Zaniechanie przyczyną słabego wyniku w miastach

Moim zdaniem zaniechanie było główną przyczyną słabego wyniku w miastach.  Zaniechanie I, brak dekoncentracji mediów, nadal ca. 90% prasy lokalnej jest w rękach niemieckich, a im nie zależy na tym, żeby Polska prowadziła własną politykę, Polska jak za Tuska ma być kondominium Niemiec, gdzie poklepanie po plecach, jakieś stanowisko w strukturach europejskich , powoduje amok w stronnictwie niemieckim.

Zaniechanie II, brak rozliczeń za dziesiątki afer za czasów  PO-PSL, nikt nie został skazany, nikt nie poniósł odpowiedzialności za swoje decyzje.

Zaniechanie III, wydaje mi się, że kilku ministrów 3-4 powinno iść do wymiany, przecież jak uczy historia z terrorystami i donosicielami się nie rozmawia.

PiS nie miał narzędzi żeby przeciwstawić się kłamliwej narracji o Polexicie, a PiS w rejonach często wchodzi w buty PO, gdzie najważniejszym atutem jest kolesiostwo i układy.

W PiS powinno nastąpić przemeblowanie, bo jak tak dalej pójdzie, to te cztery lata będą ostatnimi, w których rządzi partia, dla której interes Polski jest sprawą najważniejszą.

Do wyborów parlamentarnych zostało 12 miesięcy, wybory samorządowe były żółtą kartką dla PiS, chociaż per saldo nie wypadły źle, to w dużych miastach jest dramat.
 
 
 
 
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika zbieracz śmieci

05-11-2018 [18:33] - zbieracz śmieci | Link:

Znowu coś wyssałeś w brudnego trzonowego palucha lewej nogi...

Obrazek użytkownika Czesław2

05-11-2018 [18:43] - Czesław2 | Link:

Nie tylko zaniechanie. Kompletnie niespójne i sprzeczne opinie polityków PIS o uni. Wypowiedzi Gowina, Czaputowicza o niezależności lub zależności polskiego prawa od prawa unijnego wołają o pomstę do nieba.Teraz następny kwiatek o unijnej armii.
https://nczas.com/2018/11/05/e...

Obrazek użytkownika Andy51

05-11-2018 [19:13] - Andy51 | Link:

Za dużo błędów.

Obrazek użytkownika Czesław2

05-11-2018 [20:17] - Czesław2 | Link:

Tylko, ze takie błędy są nie do wybaczenia przez elektorat o IQ trochę większym od przeciętnego.

Obrazek użytkownika Pani Anna

05-11-2018 [18:49] - Pani Anna | Link:

Zaniechanie powiada pan? I brak rozliczeń? To jak wytłumaczyć wybór faceta siedzącego w więzieniu z 93 zarzutami? Albo Zdanowskiej w Łodzi? Na całym świecie w wielkich miastach lewactwo i liberałowie mają przewagę, takie same problemy ma Trump w Ameryce, Orban też przegrywa w Budapeszcie przy większości parlamentarnej. 

Obrazek użytkownika Andy51

05-11-2018 [20:39] - Andy51 | Link:

Tego z 93 zarzutami nie potrafię wytłumaczyć, co do reszty zgoda.

Obrazek użytkownika Goral Supreme

05-11-2018 [19:14] - Goral Supreme | Link:

A co obiecywali jeszcze pamietasz ?
Wiec miej ta odwage i wyksztus z siebie ,ze cie oklamali,ze mnie oklamali,ze NAS oklamali...po raz kolejny..
Klamstwo i manipulacja ktora nam towarzyszy od kolyski..Klamczynski w tym wzgledzie nie jest wcale inny , niz Walesa ,Tusk nie mowiac o Czerwonych kanaliach..
Pamietam jak wiele czasu mi zabralo aby miec odwage i powiedziec sobie ,ze Walesa mnie,NAS oszukal..
Teraz z Klamczynskim poszlo latwiej i szybciej..
Tylko Jurek Popieluszko byl prawdziwy..Prawda cie Wyzwoli...Nas wyzwoli....

Obrazek użytkownika Andy51

05-11-2018 [20:34] - Andy51 | Link:

Co błogosławiony ks. Popiełuszko to twój kumpel Jurek?

