Ballada przedwyborcza

Z myślą o wyborach samorządowych...

(tak dla porządku, to jest ballada z sierpnia 2015, kiedy po wygranej PAD trwała walka o zwycięstwo PiS, ale w sytuacji ciągłego jeszcze trzymania w garści większości samorządów przez zwolenników "ancient regime'u", jak najbardziej na miejscu)

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Imć Waszeć

05-10-2018 [18:27] - Imć Waszeć | Link:

100/100 sama prawda o ustroju RP.

Obrazek użytkownika rolnik z mazur

06-10-2018 [09:40] - rolnik z mazur | Link:

Taka prawda czyli zgodność oglądu z rzeczywistością. Pzdr

Obrazek użytkownika Lektor

06-10-2018 [12:06] - Lektor | Link:

PO i Now. jako koalicja obywatelska nie ma żadnego pomysłu na Polskę, na jej rozwój, na gospodarkę, programy społeczne i inne.  Ich celami programowymi  są: odsuwanie, przywracanie i likwidowanie.
 Cel odsuwania chcą osiągnąć odsuwając PIS od władzy. Drugi cel przywracania chcą osiągnąć poprzez przywrócenie emerytur byłym SB-ekom, przywrócenie wieku (67) emerytalnego, przywrócenie Rzeplińskiego i innych. Trzeci cel likwidacji jest również łatwy do przeprowadzenia. Chodzi o likwidację CBA, IPN, 500 plus, 300 plus itd.  Ci ludzie nie będą dla nas wiarygodni nawet wtedy, gdy oddadzą Polakom skradzione 157 MLD zł z OFE i 250 MLD zł z wyłudzeń WAT.
Premier Morawiecki ma rację, że potrzebujemy odnowy elit. Jeśli nie chcemy powrotu do władzy Balcerowicza i Tuska, czy Shetyny, Kopacz, Adamowicza, Brejzy,  Smogorzewskiego  i innych którzy mówili, że piniędzy nie ma i nie będzie – to głosujmy na PIS, bo innej alternatywy dla Polski dzisiaj nie ma.  I jeśli Polacy sobie tego nie uświadomią, to z grupy 25 rozwiniętych państw w świecie wrócimy do zielonej wyspy dla złodziei PO i innego lewackiego nasienia.
 

Obrazek użytkownika Jan1797

06-10-2018 [15:30] - Jan1797 | Link:

@Obserwator_3
Czekałem cierpliwie i nie zawiodłem się, dziękuję.
Od lat w radzie dzielnicy była i jest nadal jedna opcja i nikt ich nie widział przez cztery lata
ale są, przypadkowo dzisiaj przechodzili z tragarzami, zdecydowanie przekonując, że nie masz
u nich polityki. Politycy samorządowi platformy?
Nie to Blok Wyborczy „Zawsze do usług”, wespół z Koalicją Samorządową „Bierzem co skapie”
w kontrze do Komitetu Wyborczego Paw Dolny wraz z połączonym Komitetem Rodowodowym
„Kelp” w marszu po trzecią bezpartyjną, europejską drogę, drugiej prędkości w obronie
pomyślności własnej wywalczonej przez gardła i klawiatury cudze.
 
Pozdrawiam Panów.

Obrazek użytkownika jazgdyni

07-10-2018 [05:54] - jazgdyni | Link:

Masz talent Janku! Szacunek.

Lecz trochę moją żonę przypominasz. Ona też zawsze spodziewa się najgorszego.
Więc czekam na coś weselszego z iskierką optymizmu.

Serdeczności

Ps. Na szczęście dla nas wszystkich 3 z twoich katastroficznych przepowiedni się nie sprawdziły. Co nie znaczy, że masz przestać ostrzegać.

Obrazek użytkownika Obserwator_3

07-10-2018 [08:47] - Obserwator_3 | Link:

Witaj Janusz. Ależ ja właśnie dlatego ostrzegam żeby się NIE zdarzyło - po prostu ciężko jest utrzymać narrację "full spontan" przebiegu zdarzeń, jeżeli są zawczasu opisane w internecie i to ze szczegółami...
A co do spodziewania się najgorszego - mamy takie rodzinie powiedzenie: "...Im mniej oczekujesz od innych, tym mniej się rozczarujesz...". Jeżeli się uwzględni jaki obszar rzeczywistości zależny jest od innych i jacy ci "inni" potrafią być, to rozsądny pesymizm jest najskuteczniejszą strategią z obszaru zarządzania ryzykiem - to że się rzadko sprawdza w pełni czarny scenariusz, zawdzięczamy z jednej strony czemuś w rodzaju instynktu samozachowawczego u durniów, z drugiej strony temu, że nie wszyscy to durnie. Niestety, rzadko kiedy wiadomo jak się to-to rozkłada, a rzutuje na efekt...

Należy więc rozsądnie przyjmować, że: "...Nikt nic nie czyta, a jeżeli już nawet ktoś coś przeczyta, to i tak nie zrozumie, a nawet jeżeli już ktoś coś zrozumie, to i tak nic z tym nie zrobi, a jeżeli już nawet coś zrobi, to i tak inni durnie spieprzą...".

I trudno mi nawet mieć pretensje do ludzi że tak działają, skoro łapię się na tym że sam tak działam - zresztą skoro już św. Paweł zauważył ze smutkiem, że "...Nie czynię dobra, którego pragnę, ale popełniam zło, którego nie chcę!​... [do Rzymian; 7,19], to sprawa jest bardziej ogólnej natury.

Ale co do zasady: tak jest, dobrze będzie. Najwyżej jak nie tu, to TAM...