, gdyż u nas mówi się "mądry", a nie "mundry" jak w jakimś slangu Jidysz.

PS: Nie przechodzę na "ty" z byle kim.
 

Obrazek użytkownika Andy51

07-11-2018 [18:29] - Andy51 | Link:

Nie jestem apologetą  żydów, ale ty to masz obsesję na ich punkcie.

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

07-11-2018 [19:59] - Imć Waszeć | Link:

Nie, to ty masz obsesję na punkcie każdego słowa wiążącego się tematycznie z żydami. Pozycjonujesz się wtedy względem takiej wypowiedzi tak, jak cię wytresowano, czyli doszukujesz się antysemityzmu w wypowiadającym ją. Tymczasem w moim tekście sprawa jest zaje... prosta. Mówię teraz ogólnie (do kumatych jak mawia KP), a nie do szanownego tykacza bez krztyny szacunku dla innych i normalnych ludzkich zachowań w towarzystwie: "chcesz mnie okraść, jesteś złodziejem", "chcesz mnie pobić, jesteś bandytą", itd. ale jeśli do tego ukrywasz się za parawanem  swoich żydowskich konotacji, żeby cios był bardziej skuteczny i nie do obrony, to jesteś jeszcze dodatkowo skończonym łajdakiem. Myślę, że to wystarczy szanownemu tykaczowi, żeby dał na spocznij w sprawie ścigania zbrodni przeciwko nieszczęsnemu, ogłupionemu książką o krasnoludkach narodowi, za którym kryją się pospolici złodzieje i bezczelni naciągacze.

Jeszcze raz o przypadkowo wybranym prezydencie. Mówię "przypadkowo", bo jeśli przed wyborami nie mam żadnych informacji o rodzinie delikwenta, jego poglądach i sympatiach politycznych, skłonnościach narodowych albo seksualnych, to mój i milionów Polaków wybór jest zupełnie przypadkowy i odzwierciedla tylko jakieś geszefty na gębę prezesa jedynej czy wtórnej Partii. Ja sobie wypraszam po prostu, żeby jakiś koleś, który zawitał na urząd na drobne kilka lat (pewnie w nagrodę za właściwą żonę jak POprzednik) dzielił się z miejsca majątkiem i historią moich wszystkich przodków ze swoją rodziną, kuzynami obcokrajowcami zza "wielkiej wody" i każdym, kto tylko nazwie moich rodaków faszystami i nazistami na podstawie Jedwabnych i innych jaczejek kieleckich. Skoro potrafił z hukiem wystąpić z partii, żeby stać się prezydentem wszystkich ludzi narodowości polskiej, to niech spróbuje też zawiesić na czas prezydentury swoją nadmierną przychylność do narodowości swego teścia i różnych takich agentów wpływu z obcego nam państwa.

Obrazek użytkownika xena2012

07-11-2018 [15:49] - xena2012 | Link:

No cóż szykuje sie sprawdzian dla naszych prezydentów miast.Z Brukseli telefon do HGW i pewnie smsy do pozostałych w sprawie zakazu marszu do wykonania w trybie natychmiastowym.No może w Poznaniu odbedzie się parada równości teczowa na to bruksela spojrzy łaskawszym okiem.

Obrazek użytkownika Chatar Leon

07-11-2018 [16:51] - Chatar Leon | Link:

Gdyby PiSowi się naprawdę chciało, Machlojskiego w Krakowie już by nie było. Poza tym, czy faktycznie ktoś chce w Krakowie poważniejszych zmian? Wystarczy poczytać protokoły z sesji rady miasta. PiS razem z Platformą i komuchami klepią w głosowaniach bez sprzeciwu to, co ten obrzydliwy dziad im podsunie w projektach uchwał. Proszę mi pokazać chociażby jakiś sprzeciw radnych PiS wobec sporządzonych przez majchrowszczyznę planów zagospodarowania przestrzennego, w których kolejne tereny zielone po prostu oddaje się deweloperom?

Obrazek użytkownika Andy51

07-11-2018 [18:28] - Andy51 | Link:

Nie mogę się wypowiadać, bo nie znam stenogramów z posiedzeń rady miasta.

Obrazek użytkownika Marek1taki

07-11-2018 [22:28] - Marek1taki | Link:

Polityczne zalety postępów geriatrii udowodniono wielokrotnie już przed Breżniewem i Castro. Żal nie korzystać.
Skojarzenia z filmem "Ze śmiercią jej do twarzy" jak wynika z tytułu są ograniczone do płci pięknej.

Obrazek użytkownika Andy51

08-11-2018 [16:56] - Andy51 | Link:

Geriatria to wiodąca specjalizacja medyczna w stosunku do tych panów.

Obrazek użytkownika Francik

08-11-2018 [11:52] - Francik | Link:

Oj durni, durni ci Amerykanie - wybrali na prezydenta Trumpa, który miał 71 lat. Bądźmy jednak trochę poważni - nie tyle wiek jest istotny, ale kondycja i to nawet nie tyle fizyczna co intelektualna. I wcale nie jest powiedziane, że 70- czy nawet 80-latek będzie w tej dziedzinie gorszy od 30-latka. Ten kult młodości (żeby przywołać choćby pewnego drrr.) trochę mnie dziwi. Młodszy to wcale nie znaczy lepszy. Wielu tych młodych polityków wykazuje jednak syndrom gimbusa: g... wiedzą, ale wydaje im się, że pozjadali wszystkie rozumy. Moim zdaniem takim zarozumialstwem grzeszy m.in. nasz ulubieniec Jaki. Potem wychodzą takie kwiatki jak uchwalenie ustawy o IPN w przeddzień uroczystości w Oświęcimiu. I wielkie zdziwienie, że Żydzi i Ruski wykorzystali to do ataku na Polskę. Politycy mają być mądrzy i przewidujący - wiek jest sprawą drugorzędną. Co do tego, że w większości samorządów nie doszło do żadnych zmian - nie spieszyłbym się z ocenianiem, że to wyborcy są głupi. Obecny ustrój samorządów sprzyja wytwarzaniu lokalnych "układów". Praktycznie decyduje wójt, burmistrz, prezydent, natomiast radni - czyli przedstawiciele wyborców - nie mają wiele do gadania w sprawie rządzenia miastem czy gminą. Wręcz są od władzy wykonawczej uzależnieni. Nie ma więc mechanizmów kontrolnych umożliwiających rozbijanie tych układów. PiS przed wyborami samorządowymi żadnych zmian nie wprowadził, a wydłużenie kadencji do 5 lat to już kompletny idiotyzm. Dwukadencyjność też nic nie zmieni - obecni prezydenci wskażą następców, którzy będą kontynuować układy. A skoro nie ma zmian w mechanizmach funkcjonowania samorządów, to oczekiwanie na zmiany personalne było - delikatnie mówiąc - mało logiczne. Chyba, że obecni tzw. włodarze zdecydowali się na emeryturę lub inną fuchę. Ale były to raczej niezbyt liczne przypadki.