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2018 [19:34] - xena2012 | Link:

Na klęskę PiS-u w wyborach złożyło się wiele czynników Przede wszystkim brak komunikacji ze społeczeństwem co już był wytykane od dawna.Nikt z rzadu nie chciał odpowiadać na pytania i wątpliwości odnosnie polityki imigracyjnej, wyjasniać dlaczego tak wielkim funduszami operuje MKiDN wydając je głównie na muzea ,cmentarze zydowskie opracowania antypolskie.Polityka historyczna ,nieustanne obchodzenie rocznic,wydarzeń przestała pobudzać patriotyzm i spowodował zniechecenie młodych.PiS bardzo słusznie uważa że rozwój inwestycji bedzie gwarantem dostatku,ale nie potrafił przekonac do tej wizji społeczeństwa zwłaszcza tej części która już ma wiele i tych których Polska raczej nie obchodzi.Szkoda.Dziwi tylkoże młode twarze PiS-u poległy w boju z aparatczykami,co dzis w tak prostacki chamski sposób komentował publicznie Tusk.

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2018 [19:49] - Jabe | Link:

Owe młode twarze, jeśli się nie mylę, to przeważnie właśnie aparatczycy przywiezieni w teczkach.

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2018 [20:49] - xena2012 | Link:

Wg Pana każdy z PiS-u to aparatczyk przywieziony w teczce,a każdy z opozycji to własciwy człowiek na własciwym miejscu.Pan Płażyński jest mieszkańcem Gdańska,pani Wasserman Krakowa więc nie musieli być przywożeni.

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2018 [21:07] - Jabe | Link:

Panna Wassermannówna zrobiła ogólnopolską karierę nazwiskiem ojca, po czym pojawiła się ni stąd, ni zowąd w Krakowie by udawać, że kandyduje. Najwyraźniej prezes uznał, że w Krakowie kandydata mieć wypada, a nie było nikogo pod ręką. Nie napisałem, ani że każdy z PiS-u to przywieziony aparatczyk, ani że każdy z opozycji to własciwy człowiek. Wypraszam sobie.

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2018 [21:43] - xena2012 | Link:

Pani Wassermann prowadzi Komisje d/s Amber Gold i nie musi robić kariery na nazwisku ojca jak niejaki Michał Tusk..

Obrazek użytkownika Jabe

05-11-2018 [21:55] - Jabe | Link:

Jakim cudem dostała się do sejmu? Jakim cudem znalazła się na pierwszym miejscu listy? Dała się poznać czymś w Krakowie?

Obrazek użytkownika Andy51

06-11-2018 [11:08] - Andy51 | Link:

Nie rozumie, dlaczego z tym trollem polemizujesz?

Obrazek użytkownika Teutonick

05-11-2018 [20:22] - Teutonick | Link:

Tzw. "klęska PiS-u" realnie nie miała miejsca, istniejąc jedynie w przekazach medialnych. Fakt, że przed wyborami rozbudzono nadmiernie apetyty, jednak ostateczny wynik dobrze rokuje na przyszłość, pod warunkiem, że doprowadzi do refleksji, wzmożonej samooceny i będzie stanowić niejako zimny prysznic na rozgrzane głowy, bo nie mogło tak naprawdę spotkać partii rządzącej nic gorszego niż popadanie w hurraoptymizm przed kolejnym rokiem wyborczym. Tymczasem kłania się praca, praca i jeszcze raz praca

Obrazek użytkownika Andy51

05-11-2018 [20:37] - Andy51 | Link:

Ale to wielu czołowych polityków PiS podkreśla, praca, jeszcze raz praca, ciężka praca.

Obrazek użytkownika xena2012

05-11-2018 [21:16] - xena2012 | Link:

Mówimy dużo o zimnym prysznicu ,o samoocenie,o pracy,pracy i jeszcze raz pracy PiS-u nad sobą.TYlko dlaczego nie mówimy nic o ,,pracy'' opozycji czyżby była ta opozycja miła lub konstruktywna.Przecież to jest największym powodem kleski PiS- zmuszonego do ustawicznego lawirowania ,wycofywania się ,znoszenia niespotykanego chamstwa.Wmawianie Polexitu,ośmieszanie PiS-u i elektoratu choćby w internecie,nawet tu na NB,szukanie pomocy w Niemczech nie jest widoczne? Pewnie dlatego część zmęczonego elektoratu została w domach lub zaglosowała na aparatczyków wiedząc ,że tu się już nic nigdy nie zmieni.Tu wzieło górę zniechecenie ale też i strach,bo właśnie teraz nasiliła się nagonka na społeczeństwo.Co rusz słyszymyże jestesmy prostakami których jakies Środy,czy celebryci będą wydobywac z zacofania i zaczadzenia PiS-em.To sklepikarz wywiesza kartki,że nie bedzie obsługiwał pisiorów,reżyser o nawiedzonym spojrzeniu czy jakas Janda pouczają ,grożą,wyzywają.Czy  Pan wie że w naszym mieście nawet spotkania z prawicowymi politykami,dziennikarzami są utrudnione,lub zakłócane przez KOD?

Obrazek użytkownika Andy51

06-11-2018 [11:12] - Andy51 | Link:

Dużo racji w tym co piszesz, ale musimy wytrwać, jak nie to przyjdzie jakiś volksdojcz w rodzaju Tuska i będzie pozamiatane.

Obrazek użytkownika Andy51

05-11-2018 [20:36] - Andy51 | Link:

MKiDN, to temat na inną historię.

Obrazek użytkownika Dorota M

06-11-2018 [00:01] - Dorota M | Link:

Elektorat PIS jest pod stałą presją agentury obcej, trafiającej podprogowo do mentalności ludzi. Na te manipulacje PIS jest bezradny, bo cały czas musi odpierać systemowo dawkowane ataki zarówno UE, jak i zdrajców rodzimych. Nie posiada struktur propagandowych i to jest może główny błąd. Jeżeli będziemy tym manipulacjom ulegać, stracimy jedyna szansę na suwerenność Polski. Czy tak trudno zrozumieć o co tym wrogim Polsce siłom chodzi? Te wyliczanki zaniechań jawią się jako prawdziwe, ale należy się zastanowić, jakie szanse były, czy są do ich realizacji, mając na karku dywersję kasty sędziowskiej, dywersję Dudy, który nie podpisze żadnej ustawy medialnej, gwarantującej zmianę proporcji w mediach. Z kolei ludzie Gowina w rządzie wprowadzają niejednokrotnie chaos, trudny dla nas do zrozumienia. jednak bez Gowina i jego kilku ludzi w sejmie PIS nie będzie miał większości. Niektórzy mówią, że dość mają wybierania mniejszego zła. Droga otwarta niech wybiorą ZŁO. 

Obrazek użytkownika Andy51

06-11-2018 [11:09] - Andy51 | Link:

Jest dużo racji w Twoim komentarzu ale nie wszystko.

Obrazek użytkownika Lektor

06-11-2018 [11:37] - Lektor | Link:

Rolnik z mazur pisze, i ma zupełną rację !!!
Pracownicy urzedów gmin i  miast mają największy wpływ na wynik wyborów.  Po prostu biurokracja górą.  Wiem cos o tym bo miałem okazję poznać wiele urzedów. Jest to  bardzo liczną grupa (w niejednej gminie samorząd jest największym pracodawcą). Ludzie   boją sie zmian i dobrych i złych. Boja się  utraty źródła utrzymania i  najaktywniej uczestniczą w wyborach i zawsze w sposób zdyscyplinowany głosują za status quo czyli za tym, który rządzi. W myśl zasady - ceń szefa swego możesz miec gorszego. A reszta wyborców ( ca 50 % ) ma to głęboko w .....kto siedzi na stołku, bo albo pogodzili się z " bylejakością " albo wyjezdzaja z tego kraju za pracą sezonowo albo na stałe. I tak to wyglada. Pzdr
http://naszeblogi.pl/51869-szu...
Gniewko twierdzi, że przyczyną takiej reakcji wyborców jest zbyt duża imigracja ze wschodu. Przypuszczam, że ma dużo racji !!!
Jak historia długa, zawsze mieliśmy kłopoty z obcymi nacjami, które wpuściliśmy do Polski. Począwszy od krzyżaków, poprzez niemców, żydów, ruskich czy cyganów, mieliśmy lub mamy do dzisiaj problemy:
- niemieccy polacy i niemcy chcą autonomii, bo Polska im się nie podoba
- żydowscy polacy i żydzi chcą komunizmu, to urodzeni komuniści (Wajda, Michnik, Holland, Stuhr).
Wszystkie 3 nacje charakteryzują się nienawiścią do Polaków nazywając nas dziećmi smoleńskimi, szarańczą, tępymi cepami, degradacją intelektualną, watahą, itd.
Szwedów, tatarów i turków udało nam się przepędzić i do dziś mamy z nimi spokój. Nie chcemy muzułmanów, i dobrze, bo razem z nimi przyszedłby do Polski terroryzm.
W końcu pytaniem jest, co z ukraińcami ?   Ci, ale nie wszyscy, powinni otrzynywać pozwolenia na pobyt i pracę nie dłużej niż 5 lat, po czym opuścić terytorium Polski. W przeciwnym wypadku będziemy mieli ten sam problem co niemcy mają z turkami.
 

Obrazek użytkownika Andy51

06-11-2018 [12:57] - Andy51 | Link:

Zgadzam się z ostatnim zdaniem.